МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЗАХИСТИМО СПАДОК ГЕОРГІЯ ГОНГАДЗЕ ВІД БАНДИТСЬКОЇ ВЛАДИ

05/26/2004 | Vadym Gladchuk
ЗАХИСТИМО СПАДОК ГЕОРГІЯ ГОНГАДЗЕ ВІД БАНДИТСЬКОЇ ВЛАДИ

27 травня 2004 року о 14.00 Всеукраїнське молодіжне об’єднання “Молодь – надія України”, УРП “Собор”, ВГО “Народна опозиція” та інші об’єднання громадян біля приміщення Печерського районного суду м. Києва (вул. Хрещатик, 42) проводять спільну акцію “Захистимо спадок Георгія Гонгадзе “Українську Правду” від бандитської влади”.

Відповіді

 • 2004.05.26 | magda

  Вадиме, Ви нариваєтеся на оцінку "спам" на досить інформативне..

  повідомлення.

  Тому що Ви заводите дві гілки двома повідомленнями кожне з 4-5 рядків на одну і ту же тему.

  Деревце мітите? Щоб з усіх боків?

  Чи не можна трохи свідоміше ставитися до якості подання інформації на "Майдані" і не смітити перед очима відвідувачів?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.27 | vmo1

   Re: Вадиме, Ви нариваєтеся на оцінку "спам" на досить інформативне..

   "Українська правда" повернула позов до суду

   26.05.2004 , 21:48

   Перше судове засідання у справі проти "Української правди" переноситься. Процес мав початися у четвер, 27 травня, в Печерському суді Києва. Однак нами вжито заходів, які мають відтермінувати суд.

   Проблема криється в тому, що "журналісти-правозахисники" Марія Самбур і Валерій Воротнік вказали неправильного відповідача у позові проти нас.

   Тобто все вірно, вони хочуть від "Української правди" спростування, 20 тисяч гривень компенсації та досудового арешту майна і рахунків для забезпечення позову. Вони надіслали позов за адресою, де фізично розташований наш офіс. Однак у позовній заяві вони вказали назву неіснуючої де-юре структури: "Редакція інтернет-видання "Українська правда".

   Тут треба розділити "Українську правду" як сайт і "Українську правду" як юридичну особу. Звичайно, ми існуємо як офіційно зареєстрована структура, однак не під тим ім'ям, яке записано в позові. Тому, після консультацій з нашими адвокатами ми повернули позов до суду, як поданий до неналежного відповідача.

   В такій ситуації, звичайно, суд не може розглядати позов до підприємства "Редакція інтернет-видання "Українська правда", якого немає в природі. Визначити у заяві точну назву відповідача – це процесуальний обов'язок позивача. І, звичайно, щоб не полегшувати їм завдання, ми не вказуватимемо тут назву і статус видавця інтернет-газети "Українська правда".

   Юридичну допомогу в цьому судовому процесі нам надано за сприяння Інституту масової інформації.

   Як відомо, в кінці квітня проти "Української правди" було подано позов помічником заступника глави СДПУ(о) Валерієм Воротніком і Марією Самбур, яка вирішила присвятити себе захисту журналістів.

   Всі обставини вказують на те, що позов проштовхує хтось політично дуже впливовий. А вимога арешту рахунків і майна вказує на справжню мету акції – заблокувати роботу "Української правди".

   Важко собі уявити, що все це є просто спробою знайти істину, а не кампанією адміністрації президента в зачистці інформаційного простору України перед виборами президента.

   http://pravda.com.ua/archive/2004/may/26/4.shtml
 • 2004.05.26 | Vadym Gladchuk

  RЛЮДИ МЕДВЕДЧУКА ПОДАЛИ ПОЗОВ ПРОТИ "УКРАЇНИ МОЛОДОЇ"

  ЛЮДИ МЕДВЕДЧУКА ПОДАЛИ ПОЗОВ ПРОТИ "УКРАЇНИ МОЛОДОЇ"

  www.ПРАВДА.com.ua, 26.05.2004, 22:07

  Марія Самбур та Валерій Воротнік подали позов про захист честі та гідності на газету "Україна молода".

  Про це йдеться в повідомленні, поширеному редакцією газети у середу.

  "Україну молоду" звинувачено в тому, що "надрукувавши 11 березня інтерв'ю Олени Зварич із керівником закритого владою радіо "Континент" Сергієм Шолохом, газета начебто посягнула на честь і гідність Самбур та Воротніка", зазначається в повідомленні.

  В інтерв'ю Шолох розповів про те, як згадані особи "пропонували йому модель інформаційної співпраці з СДПУ(о) і нові інтерпретації на "Континенті", а потім і в інших ЗМІ листів Ігора Гончарова".

  Позивачі вимагають відшкодування по 10 тисяч гривень кожному, публікації спростування, а також "у процесі досудової підготовки накласти арешт на майно та грошові вклади, які належать відповідачу і знаходяться в нього або в інших осіб".

  При цьому, як зауважується в коментарі видання, "суть претензій до "УМ" викликає подив у адвокатів".

  "Приміром, і з точки зору юриспруденції, і з погляду здорової логіки, незрозуміло, чим публікація згаданого інтерв'ю порушила конституційні права пані Самбур, або яким штибом її гідність зачіпає фраза Шолоха "Марія наполягала, аби я приїхав до неї в офіс на Інститутську", чи "Домовилися зустрітися через тиждень", - зазначається в повідомленні.

  Позов проти "України молодої" подано згідно з поштовим повідомленням 10 квітня і зареєстровано у Шевченківському районному суді Києва 30 квітня. В той же час газета отримала позов тільки 26 травня.

  Судове засіданні у справі призначене на 8 червня.

  "УМ" зазначає, що "люди, об'єднані в буцімто правозахисну організацію "Центр кризової журналістики", насправді є знаряддям боротьби з вільною пресою "кризового менеджера" президента Кучми, керівника його адміністрації Віктора Медведчука".

  "Очевидно, що клопотанням про арешт грошових вкладів "УМ" пп.Самбур та Воротнік прагнуть позбавити понад 100 тисяч наших читачів улюбленої газети, однієї з тих небагатьох у нашій державі, яка дозволяє собі писати правду про політику нинішньої влади", - говориться в коментарі "України молодої".

  "Ми вважаємо, що в тому, аби "УМ" замовкла напередодні передвиборчої кампанії, зацікавлені не тільки особи, прізвища яких стоять під позовними заявами, а й їхні високопоставлені патрони з вулиці Банкової", - зазначається в повідомленні.

  Як відомо, 23 квітня Самбур і Воротнік подали майже ідентичний позов проти "Української правди".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.27 | Славко Волинський

   Міжнародні правозахисні організації боронитимуть "УП"

   Сьогодні в Афінах розпочав роботу всесвітній конгрес правозахисних і журналістських організацій під гаслом " Журналістика в розвитку" . На афінський форум прибули делегати з понад 80-ти країн!

   В роботі конгресу бере участь і Генеральний секретар Міжнародної федерації журналістів Адйден Вайт. Він виніс на обговорення афінського Конгресу питання про стан свободи преси в Україні, справу щодо зволікання розслідування вбивства Георгія Гонгадзе та інших українських журналістів. Аден Вайт висловив від імені усієї Міжнародної організації журналістів протест стосовно притягнення до судової відповідальності інтернет-видання "Українська правда". В розмові по телефону з брюссельським кореспондентом радіо "Свобода" Айден Вайт повідомив що МФЖ стежить за розвитком подій щодо "Української правди" і буде робити усі можливі заходи ,аби захистити один з небагатьох непідконтрольних українській владі засобів інформації.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.27 | Славко Волинський

    Вибачте! Опісявся! Вірне ім*я Ггенсека МФЖ Айден Вайт!(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua