МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Янукович програє вибори (MOD)

05/28/2004 | zevs
ЯНУКОВИЧ ПРОГРАЄ ВИБОРИ

Які "активи" у Януковича?

Умовно вкажемо :

1. Так званий "адмінресурс" - а по справжньому - просто злочинна чиновницьке свавілля.
2. "Підтримка Москви".
3. "Донбас"
4. "Російськоорієнтований Схід-Південь".

Все.

Ну і дивимось далі. ось : "адмінресурс". Вже на минулих виборах за інтенсивностію і нахабству його застосування не було йому рівних на пострадянському просторі. І що? А те, що це дало можливість партії влади не програти вщент вибори. І тільки. Хоча замахувались на багато більше - мало не все! І де зараз "ЗаЄдУ"? Хто зараз згадує про це словоутоврення?

Адмінресурс - то як наркотик - вимагає все більшої і більшої дози. І в один момент стає явно, що "клієнт" під "кайфом" і явно неадекватний. Що і було в Мукачеві.

А "політрехворма"? - вона ж бо "продавлювалась" саме адмінресурсом! І провалилась!

Отже : застосування "адінресурсу" має свої межі, перейшовши за які все починає працювати ПРОТИ того, заради чого той адмінресурс і застосовувався. А межа уже пройдена!... - і це було видно ще по минулих виборах до ВР.


Далі : "Підтрика Москви".
Я би сказав, що то більш легенда, запущена кимось з Київа через Москву. Зовсім, зовсім недавно ми вже бачили розвінчання подібної легенди у Грузії. Так само був "плахім антірасійскім мальчіком" Саакашвілі - як зараз Ющенко, і - подібно як Янукович - був "мудрий феодал, друг Маскви" Абашидзе. Результат ви знаєте.
Подібне буде і в Україні. Москва чудово знає, що "антиросійськість" Ющенка - зручна легенда для внутрішньополіичного ужитку. Путін прагматичний - до речі як і Ющенко - вони чудово співпрацюватимуть одне з одним. Власне, і перед тим і перед тим стоять схожі завдання - розчистити олігархічні завали.

Далі : "Донбас". А що Донбас? Що він за губернатора Януковича став краєм благоденства? Тут знову-таки напрошується аналогія зі ще одним "краєм благоденства" - Аджарією. Бо є якась кількість "пригрітих" чиновників і бізнесменів, яка воліє зберегти статус кво, а є величезна маса виборців Донбасу, яка чітко розуміє, що треба кардинаально міняти ситуацію. І вже в чому в чому - але в тому, що її повинен міняти хтось інший, аніж Янукович - не сумнівається.

Ще далі : "Росіяськоорієнтований Схід-Південь". Власне, цей туман поступово розсіюється, бо люди чітко розуміють, що варто орієнтуватиися тільки на себе і покладатися на власні сили. Скоро серед того туману залишиться тільки одинока фігура "вічно вчорашньього" Грача.


Тепер пасиви :

1. Тісний зв'язок з Кучмою. Власне, Янукович завжди був в тіні останнього. Хто він без Кучми?.... І за час прем'єрства він так і не став "Путіним".

2. Відсутність (на відміну від Ющенка, Тимошенко, Мороза, навіть Марчука, навіть Кирпи!) - харизми. Янукович так і не став яскравою постаттю з чітко означеним образом у масовій свідомості. От запитайте - що люди згадають найперше, коли скажеш "Янукович"? Ну, прем'єр-міністр, а друге - що "сидів".... І в Україні це не має й тіні того "героїчного" флеру, який, часом, надається цьому факту біографії в масовій свідомості Росії. Бо "Україна - не Росія". Це вже навіть зрозумів Ленонід Кумча.

3. Судимість. Судимість. Щоби там не пояснювали, що це "помилка" і "все то було давно і неправда" - справа зроблена. Замовчати не вдалося, а що більше пояснюватимуть "как било на самом дєлє" - все це більше працюватиме проти Януковича. Пост президента - не та посада, на якій може працювати людина з таким минулим. Народ воліє бути тут убезпеченим - навіть якщо там когось несправедливо "обідить".

4. "Підтримка Москви". Якщо для частини виборців (а скоріше політичної тусовки) це - плюс, то для значної ж частини виборців - це також і мінус. Бо за "підтримку" доведеться платити якимось українськими (тобто - конкретно для кожної людини - цінами на бензин, на продукти, на житло, робочими місцями...) - і в взаємозалежній ринковій економіці це розуміє навіть кожна бабця-пенсіонерка.

Ну і просумуємо :

Єдиний реальний ресурс Януковича лежить поза площиною чесних виборів. Це - адмінресурс.
І саме він зараз уже "вовсю" педалюється . Те, що ми бачимо на поверхні - "нєуклонний рост рейтинга". То він був три проценти, а то вже відстає тільки на 5-7 від Ющенка. А "с какіх щєй" ? Що він такого зробив останнім часом, аби був такий ріст? - Правильно, нічого. Натомість було "зарізано" адекватне підвищення пенсій, маємо наразі стрибок цін на пальне, маємо безпрецендентні вибухи військових складів під Маріуполем, маємо отруєння немовлят в Київі і Харкові і т.д. Тобто : рейтинг - дутий!. Через підконтрольні органи масової інформації корегується "рейниг" у бік зростання, і цим навіюється масовій свідомості, що так воно і є і що "всі так думають". Але! Педаль газу адміресурсу вже давно вперлася в підлогу ще під час виборів до ВР. Це не спрацює! Педалювання адмінресурсу приведе до зовсім інших наслідків, аніж тих, які бажає команда Януковича.

ЯНУКОВИЧ ПРОГРАЄ ВИБОРИ.

Наступного президента Україні, швидще за все, таки зватимуть Віктором. Але це буде зовсім не Янукович.

Відповіді

 • 2004.05.28 | Правник

  Re: Янукович програє вибори (MOD)

  zevs пише:
  > Далі : "Донбас"....є величезна маса виборців Донбасу, яка чітко розуміє, що треба кардинаально міняти ситуацію. І вже в чому в чому - але в тому, що її повинен міняти хтось інший, аніж Янукович - не сумнівається.
  Це "халва". На жаль.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.28 | zevs

   Що таке "халва"?

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.28 | Правник

    Це таке слово,

    від повторення якого солодше не стає.
    Про Донбас - то канкрєтне перебільшення, м'яко кажучи
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.28 | zevs

     весь румунський народ сильно любив Чаушеску...

     ... сербський - Мілошевича, грузинський - татуся нації Шеварнадзе; вся Аджарія аж трусилася за своїм "бабу" Абашидзе, а корейський і досі ніжно любить обох (колишнього і актуального) Кім!в...

     Шановний, ви закидаєте мені перебільшення, але чи не перебільшенням, м'яко кажучи, є віра в палку любов Донбасу до Януковича? За що, власне його любити? За символ? Так символом читий не будеш. Зніміть облуду з очей - простому донецькому заробітчанину начхати на п. Януковича і його амбіції. Його цікавить власне життя, життя своєї сімї, життя своїх рідних. А для итотальної більшості з них Янукович не є родичем. Крапка.

     Тому не треба тут розпосюджувати міти - то і так роблять без вас.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.28 | Patriot

      Краще хором повторимо "ХАЛВА"

      і нам стане добре. Будемо самі себе дурити і вірити. Нічого не робити і чекати перемоги. Виголошувати різні власні хвантазії, а хто матиме іншу думку, того старим радянським методом обізвемо тугодумом і відправимо лікуватися, а самі ще раз повторимо "ХАлва" :)
     • 2004.05.29 | Правник

      А Ви - "халву" ;)

      zevs пише:
      > Шановний, ви закидаєте мені перебільшення, але чи не перебільшенням, м'яко кажучи, є віра в палку любов Донбасу до Януковича? За що, власне його любити? За символ? Так символом читий не будеш. Зніміть облуду з очей - простому донецькому заробітчанину начхати на п. Януковича і його амбіції. Його цікавить власне життя, життя своєї сімї, життя своїх рідних. А для итотальної більшості з них Янукович не є родичем. Крапка.
      "Крапка" - це моцно і переконливо сказано :)

      Я ніде, у жодному разі і ніколи не казав про "любов Донбасу до Януковича". Я казав, що:
      а) маса проголосує за "свого", навіть за свого Януковича,
      б) вплив "адмінресурсу" в Донбасі буде тотальний, внаслідок чого маса (див.п "а") ще збільшиться.
      Звідки я це знаю? Я в Донбасі живу. Спостерігаю, вивчаю, спілкуюся, бачу, чую, читаю щодня.

      > Тому не треба тут розпосюджувати міти - то і так роблять без вас.
      Не треба мені казати, що мені треба і я не казатиму, куди йти ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.29 | zevs

       Я бачу в Донбасі слухають московське "Авторадіо"?

       Правник пише:
       > > Тому не треба тут розпосюджувати міти - то і так роблять без вас.
       > Не треба мені казати, що мені треба і я не казатиму, куди йти ;)

       Я бачу в Донбасі слухають московське "Авторадіо"?

       Що ж до іншого - анекдот про дона Педро.

       Приїдить один мужик з дружиною до Аргентини і зупиняється там в готелі.

       Зайшов в бар - а там усі : "Має приїхати дон Педро!"

       В ліфті їде - знову чує : "Ах, приїжджає дон Педро!"

       Підходить до портьє, а той : "До нас приїдзить дон Педро!"

       Карочє, на кожному кроці : "дон Педро і дон Педро!" Мужик чудується - шо за дон Педро?!!!

       Приходить у свій номер - дружини нема. запитує у покоївки, чи не бачила, куди пішла. Покоївка каже : "приїхав дон Педро і вона пішла до нього в номер".

       Ну, думає мужик, зараз я цьому дону Педро наваляю!

       Заходить у номер дона, бачить, той лежить в халаті на дивані, весь такий набріолінений, самовдоволений...

       Аж ось і з ванної виходить мужикова дружина - живіт обвисає, на стегнах целюліт....

       ОЙ ЯК НЕЗРУЧНО ПЕРЕД ДОНОМ ПЕДРО!.......

       Сподіваюсь ясно, хто такий дон Педро і в чому полягає механізм його популярності?....

       А ви - про "халву"...

       "Халва" якраз у тому і полягає, шоб повторювати "Ах, дон Педро, брутальний дон Педро, страшний і ужасний!"

       Та і ви сам (думаю не усвідомлено) приєднались до цієї кампанії.

       НЕ ХАЛВА же полягає в тому виді за вікном, який відкривається перед Вами (якщо ви справді мешкаєте в Донбасі).
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.05.29 | Правник

        Та хулєра ж ясна, слухають!

        zevs пише:
        > Я бачу в Донбасі слухають московське "Авторадіо"?
        Слухають-слухають. Ще і як слухають. І "Авторадіо" і багато іншої гівняної похабєні, у т.ч. (і переважно) "Шансон" та "Рускоє радіо".

        > Що ж до іншого - анекдот про дона Педро.
        Борода бен-ладеньскої довжини тягнеться за цим анекдотом :)

        > Сподіваюсь ясно, хто такий дон Педро і в чому полягає механізм його популярності?....
        Нє :(

        > А ви - про "халву"...
        Не кажіть. Я, нудний, про халву. Вона буває різних "гостів" та "артікулів". Від мантр: "Ющенко перемагає тому що перемагає" та одкровень, що у Донбасі не голосуватимуть за Януковича - до зазвьоздних рейтингів самого Януковича.
        Себто халва на передвиборних теренах неньки - продукт поширений, користується попитом але при тому не дефіцитний ;) Бо попит породжує пропозицію.

        > "Халва" якраз у тому і полягає, шоб повторювати "Ах, дон Педро, брутальний дон Педро, страшний і ужасний!"
        Гм. Я нічого такого не повторював :). А раніше Ви вже угледіли в моєму тексті щось про "любов Донбасу до Януковича", чого там не було і близько. От лихо, просто місандерстендінг якийсь і нема тому ради.

        > Та і ви сам (думаю не усвідомлено) приєднались до цієї кампанії.
        Та я взагалі не свідомий :). Можу собі просто зараз довідку ахвіційну виписати - не свідомий. Але бачить Бог - ні до чого не приєднаний при тому, зокрема - до кампанії. Цілком автономний :)

        > НЕ ХАЛВА же полягає в тому виді за вікном, який відкривається перед Вами (якщо ви справді мешкаєте в Донбасі).
        Ні, там не халва. Там Донецьк, котрий я знаю на практиці, мабуть, трохи краще за Вас, бо вивчав його методом емпіричним, як і заповідали усякі Берклі, Юми та Гоббси з Локками. Тому пропоную Вам (адже теорія без практики мертва) вільно скористатися вищевикладеними даними моїх польових досліджень у Ваших наступних цікавих дослідах :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.05.30 | zevs

         Буду в Донбасі 5-го

         Правник пише:
         Тому пропоную Вам (адже теорія без практики мертва) вільно скористатися вищевикладеними даними моїх польових досліджень у Ваших наступних цікавих дослідах :)

         А таки скористаюся! Буду в Донбасі 5-го червня.
 • 2004.05.28 | Franko

  Будуть застосовуватися інші "технології".

  Кажу про грубу силу а-ля Мукачево. Коли дільниці і виборці будуть громитися криміналами, а куплені/залякані виборці будуть малювати цифри зі стелі.

  До речі, саме таку ситуацію я передбачав ще десь рік-півтори тому. Ситуацію, коли рейтинги не матимуть жодного значення, підкилимні ігри і будь-якого роду піар відійдуть на задній план, а лишиться груба сила, і ручка голови виборчої комісії, яка намалює те, що їй захочеться. І не матиме сенсу говорити, в кого який рейтинг, бо це не матиме значення.

  Хоча дописувачем думки висловлено цікаві.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.28 | Shooter

   Re: Будуть застосовуватися інші "технології".

   Franko пише:

   > До речі, саме таку ситуацію я передбачав ще десь рік-півтори тому. Ситуацію, коли рейтинги не матимуть жодного значення, підкилимні ігри і будь-якого роду піар відійдуть на задній план, а лишиться груба сила, і ручка голови виборчої комісії, яка намалює те, що їй захочеться. І не матиме сенсу говорити, в кого який рейтинг, бо це не матиме значення.

   Не зовсім так песимістично. Буде дві сили. І невідомо котра виграє. І якщо за "нєісполнєнія наказа" можуть по-максимум погнати з роботи у разі виграшу Бандюковича, то в разі виграшу Ющенка за "ізлішнєє усєрдствованіє" можна сісти в тюрму.

   Як давно вже писав колись тут zinc "все" (скажем так, багато чого) вирішуватиметься в 2 тиждні перед та тиждні після виборів.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.28 | trick

    Re: Будуть застосовуватися інші "технології".

    Shooter пише:
    ...
    >, то в разі виграшу Ющенка за "ізлішнєє усєрдствованіє" можна сісти в тюрму.
    >

    IMXO, treba shoby "mozhna" oznachalo "obovjazkovo" i neobxidno shoby to dijshlo do kozhnoi Q-shavky.
   • 2004.05.28 | Максим’як

    Re: Шутер, це не гра у футбол - це вибори. І тут 2 тижні не вирі

    Шутер, це не гра у футбол - це вибори. І тут 2 тижні нічого не вирішують. Вибори - це певний суспільний процес, який триває мінімум рік, а якщо практично, то від виборів до виборів.

    Просто говорити, що невідомо, хто виграє, то зовсім не логічно, тим більше на фоні того, що всі соціологічні інститути вказують на перемогу Ющенка. Ви хочете заперечити очевидні речі. чисто основуючись на власній невірі. Але ось від цього моменту потрібно виходити - це базовий момент ЮЩЕНКО ПЕРЕМАГАЄ НА ВИБОРАХ.

    А далі, як маєте бажання, то прошу видумати чи змоделювати такі варіанти, які завадять перемозі Ющенка.

    Говорити так голослівно, типу, а хто його знає чи може щось теке-е-е трапиться, то не зовсім поважно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.28 | Navigator

     не повинно бути або Ющенка, або виборів !!!!!!!!!!!!!!!!!!

     Власті думають: "Ющенко перемагає на виборах. Значить, не повинно бути або Ющенка, або виборів."
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.28 | Patriot

      Та ком3у здався Ющенко

      крім тих, хто чекає месії. Така доля в українців обирати, а потім сварити президента. Від перестановки нічого не зміниться. Вже колись під т90 % львів"ян за Кучму голосували,а тепер проти нього. Те саме і з Ющенком буде. Народ вартий своїх правителів.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.31 | Navigator

       Обирати і сварити - то доля небагатьох щасливий країн

       Наша для може бути банальніша:
       НЕ ОБИРАТИ І ХВАЛИТИ !!!
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.05.31 | Максим’як

        Re: Є в історії процеси, які незворотні.

        Розпад Радянського союзу був невідворотнім і він є незворотній.

        Те саме із режимом. Кінець режиму є невідворотнім - з Ющенком чи без.
        Ми будемо ОБИРАТИ! Хвалити? Ну, це відносне поняття: сьогодні - хвалиш, завтра - свариш.

        Navigator пише:
        > Наша для може бути банальніша:
        > НЕ ОБИРАТИ І ХВАЛИТИ !!!
     • 2004.05.29 | Максим’як

      Re: Вони хочуть жити і тому не наважаться піти ні на 1 ні 2.

      Це самогубство для режиму. Спочатку так виглядало і, взагалі, виключати цього не можна, але я все менше ставлю на такі варіанти, наприклад 5 до 95.

      Режиму зараз важливо технологічно обгрунтувати поразку Ющенка у першому турі, щоб випустити у другий Мороза і кандидата від режиму. Це випливає із бажання Симоненка висунути спільного кандидата з Морозом. Раніше таких заяв чи бажань не було у комуністів. Очевидно розробляється новий план, які знайти аргументи для підняття рейтингу Мороза.

      Також будуть висунуті тролі від ультра-правих, можлива зрада інших тимчасово примкнувших сил, ну чисто формальні дії режиму, на які будуть списуватися фальсифікації результатів виборів у першому турі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.30 | Patriot

       Re: Вони хочуть жити і тому не наважаться піти ні на 1 ні 2.

       Максим’як пише:
       Якщо вже Мороз пройде в 2 тур, то він виграє чи то в Ющенка, чи в Янковича - це не грає ролі. Підтримку він має і був би компромісом. Принаймі єдиний політик, що був послідовним і не міняв думку, як великий і непогрішний лідер опозиції і нен є страшним бандюком з банкової, але все це халва.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.05.31 | Максим’як

        Re: Я цього не пишу. Навчись дискутувати, а не брехати (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.06.01 | Patriot

         Навчись не хамити я з тобою на ти не переходив

         Так сталося через технічні непорозуміння. Там була цитата і вийшло все не зумисне. Це я написав,. Максим"як би такого не напичав і це відомо всім майданівцям, оскільки він просто фанатичний прихильник Ющенка. За те, що так вийшло , це суту з технічних причин, не розібрався, а жодного умислу в тому не було.
       • 2004.06.01 | Михайло Свистович

        Re: Вони хочуть жити і тому не наважаться піти ні на 1 ні 2.

        Patriot пише:
        > Максим’як пише:
        > Якщо вже Мороз пройде в 2 тур, то він виграє чи то в Ющенка, чи в Янковича - це не грає ролі.

        Це дійсно не грає ролі, бо програє він і тому, і другому. Але ми це не перевіримо, бо не бачити Морозу другого туру за будь-яких розкладів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.06.01 | Patriot

         Re: Вони хочуть жити і тому не наважаться піти ні на 1 ні 2.

         Михайло Свистович пише:
         > Patriot пише:
         > > Якщо вже Мороз пройде в 2 тур, то він виграє чи то в Ющенка, чи в Янковича - це не грає ролі.
         >
         > Це дійсно не грає ролі, бо програє він і тому, і другому. Але ми це не перевіримо, бо не бачити Морозу другого туру за будь-яких розкладів.

         Я б не був таким впевненим. В нього досить непогана п\дтримка на ЗАході і в центрі і на сході. Якщо не буде альтернатив у вигляді Симоненка, то проголосують за нього.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.06.01 | Михайло Свистович

          Re: Вони хочуть жити і тому не наважаться піти ні на 1 ні 2.

          Patriot пише:
          >
          > Я б не був таким впевненим. В нього досить непогана п\дтримка на ЗАході і в центрі і на сході. Якщо не буде альтернатив у вигляді Симоненка, то проголосують за нього.

          А я впевнений на всі 200. Шкода, що цього ми не зможемо перевірити.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.06.01 | Patriot

           Аргументи ? (-)

  • 2004.05.28 | zevs

   І це викличе симетричну відповідь...

   ... - з реальним громадянським конфліктом - треба називати речі своїми іменами.

   Україна почасти і мовчит тому, що сподівається на вибори. На можливість вибору. Якщо цієї можливості її позбавлять - буде вибух.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.28 | Franko

    Я теж так думаю (-)

   • 2004.05.28 | Громадянин

    А я сподіваюся на вибух

    бо інертності нашому народу не бракує. Чим радикальніші дії - тим більша амплітуда змін. Будемо сподіватися позитивних.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.29 | zevs

     за цим не заржавіє...

     ... якщо влада спробує сфальсифікувати вибори.

     Україна уже давно перебуває біля "точки кипіння". Від вибуху досі вберегала традиційна українська поміркованість, але саме тому - коли буде ясно, що виходу нема - буде вибух - і вся "влада" буде спущена в унітаз.

     Втім, краще би ту енергію застосувати для поступального розвитку.

     Є певні сподівання на СТРАХ влади перед тим, що може бути. Не всі ж там тупі і "відморожені". Не дивую тому, що росіяни не досить знають український менталітет. Але от українські владоможці таки мали б ду... шею відчувати, що пахне смаленим.
 • 2004.05.28 | S.D.

  Re: Янукович програє вибори (MOD)

  > Ще далі : "Росіяськоорієнтований Схід-Південь". Власне, цей туман поступово розсіюється, бо люди чітко розуміють, що варто орієнтуватиися тільки на себе і покладатися на власні сили. Скоро серед того туману залишиться тільки одинока фігура "вічно вчорашньього" Грача.

  Я вам не скажу за весь Юг, но за Одессу скажу: Грач здесь - ноль, а за Януковича голосовать только потому, что он типа "за Россию", не станут. Субъективно: если предложить сделать выбор между Януковичем и, допустим, Тигипко (при существующем сосотоянии с их "раскруткой"), я затруднюсь назвать победителя. Надеюсь, что акция Гладчука в Одессе внесет ясность.

  А общий вывод прост: Боже, храни Януковича. Лучшей кандидатуры от власти не придумаешь.
 • 2004.05.28 | Navigator

  Дозвольте декілька зауважень - щоб не розслаблятись!

  Коли ви вийдете грати в футбол (варіант - на вибори) з бандитами, не дивуйтесь, коли попри правил проти вас вийде бейсбольна команда в шоломах, з закритими обличчями і з бітами (варіант - виборча комісія).
  Слуги і пани режиму прекрасно розуміють, що вони втратять у випадку програшу виборів.
  Завдання - щоб народ розумів, що він виграє те саме, що біндюки втратять !!!!!!
  Довідка - нинішнє статус - кво бандюків влаштовує. Хочуть зупинити мить, що прекрасна (легенда про доктора Фауста чи билина про доктора Януковича?)

  Re: за інтенсивностію і нахабству його застосування не було йому рівних на пострадянському просторі
  Реально на просторі СНД Україна - демократичний виродок. Більшість сусідніх режимів ще гірші.


  Re:"клієнт" під "кайфом" і явно неадекватний. Що і було в Мукачеві.
  Клієнт в нірвані - Лукашенко і Туркменбаши

  Re:"політрехворма"? - вона ж бо "продавлювалась" саме адмінресурсом! І провалилась!
  Будте пильні, ще не вечір. Ще буде штурм! Долларові килимові бомбардування Ради!

  Re:Зовсім, зовсім недавно ми вже бачили розвінчання подібної легенди у Грузії.
  Грузія набагато більш консолідована. Абхазія = Донецьку...

  Re:є якась кількість "пригрітих" чиновників і бізнесменів, яка воліє зберегти статус кво, а є величезна маса виборців Донбасу, яка чітко розуміє, що треба кардинаально міняти ситуацію
  От тут і треба бити клин! Донецьку - НОВУ місцеву еліту, справді вибрану народом!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.28 | VENED

   Судимости сняты в 1978 году

   Из статьи Максима Артемова

   "Однозначно трактовать возможные преступления кандидата в президенты достаточно сложно. Несмотря на то что приговоры по данным фактам дважды выносились донецким судом, оба вердикта впоследствии были пересмотрены, а В.Янукович – оправдан. В 1967 г. нынешний премьер был осужден по ст. 141 ч. 2 Уголовного кодекса Украины на три года лишения свободы за грабеж. Следующая судимость, 1970 г., была по ст. 102 УК – два года лишения свободы за причинение телесных повреждений средней тяжести. Как объяснил донецкий судья А.Кондратьев, выступавший докладчиком на президиуме областного суда в 1978 г., рассматривавшем вопрос о снятии судимостей с Виктора Януковича, он "глубоко убежден в его невиновности".

   В первом случае нынешнему премьер-министру Украины инкриминировалось следующее: потерпевший Совенко со своей сожительницей Бозых, пребывая в состоянии сильного алкогольного опьянения, 29 октября 1967 г. встретился с осужденными Целковским, Масловым и Виктором Януковичем. Осужденный Целковский, а потом Маслов избили потерпевшего Совенко и забрали его некоторые личные вещи. Президиум Донецкого областного суда в 1978 г. пришел к выводу, что вина осужденного Януковича была основана только на объяснениях осужденного Маслова во время предварительного следствия. Позже Маслов отказался от своих первоначальных показаний. Спустя два года В.Янукович вновь был на скамье подсудимых. На этот раз ему инкриминировалось то, что он с неким гражданином Бубырем в результате ссоры избил потерпевшего Пантелеенко, причинив ему телесные повреждения средней тяжести.

   Как стало известно, в 1978 г. по ходатайству депутата Верховного Совета СССР, дважды Героя Советского Союза летчика-космонавта Георгия Берегового дело о судимости Виктора Януковича рассмотрел Донецкий областной суд, который не установил доказательств вины Януковича и принял решение о его невиновности и незаконности приговора. Постановлениями от 27 декабря 1978 г. президиум Донецкого областного суда отменил оба приговора "с закрытием производства по делам за отсутствием состава преступления".

   "Виктор Янукович вообще не должен был говорить о том, что судим. Он обязан был кричать на каждом углу, что не судим, поскольку дело было прекращено", – заявил судья Хованский. И тем не менее подобные скандалы наверняка сработают на понижение рейтинга кандидата в президенты Украины. Уже сегодня позиции его главного оппонента смотрятся немного предпочтительнее: по данным украинских опросов общественного мнения, 24% населения готовы проголосовать за кандидата Виктора Ющенко, и лишь 18% избирателей хотят видеть на посту президента нынешнего премьера Украины В.Януковича. Правда, не стоит забывать и о том, что времени до 31 октября, когда состоятся выборы, еще достаточно, а на стороне кандидата от партии власти не только весь административный ресурс, но и поддержка российского политического истеблишмента."

   А почему ходатайствовал космонавт Береговой? Они знакомы давно?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.28 | S.D.

    "Не верю!" Документы в студию! (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.31 | S.D.

     Очень хочется увидеть вот что:

     http://www.pravda.com.ua/ru/archive/2004/may/28/3.shtml

     "Этим же постановлением (*) отменено постановление народного суда города Енакиево от 18 июля 1973 года о досрочном снятии судимости от 15 декабря 1967 года и 8 июня 1970 года."

     В обход существующего порядка погашения судимостей после истечения определенного срока, было вынесено постановление суда о досрочном снятии судимостей. Очевидно, что нужно было "отмыть" автобиографию. Очень, знаете ли, интересно ознакомиться с мотивирующей частью этого постановления: за какие такие подвиги рецидивиста (на тот момент) переквалифицировали в порядочного человека? Не удивлен, что этот документ журналистам не показали...


     (*) = речь идет о Постановлении президиума Донецкого областного суда от 27 декабря 1978 года под №44в-280 и Постановлении президиума Донецкого областного суда от 27 декабря 1978 года за №44в-279, которые отменили ранее вынесенные приговоры в отношении Януковия по реабилитиирующим мотивам.
   • 2004.05.28 | Shooter

    І? Що це міняє в тому, що Янукович - рецидивіст? (-)

   • 2004.05.28 | zevs

    Облиште цей фіговий листок речникам п. Януковича

    Поставивте себе на місце обивателя - і скажіть : чи хочете , аби вашим президентом був хтось, хто мав дві кримінальні судимості, хай і зняті(?).

    Відповідь - очевидна.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.28 | Patriot

     Хочу

     якщо він є альтернатива безхребетному політику, що не здатний відстояти ні своєї думки ні думки виборців, ені інтересів держави і раз на 3 місяці міняє свої пролітичні погляди (див інтерв"ю Мороза) на сторінці українського бібісі.
 • 2004.05.28 | Patriot

  Якщо кричати Янукович програє і нічого не робити)

  то програє хтось інший.

  zevs пише:
  > ЯНУКОВИЧ ПРОГРАЄ ВИБОРИ
  >
  > Які "активи" у Януковича?
  >
  > Умовно вкажемо :
  >
  > 1. Так званий "адмінресурс" - а по справжньому - просто злочинна чиновницьке свавілля.
  > 2. "Підтримка Москви".
  > 3. "Донбас"
  > 4. "Російськоорієнтований Схід-Південь".
  >
  > Все.
  >
  > Ну і дивимось далі. ось : "адмінресурс". Вже на минулих виборах за інтенсивностію і нахабству його застосування не було йому рівних на пострадянському просторі. І що? А те, що це дало можливість партії влади не програти вщент вибори. І тільки. Хоча замахувались на багато більше - мало не все! І де зараз "ЗаЄдУ"? Хто зараз згадує про це словоутоврення?

  Ну скажімо набагато більше ніж опозиціонери навіть на Заході зібрали і ще раз зберуть, якщо потрібно :)
  >
  > Адмінресурс - то як наркотик - вимагає все більшої і більшої дози. І в один момент стає явно, що "клієнт" під "кайфом" і явно неадекватний. Що і було в Мукачеві.
  >
  Мукачево не показник.

  > А "політрехворма"? - вона ж бо "продавлювалась" саме адмінресурсом! І провалилась!
  >
  А Мороз так не вважає. До реформи ще можуть повернутися.

  > Отже : застосування "адінресурсу" має свої межі, перейшовши за які все починає працювати ПРОТИ того, заради чого той адмінресурс і застосовувався. А межа уже пройдена!... - і це було видно ще по минулих виборах до ВР.
  >
  Має, але, якщо ним розумно користуватися, то він має необмежені можливості

  >
  > Далі : "Підтрика Москви".
  > Я би сказав, що то більш легенда, запущена кимось з Київа через Москву. Зовсім, зовсім недавно ми вже бачили розвінчання подібної легенди у Грузії. Так само був "плахім антірасійскім мальчіком" Саакашвілі - як зараз Ющенко, і - подібно як Янукович - був "мудрий феодал, друг Маскви" Абашидзе. Результат ви знаєте.
  > Подібне буде і в Україні. Москва чудово знає, що "антиросійськість" Ющенка - зручна легенда для внутрішньополіичного ужитку. Путін прагматичний - до речі як і Ющенко - вони чудово співпрацюватимуть одне з одним. Власне, і перед тим і перед тим стоять схожі завдання - розчистити олігархічні завали.
  >
  Вже співпрацюють. Політтехнологи Путіна на Ющенка. Але чи результат буде?

  > Далі : "Донбас". А що Донбас? Що він за губернатора Януковича став краєм благоденства? Тут знову-таки напрошується аналогія зі ще одним "краєм благоденства" - Аджарією. Бо є якась кількість "пригрітих" чиновників і бізнесменів, яка воліє зберегти статус кво, а є величезна маса виборців Донбасу, яка чітко розуміє, що треба кардинаально міняти ситуацію. І вже в чому в чому - але в тому, що її повинен міняти хтось інший, аніж Янукович - не сумнівається.
  >

  Це вже сказали "халва"

  > Ще далі : "Росіяськоорієнтований Схід-Південь". Власне, цей туман поступово розсіюється, бо люди чітко розуміють, що варто орієнтуватиися тільки на себе і покладатися на власні сили. Скоро серед того туману залишиться тільки одинока фігура "вічно вчорашньього" Грача.
  >

  На Росію ніхто там не орієнтується, як зрештою і сам прем"єр. Це економічно не вигідно.
  >
  > Тепер пасиви :
  >
  > 1. Тісний зв'язок з Кучмою. Власне, Янукович завжди був в тіні останнього. Хто він без Кучми?.... І за час прем'єрства він так і не став "Путіним".
  >
  Так само, як і Ющенко. Постійно був "сином" папи :) Навіть не раз про це заявляв.

  > 2. Відсутність (на відміну від Ющенка, Тимошенко, Мороза, навіть Марчука, навіть Кирпи!) - харизми. Янукович так і не став яскравою постаттю з чітко означеним образом у масовій свідомості. От запитайте - що люди згадають найперше, коли скажеш "Янукович"? Ну, прем'єр-міністр, а друге - що "сидів".... І в Україні це не має й тіні того "героїчного" флеру, який, часом, надається цьому факту біографії в масовій свідомості Росії. Бо "Україна - не Росія". Це вже навіть зрозумів Ленонід Кумча.
  >
  Фантазія

  > 3. Судимість. Судимість. Щоби там не пояснювали, що це "помилка" і "все то було давно і неправда" - справа зроблена. Замовчати не вдалося, а що більше пояснюватимуть "как било на самом дєлє" - все це більше працюватиме проти Януковича. Пост президента - не та посада, на якій може працювати людина з таким минулим. Народ воліє бути тут убезпеченим - навіть якщо там когось несправедливо "обідить".
  >
  Не дивлячис\ь на судимість і намагання її використати, підтримку він таки має. Решта все та ж халва.

  > 4. "Підтримка Москви". Якщо для частини виборців (а скоріше політичної тусовки) це - плюс, то для значної ж частини виборців - це також і мінус. Бо за "підтримку" доведеться платити якимось українськими (тобто - конкретно для кожної людини - цінами на бензин, на продукти, на житло, робочими місцями...) - і в взаємозалежній ринковій економіці це розуміє навіть кожна бабця-пенсіонерка.
  >
  Особливо заяви про визнання ветеранів УПА - це підтримка, але вона, як не дивно є і на сході.

  > Ну і просумуємо :
  >
  > Єдиний реальний ресурс Януковича лежить поза площиною чесних виборів. Це - адмінресурс.
  > І саме він зараз уже "вовсю" педалюється . Те, що ми бачимо на поверхні - "нєуклонний рост рейтинга". То він був три проценти, а то вже відстає тільки на 5-7 від Ющенка. А "с какіх щєй" ? Що він такого зробив останнім часом, аби був такий ріст? - Правильно, нічого. Натомість було "зарізано" адекватне підвищення пенсій, маємо наразі стрибок цін на пальне, маємо безпрецендентні вибухи військових складів під Маріуполем, маємо отруєння немовлят в Київі і Харкові і т.д. Тобто : рейтинг - дутий!. Через підконтрольні органи масової інформації корегується "рейниг" у бік зростання, і цим навіюється масовій свідомості, що так воно і є і що "всі так думають". Але! Педаль газу адміресурсу вже давно вперлася в підлогу ще під час виборів до ВР. Це не спрацює! Педалювання адмінресурсу приведе до зовсім інших наслідків, аніж тих, які бажає команда Януковича.
  >
  > ЯНУКОВИЧ ПРОГРАЄ ВИБОРИ.
  >
  Якщо довго займатися автотренінгом, то можна в це і повірити, але чи програє, чи виграє покаже час :)

  > Наступного президента Україні, швидще за все, таки зватимуть Віктором. Але це буде зовсім не Янукович.

  ...а наприклад Медведчук :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.28 | zevs

   за що я не люблю українців

   За те, що вони замість прискорення завжди (чи майже завжди) гальмують. Це я про вас, шановний. Подумайте при нагоді, що саме мається на увазі.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.28 | Patriot

    Re: за що я не люблю українців

    zevs пише:
    > За те, що вони замість прискорення завжди (чи майже завжди) гальмують. Це я про вас, шановний. Подумайте при нагоді, що саме мається на увазі.

    Знаєте наш просунутий. Ваша оповідка про вибори нагадує мені старі радянські часи. Коли були популярними лекції на тему. Чим прогресивна комуністична система краща за загниваючий капіталізм. Ось Ви виголосили щось в тому роді.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.28 | Сергій

     Re: за що я люблю українців

     A мені сподобалось - людина мае свій стиль, свій погляд. Трошки навипередження, але реально. А не любити українців пропоную з Уральських хребтів - там буде з чим порівняти.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.28 | Patriot

      В СРСР теж була ідея на випередження ;)

      А ще мені це нагадує офіс ОУН за кордоном у Мюнхені. Там перед першими виборами і перед другими виборами ЛДК проводились демагогії на тему "Чому Кучма не переможе", а він потім перемагав. Бачити одне добре і небачити недоліків, вірити у свою непогрішність, оце і був погляд представлений п. Зевсом. Нічого там навипередки нема. Нагадує тільки старі радянські газети.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.31 | zevs

       Приходить старий гебрей до рабина...

       ... і каже :
       - "Мій син зовсім здурів - задумав хреститися! Запитайте поради у Бога, що робити?"
       - Не можу! - каже рабин.
       - Але чому?!
       - Це було б страшенно нетактовно - у нього в самого такі ж проблеми з сином.

       Це я до того, що будь чому до будь-чого можна знайти аналогію і посилатись на неї і прогнозувати результат на підставі того, що "все це вже було". Шо ви і робите.

       Знаєте, видно по всьому, що ви таки українець :-).
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.05.31 | Patriot

        Re: Приходить старий гебрей до рабина...

        zevs пише:
        > ... і каже :
        > - "Мій син зовсім здурів - задумав хреститися! Запитайте поради у Бога, що робити?"
        > - Не можу! - каже рабин.
        > - Але чому?!
        > - Це було б страшенно нетактовно - у нього в самого такі ж проблеми з сином.
        >
        > Це я до того, що будь чому до будь-чого можна знайти аналогію і посилатись на неї і прогнозувати результат на підставі того, що "все це вже було". Шо ви і робите.
        >
        Знаєте іторія має здатність повторюватися. Про це сказано і у Біблії, до речі. А ще є хороша народна мудрість. "Усе нове - це добре забуте старе" Так вже влаштовано наш світ, що повторюється в ньому все через певний період. Так і з Вашими словами, щодо перемоги. Є ще приказка. "Не кажи гоп, поки не перескочищ". Прочто Ваші слова навіяли згадки про СРСР, де так само йшли і говорили про світлі ідеали, а опинилися там де ми є зараз. Я українець і я радий, що я українець.

        > Знаєте, видно по всьому, що ви таки українець :-).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.06.02 | zevs

         А я не радий

         Patriot пише:
         Я українець і я радий, що я українець.
         >

         А я цьому зовсім не радий. Бо так - не виграють, так - програють. Причому вічно.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.06.02 | Patriot

          Я навіть гордий за те, що я українець

          zevs пише:
          > Patriot пише:
          > Я українець і я радий, що я українець.
          > >
          >
          > А я цьому зовсім не радий. Бо так - не виграють, так - програють. Причому вічно.

          Виграють, якщо не повторюють старих помилок і не стають на ті самі граблі двічі. У випадку повтору помилок покійного СРСР цеі є ті граблі.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.06.02 | Kohoutek

           Re: А за те, що ви - людина? Примат? Ссавець? Багато привідів! -

      • 2004.06.01 | Sardanapal

       Re: В СРСР теж була ідея на випередження ;)

       Сюда пришел горняк
       За ним явилась шлюха
       И славный род их не иссяк
       Велик он силрй духа
       писал В.Гюго не о Донбассе,... мы помним "Шахтеры -гвардия труда", фактически это разнорабочие без квалификации, из которых 75-80% судимых, поэтому судимости Хама в Донбассе звичайна справа, плюс огромная боязнь всего украинского, РУХом в Донецке пугали еще на момент его создания, плюс вера о свой неповторимости, куча всяких не ...
   • 2004.05.28 | Максим’як

    Re: zevs, а з чого Ви взяли, що він українець? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.28 | zevs

     Незвідки, але українців я таки не люблю...

     ... - саме за наявність таких якостей - варто то визнати.

     Як казав (між іншим українець!) Чехов - треба про краплі видушувати з себе раба. Видно Чехов - як українець - таки знав що говорив ;-)...

     Упереджаючи можливі звинувачення в українофобстві скажу - до ІНШИХ націй я так упереджено не ставлюся.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.28 | Максим’як

      Re: Чехов такий самий українець, як Кучма

      І вичавлював він раба, якраз із тої частини, яка була російською у нього, а не українською.

      Ще живі свідки героїчної боротьби українського народу. Ми маємо зараз самостійну Україну і залишилося зовсім мало, втановити у ній самостійну владу. За це й потрібно любити українця, що краще від всіх у свіді морду б"є і краще за всіх у Європі пісню співає! :) І на решту прийде час.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.28 | Patriot

       Re: Чехов такий самий українець, як Кучма

       Максим’як пише:
       > І вичавлював він раба, якраз із тої частини, яка була російською у нього, а не українською.
       >
       > Ще живі свідки героїчної боротьби українського народу. Ми маємо зараз самостійну Україну і залишилося зовсім мало, втановити у ній самостійну владу. За це й потрібно любити українця, що краще від всіх у свіді морду б"є і краще за всіх у Європі пісню співає! :) І на решту прийде час.

       Та ж усі бакланили українців тих, хто співає. Такі ж самі українці. Проблема в тому, що українці не хочуть вчитися на власних помилках.
 • 2004.05.28 | Максим’як

  Re: Все правильно написано zevs , але пропущено політреформу.

  Ключовим моментом "перемоги" Януковича є політреформа, яку ще збираються проводити у червні.

  Перша теза така: "Якщо президентські повноваження не будуть обмежені політреформою, то Янукович ніколи не буде президентом".

  Януковича можуть привести до влади тільки тоді, якщо буде втілена політреформа і він не матиме президентських повноважень.

  Друга теза: "Якщо ще й у червні буде провал запуску політреформи, то шлях Ющенку до перемоги повністю відкритий"

  звідси,

  Третя теза: "Режим може вдатися до російського варіанту дострокової передачі влади через відставку Кучми".

  Найбільшу загрозу становить останній варіант, оскільки, переконаний, що спроба фальсифікувати вибори у першому турі і усунути Ющенка приведе до силового варіанту повалення режиму. Однозначно.

  Російський варіант буде дуже важко побороти Ющенку. Тобто, зараз лохують Януковича, але паралельно з ним висовують свої кандидатури ще кілька кандидатів від режиму, наприклад, Кінах, Тигипко, Марчук, Кирпа ..? і десь літом Кучма подає у відставку і одного із них робить головою уряду. Так як він казав - спадковість влади. Просто із станка візьмуть кілька мільярдів гривень і закинуть пенсіонерів. студентів і т.д. механізм інфляції не встигне спрацювати, аж після виборів, але це все вже буде без різниці.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.28 | zevs

   Слушно

   Максим’як пише:
   > Третя теза: "Режим може вдатися до російського варіанту дострокової передачі влади через відставку Кучми".

   Така можливість далеко не неймовірна.
 • 2004.05.29 | Винстон_Пух

  Re: Янукович програє вибори (MOD)

  zevs пише:
  > Далі : "Донбас". А що Донбас? Що він за губернатора Януковича став краєм благоденства? Тут знову-таки напрошується аналогія зі ще одним "краєм благоденства" - Аджарією. Бо є якась кількість "пригрітих" чиновників і бізнесменів, яка воліє зберегти статус кво, а є величезна маса виборців Донбасу, яка чітко розуміє, що треба кардинаально міняти ситуацію. І вже в чому в чому - але в тому, що її повинен міняти хтось інший, аніж Янукович - не сумнівається.
  Смешно. Дядя, а вы давно в Донецке были?
  "А шо Донбасс"? А ни шо Донбасс. За дальние закоулки не скажу за Мариуполь тоже - там хитрожопый Бойко который и Ющенка имел в виду и на Донецк облокотился. А в Донецке народ голоснет за Витюшу как милый. Ну козел. Ну так зато ведь какой знакомой породы и какой матерый козляра. За Донбасс гордость распирает. Какой нахуй анфас и какой профиль. А деятель какой! Центр Донецка уже из золота (ну окраины из гавна но это не главное)- все равно спасибо Януковичу. Вот такие расклады. А Ющенка в Донбасе увы не слышно. И от него про Донбасс не слышно. И про то что будет с донецким бизнесом при нем че то тоже херовато слышно.
  А не голоснет большинство народа за охуительного пацана Витюшу только в одном случае. Если его не будет в списке.
  Если бы в ющенковой команде чаще думали головой а не жопой - то давно бы кидали мосты к Ахметову и Таруте. В случае если Витя в списке будет - просто не было бы беспредела. А вот если Леонидыч Витю с олимпа нахуй опрокинет с грохотом и сам попрет - вот тогда с лозунгом "Выебем Кучму за Донбасс" можно было бы думать про увеличение надоя для Ющенка.
 • 2004.06.01 | Таваріщ Маузєр

  Янукович програє вибори - єслі будєть граться у виборі

  Допокі нєясна яка така сіла прімусіт Тав.Папіка пагодіцца на кандідатуру Тав.Януса(Хама)? Якая такая сіла кромє таво жє Тав.Папіка змусіт большєсть, якой ужє нєту, пагодіцца і вісунуть Тав.Януса(Хама)?

  І шо будєть із рєйхтінгом Тав.Януса(Хама), єжєль он нє будєть на пасадє прімьєра? Єво таво і гляді знімуть і паставлять яково нібудь Тав.Сірьожу(Тігіпка).

  Хай Тав.Янус(Хам) спасібачкі скажєть, шо єму дазволілі буть прімьєром - парулів і хватіт. Іншім тожєть хочіцца.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua