МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи є шляхи виправлення ситуації з подорожчанням бензину?

05/27/2004 | Володимир
Іван Заєць про шляхи виправлення ситуації з подорожчанням бензину в Україні (http://www.razom.org.ua/viewnews/news/13528)


На думку Івана Зайця, для того, щоб виправити ситуацію з різким подорожчанням бензину і не допустити подібного в майбутньому, “в першу чергу, нинішній уряд має піти у відставку. Я не пам`ятаю жодного уряду, який би поводився так пасивно в такій складній і небезпечній для української економіки ситуації”.
“По-друге, керівництво держави нарешті має зважитися на диверсифікацію постачання в Україну нафти. Нічого нині не заважає владі задіяти трубопровід Одеса-Броди для імпорту нафти і її постачання для переробки на Дрогобицький і Надвірнянський нафтопереробні заводи. Теперішні ціни дозволяють здійснювати таку політику без відчутних фінансових втрат”, - зазначив народний депутат.
Він вважає, що “необхідно також вжити заходів по демонополізації в Україні виробництва і постачання палива споживачам. Для цього знову ж таки слід зважитися на створення національної компанії з видобутку і переробки нафти на базі видобувних українських підприємств та нафтопереробних заводів, де держава володіє достатнім обсягом акцій: Дрогобицький НПЗ, Надвірнянський НПЗ, Кременчуцький НПЗ”.
“Я також запропонував би уряду забезпечити безумовне виконання умов, на яких відбувається приватизація російським капіталом українських нафтопереробних заводів, зокрема Одеського НПЗ. Уряд має зреалізувати політику, спрямовану на розширення цими заводами постачання палива на український ринок. Експортна орієнтація таких підприємств має обмежуватися обсягами, що не шкодять національним інтересам України, українській економіці. Тут своє слово врешті-решт має сказати Антимонопольний комітет”, - заявив Іван Заєць.
Крім того, парламентарій вважає, що треба забезпечити ефективний контроль за якістю бензину. “Слід посилити контроль за якістю палива не тільки в роздрібній торгівлі, але й контролювати крупних виробників. Якість бензину має відповідати ціні. Практика продажу бензину низької якості має бути припинена”, - зазначив депутат.
“Також керівництво держави має переглянути свою позицію щодо ЄЕП. Президент України та уряд мають вжити заходів по припиненню з боку Росії торгівельної війни. Українська влада має суттєво посилити свої зусилля по набуттю членства в СОТ”, - вважає Заєць. За його словами, “уряд має переглянути політику щодо резервів, щоб суттєво збільшити запаси нафтопродуктів і завжди мати змогу використовувати їх для недопущення різкого зростання цін на бензин. Також необхідно вжити антиінфляційних заходів, щоб максимально обмежити вплив зростання цін на бензин на підвищення цін на іншу продукцію. Також мають бути вжиті заходи по мінімізації збитків підприємств, що ведуть аграрне виробництво”.
Крім цього, не менш важливим, на думку народного депутата, є “негайне і суттєве збільшення зарплати, стипендії, пенсії, соціальних виплат, щоб не допустити зменшення доходів громадян”.

Прес-служба УНП


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua