МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

“Гаряча лінія” просить міжнародні організації допомогти витягти журнал

05/24/2004 | Майдан-ІНФОРМ
М.-І.: Нагадаємо, що в суботу в результаті провокації у Мукачевому заарештовано представника коаліції громадських організацій України "Свобода вибору" Костянтина Сидоренка.

Судовий процес над журналістом інтернет-видання “Гаряча лінія” Костянтином Сидоренком сьогодні не відбувся. Сидоренка привезли до Мукачівського міськрайоннного суду. Проте, суддя, який мав проводити засідання, послався на велику завантаженість у суді, і тому цей розгляд було перенесено на завтра. При цьому суддя не назвав конкретної години.

За інформацією кореспондента ІМІ, який перебував у приміщенні Мукачівського міськрайонного суду, Сидоренко знаходився у суді лише кілька хвилин.

“Як тільки привезли Сидоренка, я намагався потрапити до судової зали, проте ще у коридорі охоронці відштовхали мене в сторону. Крім цього, невідомі відібрали в мене фотоапарат, коли я намагався сфотографувати Сидоренка, якого саджали до міліцейської машини”, - повідомив він.

За словами кореспондента ІМІ, жодних коментарів від правоохоронних органів отримати не вдалося. Єдине, про що він дізнався – ранком Костянтина Сидоренка забрали з міськвідділу міліції та відвезли до УБОЗу, де і протримали до суду.

Іншої інформації на цей час немає.

Народний депутат Євген Жовтяк у розмові з ІМІ сказав, що формально Костянтин Сидоренко не є його помічником. Проте, він підтвердив, що йому відомо про цю ситуацію. За словами пана Жовтяка, Закарпатський обласний осередок “Нашої України” намагається допомогти Сидоренку. Зокрема, допоміг із адвокатом.

- Правоохоронці казали затриманному Сидоренку, що якщо він хоче адвоката, - ми тобі дамо адвоката. Якщо ти хочеш конкретного адвоката, то назви прізвище. Зрозуміло, що знайомих адвокатів у Закарпатській області у нього не було і він не міг назвати прізвища. От його три дні й позбавляли права на захист передбачений Конституцією. На тій підставі, що він не знає прізвища адвоката, - розповів Євген Жовтяк.

Як повідомив народний депутат, представляти інтереси Костянтина Сидоренка буде місцевий мукачівський адвокат Михайло Деран.

Сьогодні до ІМІ звернулася редакція інтернет-сайту “Гаряча лінія” з тим, щоб підтримати їхнього колегу та поширити інформацію про його незаконне затримання серед міжнародних правозахисних організацій.

Джерело: http://www.imi.org.ua/?read=145:2


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua