МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Скоро самміт НАТО, ПОЧАЛОСЬ.

05/27/2004 | СЕМЕН
В Україні безперешкодно можна придбати "брудну бомбу". Під таким заголовком газета "Вашингтон Таймз" пише про можливість купівлі-продажу в Україні радіоактивних матеріалів для виготовлення так званої "брудної бомби".

Газета при цьому посилається на матеріали британського супутникового телеканалу "Скай Ньюз", повідомляє УНІАН.

На отриманих каналом відеоматеріалах, пише газета, зафіксовано операцію, проведену українськими спецслужбами у місті Армянську на півдні України. На відео зафіксовано, як група чоловіків торгує радіоактивними відходами.

Зокрема, видно, як в мікроавтобусі затриманих знаходять два контейнери з дуже високоактивними ізотопами цезію (останній, зокрема, викликає хвороби крові та відхиленнями при народженні потомства). Якщо бомбу з таким вмістом здетонувати у місті, пише газета, воно буде непридатним для життя впродовж багатьох років.

Як пише газета, встановити джерело, звідки надійшли матеріали не вдалось, однак при затриманні торговці радіоактивними матеріалами повідомили, що у них був покупець у Києві, який зголосився придбати ці матеріали за 120 тисяч доларів. Це не поодинокий випадок, продовжує газета, нещодавно в потягу, який йшов через Україну, були затримано двох громадянин Росії, які сховали ядерну начинку в оболонки сосисок.

Британський службовець в інтерв'ю "Скай Ньюз" зазначив, що, враховуючи, з якою легкістю можна придбати подібні речовини, детонація "брудної" бомби в якомусь із західних міст - лише справа часу.

Як повідомляє УНІАН, загроза застосування так званих "брудних бомб" під час терористичних актів останнім час розцінюється як дуже висока в західних країнах.

Вважається, що "брудна", або "радіологічна бомба" використовує звичайні вибухові елементи на кшталт динаміту з тим, аби поширити радіоактивні матеріали на значну територію. Іншими словами, це звичайна вибухівка, яка поширює хмару радіоактивних пилинок. З цією метою вибухівка найчастіше обсипається радіоактивною речовиною у вигляді порошку.

Єдиний поки що відомий випадок застосування такої зброї – це закладення чеченськими повстанцями пляшки із цезієм-137 у сміттєвий бак в центрі Москви 1995 року, про що ними було повідомлено пресу. Однак з тих чи інших причин пристрій не був приведений у дію. Технічно, при наявності необхідних матеріалів, пристрій легко монтується у кустарних умовах.

Відповіді

 • 2004.05.27 | KAKTUZZ

  Re: Скоро самміт НАТО, ПОЧАЛОСЬ.

  Ні! Ще не почалось! Це бруньки, потім квіточки , а вже потім ягідки!

  Доречі, пане СЕМЕНЕ, ви в курсі що означає на жаргоні трейдерів ядерних елементів словосполучення підкоасти "ягідку"? Це ще болючіше ніж підкласти комусь під сідницю кактуса!

  Розкажіть про кремлівських кукловодів. З "Вашінгтон таймз" все зрозуміло. Це газета з поганою репутацією. Але для того щоб вплинути на "Скай-ньюз" -- у Путіна яйця замалі!

  Висновок! Зміниться президент україни, то й зникнуть подібні відео-іміджі!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.27 | СЕМЕН

   Скоро самміт НАТО, ПОЧАЛОСЬ.

   KAKTUZZу.

   Подібне сміття обговорюється давно, в колуарах політичних кандидатів за президенство України.
   Брудну бомбу, подібну байку вже вкидали з "альбіону" відомий всім "сирота" Борис Березовський.

   А от йому, Кактусе по силах компіляція матеріалів та розміщення в ЗМІ.
   Між іншим, що там навколо журналістів в Україні робиться, треба "перекличку" організувати бо знов ГРУ Росії "гратись" буде?
   Особливо небезпечний термін - два тижні до самміту.
   Особливо коли буде відомо про візит президента України.

   Мета проста,
   не допустити Україну в НАТО.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.27 | KAKTUZZ

    Re: Скоро самміт НАТО, ПОЧАЛОСЬ.

    Х...м? В цьому щось є. Але БАБ також не спроможний закинути "качку" на "Скай-ньюз". Міркую ,що Ваші спостереження семене не цілком доповнені. По-перше! НАТО порушувало питання демократичних свобод в надзвичайно особливих ситуаціях. Погоджуєтесь? Отже сигнал негативеий. Не Україні, а Президентові. По-друге! Досвід показує , що НАТО стало чистилищем, дверима до ЄС. Адже нові члени Євросоюзу спочатку зуміли вспити до НАТО, а вже потім до ЄС. Формалізований варіант учачсті Кучми в саміті, чи його відсутність особливого дипломатичного прориву в Євроатлантичні структури нічого не дадуть. Все визначиться після наступних президентських виборів. От тоді і вдаримо по чарці. Знову ж закликаю Вас! Не ототожнюйте Кучму з нашим КРАЄМ! Україна має багато потужних прихильників у світі.

    Я волію бачити Україну в сім*ї ЄС і НАТО.І пишатись цим. Але на перешкоді Кучма і його оточення, та контраверсійні вчинки!

    Шарше ля ...Кучма!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.28 | СЕМЕН

     Скоро самміт НАТО, ПОЧАЛОСЬ.

     Шановний КАКТУЗЗ "брудна бомба" з'явилась в акурат прийняття рішення, державами учасниками НАТО, по Україні.
     Але після подібних фокусів в минулому, а скандали навколо України відбуваються ВИКЛЮЧНО в дні євроентеграційних процесів чи ЄС чи НАТО, це закон.
     Західні політики розуміють, що це лиш спроби утримати Україну в своїх "дружніх" обіймах, які робить Москва.
     Жодного обвинувачення Кучми (від медіа чи опозиції) перед зустрічами з Путіним чи то в Москві, чи то в Україні.

     Просто передивіться календар саммітів та інших заходів ЄС в минулому і в майбутньому, і знайте, при ЛЮБОМУ президентові України (Ющенко, Янукович), будуть відбуватись блокувальні заходи.
     Головною метою якою є не допуститу Україну на ЗАХІД.     Президента України запросили на самміт НАТО

     27.05.04, 19:02


     27 травня керівник Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре повідомив, що Президента України Л.Кучму запрошено на Стамбульський самміт країн – членів НАТО для участі у засіданні комісії "Україна-НАТО".

     За його словами, 29 червня в Стамбулі (Туреччина) Президент України Л.Кучма братиме участь в проведенні засідання комісії "Україна-НАТО". "Цей захід буде проведено на найвищому рівні", – наголосив представник штаб-квартири НАТО.
 • 2004.05.28 | СЕМЕН

  П'ята колона програла. Буш зустрінеться з Кучмою.

  КУЧМА ТАКИ ЇДЕ В СТАМБУЛ. ВІН ТАМ ПОБАЧИТЬСЯ З БУШЕМ

  www.ПРАВДА.com.ua, 27.05.2004, 18:14

  НАТО ухвалило рішення запросити на стамбульський саміт альянсу президента України Леоніда Кучму.

  Про це повідомив у четвер директор Центру інформації й документації НАТО в Україні Мішель Дюре.

  За його словами, в рамках стамбульського саміту пройде засідання комісії "Україна-НАТО" на найвищому рівні, за участю президента України.

  Зустріч глав держав, що входять до Північноатлантичного альянсу, має пройти в Стамбулі 27-28 червня, повідомляє Інтерфакс-Україна

  З огляду на те, що засідання комісії "Україна-НАТО" пройде на вищому рівні, це ознаає, що в Туреччині відбудеться довгоочікувана зустріч президента Кучми з президентом США Джорджем Бушем.

  Як відомо, раніше джерела в НАТО повідомляли, що рішення щодо участі України "ухвалено в принципі" і проходить етап "мовчазної згоди". Також зазначалося, що серед країн НАТО є суперечки щодо рівня представництва України на саміті.

  Нагадаємо, що на минулому саміті НАТО в Празі президента України Кучму було піддано обструкції через звинувачення у поставках радарних установок "Кольчуга" Іраку. Тоді, щоб не садовити Кучму поряд з лідерами США і Великобританії було застосовано розсадку за французьким алфавітом.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.28 | СЕМЕН

   Кактуззу, спостереження.

   БАБ неоднаразово заявляв що в нього відсутні інтереси бізнесові по Україні.
   І в цей час зустрічається з Мельниченком.
   Майор МЕНІ ОСОБИСТО в Нью-Йорку РОСІЙСЬКОЮ сформулював своє завдання - "наша цель не допустить Кучму на ЗАПАД".
   Мельниченко їздить по Європі в оточенні представників російського посольства з типами на кшталт "третьїх помічників" ФСБ.


   Якщо ВАВ був би справжнім опозиціонером то його участь булаб простою - доля Яндербієва.
   Чи Ви справді думаєте що його активність по Україні є празним хоббі чи то є торгівлею з Кремлем.
   Чи Ви справді думаєте що його випустили на Захід так вільно, без відповідних "обов'язків"?
   Одним словом - завдання, або доручення, або наполегливе прохання "допомогти" по Україні.


   Ось тут і повилазили "внутрішні" інтереси опозиціонерів які "обєдналися" з стратегічними інтересами Москви.
   "Опозиціонери" виступають проти Кучми, а Москва блокує Україну на Захід.
   Спільний оркестр вийшов гарний, і музика для них одна "Боже царя храні".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".