МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Янукович шапок не крав. Його засудили за крадіжку годинника

05/27/2004 | Vadym Gladchuk


ЯНУКОВИЧ ШАПОК НЕ КРАВ. Його засудили за крадіжку годинника

www.ПРАВДА.com.ua, 27.05.2004, 19:45

Прем'єр-міністра України Віктора Януковича вперше було засуджено за те, що він з товаришем вкрали годинник і пакунок.

Про це довідалася група київських журналістів, яких було запрошено прес-службою прем’єр-міністра України в Донецьк для ознайомлення з маловідомими сторінками біографії Віктора Януковича.

У четвер журналісти відвідали батьківщину прем’єр-міністра – місто Єнакієве для з’ясування питань, пов’язаних з судимостями Віктора Януковича.

Вони зустрілися з Юрієм Целковським, який був засуджений разом з Януковичем у 1967 році до чотирьох років позбавлення волі, і Олександром Мартиненком, який проходив як свідок у кримінальній справі, порушеній проти Януковича в 1970 році.

Зі слів Целковського, восени 1967-го вони разом з Януковичем були звинувачені в пограбуванні громадянина, якого насправді не грабували, а лише забрали в нього якийсь пакунок і годинник. Це було зроблено для того, щоби цей громадянин, який насправді був п’яний і поводив себе некультурно, прийшов наступного для до Целковського з вибаченнями.

Але замість громадянина наступного дня дододому до Целковського чомусь прийшли міліціонери, які провели обшук і знайшли речі потерпілого.

"Віктор нікого не бив і нічого не крав, а лише взяв на себе провину", - запевнив присутніх "подільник" Януковича, з яким нинішній прем’єр-міністр у 1967 році разом перебував у СІЗО м. Артемівськ (тільки Целковський, якому тоді вже виповнилося 26 років, знаходився в "дорослій" камері, а Янукович – на "малолєткє").

Мартиненко розповів журналістам про те, що бачив інцидент, за який Януковича було засуджено в 1970 році за статтею 102 КК УРСР (заподіяння тілесних ушкоджень середньої тяжкості), і може підтвердити, що Віктор Федорович насправді нікого не бив.

Журналістам також були роздані ксерокопії листа від 14 жовтня 1978 року на ім’я Голови Донецького обласного суду Віталія Бойка за підписом депутата Верховної Ради СРСР Георгія Берегового. В листі, зокрема сказано:

"До мене на особистий прийом як до депутата Верховної Ради СРСР по Єнакіївському виборчому округу звернувся мій земляк, мешканець м. Єнакієве – ЯНУКОВИЧ ВІКТОР ФЕДОРОВИЧ".
....
Янукович В.Ф. – молода людина з дуже важкою долею, він рано залишився без батьків, виховувався в дитячому будинку, закінчив навчання в технікумі, вчиться в інституті, винятково позитивно характеризується, за нього клопоче колектив підприємства й сам він прагне вступити до лав КОМУНІСТИЧНОЇ ПАРТІЇ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ. Наявність необґрунтованих, на мій погляд, судимостей не дає можливості йому жити за совістю й планувати своє майбутнє", - зазначено в листі.

Крім того, журналісти вдруге зустрілася з головою Апеляційного суду Донецької області Олександром Кондратьєвим.

Кондратьєв вибачився за те, що не може виконати свою вчорашню обіцянку й надати документи, які засвідчують невинуватість Януковича в тих злочинах, за які він був засуджений.

Голова Апеляційного суду мотивував це тим, що постанови президії Донецького обласного суду, якими в 1978 році були скасовані вироки щодо Януковича, містять інформацію про його приватне життя, й тому, відповідно до статті 37 Закону України "Про інформацію", розголошенню не підлягають.

Кондратьєв здалеку показав переплетені в одну книжку постанови президії облсуду за 1978 рік та перегорнув кілька сторінок, які, з його слів, повністю реабілітують чинного прем’єр-міністра України.

На прохання журналістів голова Апеляційного суду, затуливши текст, на кілька секунд продемонстрував один з аркушів книги, де було видно слово "Янукович".

На запитання УП, чи надавалися раніше якісь документи, що стосуються судимостей Януковича, працівникам прес-служби прем’єр-міністра, Кондратьєв заявив, що нікому, у тому числі Ганні Герман, він ці документи ніколи не показував. Що саме вивчала Герман у Донецьку, йому не відомо.

На цьому робота групи журналістів у Донецьку була завершена.

"Українська правда", Донецьк

Відповіді

 • 2004.05.27 | Максим’як

  Re: Ганна Стеців вивчала інструкції АП (-)

 • 2004.05.28 | Правник

  Лож і хвальш (с)Потебенько

  > ЯНУКОВИЧ ШАПОК НЕ КРАВ. Його засудили за крадіжку годинника
  За грабіж, а не за крадіжку. Це різні склади злочину.

  > Зі слів Целковського, восени 1967-го вони разом з Януковичем були звинувачені в пограбуванні громадянина, якого насправді не грабували, а лише забрали в нього якийсь пакунок і годинник.
  "Не грабували, а забрали" :) Звіздець! Це ("забрали") і є грабіж.

  > Це було зроблено для того, щоби цей громадянин, який насправді був п’яний і поводив себе некультурно, прийшов наступного для до Целковського з вибаченнями.
  :lol:
 • 2004.05.28 | SpokusXalepniy

  Вопрос с шапками и часами можно уже засунуть в...

  При чем тут часы со свертком или шапка???
  При чем тут номер статьи УК ???

  1. Я готов поверить в любую из этих версий.

  2. Я могу согласиться, что его посадили, по сути, ни за что.

  3. Я допускаю, что второй раз он сел, потому что уже один раз сидел.

  4. Мне можно доказать, что его выпустили раньше времени за отличное поведение.

  5. Выпив чарку, я с удовольствием выслушаю рассказы о немедленном продолжении обучения в техникуме и в институте такой волевой, тянущийся к знаниям, личности, каким был Янукович (в то время, практически, сирота). Такое все же бывает (см. Дж.Лондон "Мартин Иден").

  6. После второй чарки, мне можно начать внушать, что окончив ВУЗ, человек с двумя судимостями сумел "устроиться" работать начальником автобазы (по тем дефицитным временам - это примерно должность зам.директора универмага города Обухова).

  7. Под угрозой пыток я могу подписаться под сообщением, что был законный пересмотр ДВУХ его уголовных дел и что их признали ошибочными.

  8. После первых пяти минут пыток я, наверное, подпишусь под статьей, где расскажу общественности о принятии "незапятнанного" комсомольца в коммунистическую партию за заслуги на производстве.

  9. Но поверить в то, что ПРОСТО ТАК, на законных основаниях, в качестве свободного советского человека, Януковича выпустили за границу... в какую-то там, даже Болгарию...

  10. И, уж, папра-а-ашу предоставить мне застенки ГЕСТАПО для пыток, чтобы я признал, что на самом деле простого совейского парня с двумя судимостями тогдатошние власти выпустили в... Монако (см. статью В.Бойко в УП)!!!

  Действительно:
  "Возьмите мне один билет до Монте-Карло
  Я потревожу ихних шулеров!"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.28 | S.D.

   Re: Вопрос с шапками и часами можно уже засунуть в...

   > 10. И, уж, папра-а-ашу предоставить мне застенки ГЕСТАПО для пыток, чтобы я признал, что на самом деле простого совейского парня с двумя судимостями тогдатошние власти выпустили в... Монако
   Согласен полностью. Судимости - ерунда. По большому счету, с каждым могло случиться. Но дальнейшая, "последотсидочная" биография единого кандидата - гораздо более серьезно, начиная с поступления в ВУЗ и заканчивая "Люкс"ом
 • 2004.05.28 | Navigator

  Дуже смішно працює мозок у донецьких прокураторів

  "Свобода" передала цікаві коментарі журналістів з донецької прокуратури.
  Папери Януковича (протоколи донецьких мудреців) показали тільки здалеку - з 3-х метрів.
  Зате виступили подільники Януковича.
  Перший стверджував, що його друг Янукович в день пограбування всіляко намашався помішати йому, великому грішнику,побити людину і відібріти в неї годинник.
  Другий стверджував, що юний Янукович всіляко намагався запобігти згвалтуванню дівчини.
  Однак, незрозуміло, чи юний член банди - герой Янукович тоді був в ДНД чи вже в КГБ.
  Те, що був членом банди, подільники підтверджують.
  А КГБ поки що мовчить.
  На Пельше киває.
  Лозунг для опозиції:
  Юність Януковича - грабіж
  Молодість Януковича - згвалтування.
  2004 - Янукович виріс до справжнього крупняка?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua