МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кожен повинен боротися

05/25/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні в 13-00 в УНІАН відбулася пресова конференція учасників акції протесту, яку було розігнано тиждень тому біля ВР.


На прес-конференції були оприлюднені дані, які в основному ми вже подали у попередніх матеріалах по темі.
(див. лінки ось тут: http://maidan.org.ua/static/news/1085440651.html )

Зупинимось лише на найбільш цікавих моментах:

- учасники акції боряться за свої права: за безпеку, за те щоби захистити себе від судово - прокурорсько - міліцейських органів (у Києві, Донецьку, Кіровограді, Полтаві, Вінниці і т.д.)

- "не дивлячись на те як нам розказують, який Ющенко поганий, нам допомогали тільки депутати від двох фракцій - НУ та БЮТ. Ну і останнього разу з печерського РОВД нас витягнули два депутата від КПУ"

- "Нам не допомогли наші земляки - партія регіонів (Богатирьова, яка нам обіцяла), Рибак, Янукович, Васильєв. "Партія регіонів - ми ж начебто їх виборці - я правда не знаю хто їх насправді вибирав, але не допомогли"


- учасникі акції переходили і побували вже майже у всіх самих високих кабінетах, комітетах ВР, у Карпачової, отримували красиві листи від Медведчука, Кучма навіть писав указ для Коліньки розібратися по їх справам - але ефект більш ніж нульовий - їх жорстоко побили. Всі обіцянки розібратися закінчуються нічим. Так, Генпрокуратура переправляє скарги в Донецьку область. "Щоби нікому не повадно було захищати свої права - але ми будемо їх захищати!"


- менти у цивільному волокли по бруківці бабусю з Донецької області, учасницю ВВВ, якій за 80 років

- "хапай цю суку за ноги" - так говорив один мусор у формі(!) до іншого, коли вони намагалися затягнути одну з жінок до машини

- менти та "особи в цивільному" розмовляли переважно матами

- під час розгону з вікна ВР за подіями, посміхаючись, спостерігав особисто Медведчук

- мусора пускали тютюновий дим у машину з затриманими, де і так не було чим дихати

- крім того що міліція не склала та не пред"явила на підпис жодних необхідних за процедурою протоколів, учасники акції через добу після подій біля ВР, коли прийшли в Печерський, тричі незалежний від правосуддя, ім. Медведчука районний суд м. Києва , с подивом з"ясували що начебто вже отримали постанови, і навіть написали розписки! Коли секретарці суду було сказано, що це не їх почерк, і що такого не було та злякалася, відірвала підшиту до постанови розписку і викинула її у смітник. Коли обурені учасники почали вимагати пояснень, серкетарка перелякалась ще більше, дістала розписку з урни, розгладила та сказала - "бачте, все так як було".

- міліція не дозволила передати у кімнату до затриманих їжу і воду, 10 годин старі люди знаходились без можливості хоча б попити

- врач відмовився надавати довідку про пошкодження у повному об"ємі, і написав лише те чог не можна було не визнати - перелом лопатки та руки, хоча є ще й розрив зв"язок, у однієї з учасниць.

- в Києві до учасників з регіонів приєдналась києвська група "SOS" - у яких такі ж самі трагічні історії, що у людей з регіонів. ВОни організувались, і підтримують одні одного, чим можуть, зараз.


- учасники попросили журналістів, знаючи що всі вони від кого небуть залежні, краще взагалі не писати про ці події, ніж писати це так як зробила газета КМДА "Хрещатик", де учасники акції представлені ледь не злочинцями, акція - несанкціонованою. Хоча всі заявки та повідомлення, в тому числі що у разі ігнорування їх вимог вони будуть перекривати вул. Шовковичну, були відіслані на необхідні адреси (навіть Кучмі та в СБУ) ще 12 та 13 травня. Вони будуть і надалі захищати свої права усіма можливими методами.

- учасники попросили журналістів бути солідарними і допомагати одні одним боротися з випадками безпрєдєлу у нашій країні
(подивимось, який результат прес-конференції буде у ЗМІ М-І)

- наостанок, ще декілька повідомлень від учасників акції протесту:
"Ми живемо в своїй країні!"
"Кожен повинен боротися!"
"Залякати нас вже не можна, можна лише вбити "
"Ми самі робимо свою країну"Кореспондента "Майдану" найбільше вразив бойовий дух цих людей. Вони не мають грошей, у багатьох внаслідок махінацій відібрали квартиру, так що вони навіть не мають де постійно жити . Але у них є гідність. У них є рішучість боротися за свої права до кінця. Як було написано на знаменитому гаслі під час багатоденних пішохідних маршів протесту в Югославії, в Белграді, в 96-97 роках - "хто не бидло, іде з нами!". "Хто не бидло - захищає свої права", лише так наша країна може отримати шанс стати нормальною.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua