МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Самбур унд Воротнік" - підприємство по вбивству опозиційних ЗМІ

05/27/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Марія Самбур і Валерій Воротнік подали позов про захист честі та гідності до газету "Україна молода".

“проти “УМ”, як і проти впливового Інтернет-видання “Українська правда”, виступають особи, яких пов'язують з СДПУ(о) – М.Самбур та В.Воротнік. Так само, як і колеги з “УП”, ми переконані, що ці люди, об'єднані в буцімто правозахисну організацію “Центр кризової журналістики”, насправді є знаряддям боротьби з вільною пресою “кризового менеджера” президента Кучми, керівника його Адміністрації Віктора Медведчука”.

У повідомленні зазначається, що “Україну молоду” звинувачено в тому, що, надрукувавши 11 березня інтерв'ю Олени Зварич з керівником закритого владою радіо “Континент” Сергієм Шолохом, газета начебто посягнула на честь і гідність М.Самбур та В.Воротніка. В інтерв'ю С.Шолох розповів про те, як згадані панове пропонували йому модель інформаційної співпраці з СДПУ(о) і нові інтерпретації на “Континенті”, а потім і в інших ЗМІ листів Ігоря Гончарова.

При цьому, як зазначається в коментарі видання, суть претензій до “УМ” викликає подив у адвокатів. Приміром, і з точки зору юриспруденції, і з погляду здорової логіки, незрозуміло, чим публікація згаданого інтерв'ю порушила конституційні права М.Самбур, або “яким штибом її гідність зачіпає фраза С.Шолоха “Марія наполягала, аби я приїхав до неї в офіс на Інститутську”, чи “Домовилися зустрітися через тиждень”. Позовну заяву подано до Шевченківського районного суду Києва 10 квітня, зареєстровано, згідно зі штемпелем, 30 квітня, а редакція отримала повідомлення про це поштою лише 26 травня. Дата судового слухання – 8 червня.

Позивачі вимагають не тільки відшкодування по 10 тисяч гривень кожен і публікацію спростування, а й “у процесі досудової підготовки накласти арешт на майно та грошові вклади, які належать відповідачу і знаходяться в нього або в інших осіб”.

“Очевидно, що клопотанням про арешт грошових вкладів “УМ” М.Самбур та В.Воротнік прагнуть позбавити понад 100 тисяч наших читачів улюбленої газети, однієї з тих небагатьох у нашій державі, яка дозволяє собі писати правду про політику нинішньої влади. Ми вважаємо, що в тому, аби “Україна молода” замовкла напередодні передвиборчої кампанії, зацікавлені не тільки особи, прізвища яких стоять під позовними заявами, а й їхні високопоставлені патрони з вулиці Банкової”, - наголошується в повідомленні “України молодої”.

УНІАН


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua