МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Діяльність уряду РФ відтепер буде засекречена (/)

05/26/2004 | НеДохтор
Новини поки для України чужі.
Але чи не єепне і нас така доля?

http://ukr.for-ua.com/news/2004/05/26/082256.html
---------------------
26 травня, 08:22

Діяльність уряду РФ відтепер буде засекречена

Уряд РФ хоче засекретити інформацію про підготовлювані рішення, заборонивши урядовцям навіть обговорювати їх зі сторонніми. Під керівництвом глави апарату уряду був підготовлений проект нового регламенту уряду, який розглядатиметься 3 червня.

Там, як і в діючому регламенті, говориться, що всі матеріали і рішення по них «до їх публікації в установленому порядку відносяться до матеріалів, що містять службову інформацію обмеженого розповсюдження». Але за новим регламентом без рішення уряду, прем’єра, віце-прем’єра або самого Козака не можна поширювати навіть «інформацію про питання, що розглядаються в уряді». Джерело в уряді пояснює заборонні норми тим, що «винесення на публіку сирих документів або тих, що знаходяться в дискусійній стадії, викликає хворий ажіотаж». «Подивіться, як описували газети питання переказу натуральних пільг інвалідам і ветеранам у грошові компенсації», - говорить він.

Урядовців же ініціатива уряду обурила, повідомляє NEWSru.com. «Я коли прочитав документ, трохи зі стільця не впав - він забороняє коментувати фактично будь-які питання до офіційної публікації інформації або без дозволу прем’єра», - говорить співробітник одного з федеральних міністерств. За словами іншого урядовця, «такий же режим секретності діяв при прем’єрі Євгенії Примакові». Більше того, апарат Примакова шукав джерела «витоків», поширюючи один і той же документ у різних редакціях. Але, як згадує міністр юстиції в уряді Примакова Павло Крашенінніков, навіть тоді «передбачалося, що з важливих для суспільства питань дискусія і обговорення починаються до затвердження рішення».

Відвертість діяльності уряду в різних країнах різна. За словами експерта вашингтонського Heritage Foundation і співавтора щорічного «Індексу економічної свободи» Марка Майлза, в США може бути конфіденційним листування між урядовцями, але будь-яка офіційна пропозиція має бути оприлюднена. А ось у Великобританії з 2005 р. почне повністю діяти закон про свободу інформації, за яким громадянам повинні надаватися будь-які документи, окрім тих, що мають відношення до формулювання і визначення політики уряду.


ForUm

---------------------

Відповіді

 • 2004.05.26 | Navigator

  Читайте "Байки кремлевского дигера" Трегубової як секретився Пу-

  тін "для начала".
  Втрачаючи зворотній звязок з життям уряд втрачає і раціональність.
  Так і хочеться сказати - життя прожити - не спецоперацію провести.
  Додам - нормальне життя.
  Спецоперації нормальними не бувають...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua