МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

МОРОЗ ІДЕ НА ВИБОРИ, бо від опозиції буде 4 кандидати (/)

05/28/2004 | Shooter
МОРОЗ ІДЕ НА ВИБОРИ, бо від опозиції буде 4 кандидати

www.ПРАВДА.com.ua, 27.05.2004, 18:32

Лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз заявляє про намір брати участь у президентських виборах і вважає, що від опозиційних сил на вибори президенти будуть висуватися менше чотирьох кандидатур.

Таку думку він висловив в інтерв'ю журналістам у четвер.

Відповідаючи на питання, чи змирився лідер блоку "Наша Україна" Віктор Ющенко з тим, що лідер соціалістів іде на президентські вибори, і чи не звелися переговори між блоком "Наша Україна" і СПУ до домовленості не заважати одне одному, Мороз сказав: "Я не думаю, що ця тема звучить так трагічно, що він (Ющенко) змирився чи не змирився ".

За його словами, керівництво двох політичних сил провело спільне засідання з питання співробітництва. "Я думаю, що ми продовжимо роботу в цьому напрямку", - відзначив він, додавши, що мова йде, насамперед, про забезпечення демократичної організації виборчого процесу.

При цьому лідер соціалістів відзначив, що у них із "Нашою Україною" є розбіжності в поглядах на час проведення політичної реформи в Україні. Соцпартія виступає за проведення реформи до президентських виборів, а "Наша Україна" - після виборів.

У той же час Мороз підкреслив, що позиція Ющенка в цьому питанні частково змінюється.

Лідер соціалістів висловив сумнів у тому, що політреформа може відбутися до президентських виборів.

"Я сказав, якщо до початку виборчої кампанії не будуть внесені зміни в Конституцію України, я буду змушений йти на вибори", - сказав Мороз.

На його думку, кандидатів у президенти від опозиції або "від тих, хто називає себе опозицією", буде не менше чотирьох.

Відповідаючи на питання, чи не вплине ситуація з підвищенням цін на бензин, а також критика діяльності уряду Віктора Януковича з боку президента Леоніда Кучми на відставку нинішнього прем'єра, Мороз сказав: "Мова йде про те, що президент буде висуватися на третій термін".

Він нагадав, що жодного разу не відмовлявся від цієї тези, тому що в нього є для цього аргументи.

Говорячи про законопроекти про внесення змін у Конституцію, Мороз відзначив, що всі три законопроекти - №4105, раніше не підтриманий парламентом, №4180, внесений парламентською більшістю, і №3207-1, внесений групою народних депутатів, у тому числі Анатолієм Матвієнком (фракція БЮТ), - це той самий законопроект. Ці документи "написані одною рукою", заявив він.

За словами Мороза, законопроект №3207-1 відрізняється від №4180 тим, що в ньому є положення про місцеве самоврядування.

"300 голосів за той чи інший варіант я зараз гарантувати не можу", - сказав він.

На його думку, зараз у парламенті можна було б набрати голосу на підтримку законопроекту 4105, допрацьованого Морозом. Однак, сказав лідер СПУ, спікер Литвин займає позицію, що "кореспондується з позицією Леоніда Кучми".

"У мене створюється враження, що Кучма не дуже хотів і не дуже хоче реформи", - сказав Мороз.

Відповіді

 • 2004.05.28 | Shooter

  ЮЩЕНКО ВВАЖАЄ, ЩО СПУ ЗАЦИКЛИЛАСЯ (/)

  ЮЩЕНКО ВВАЖАЄ, ЩО СПУ ЗАЦИКЛИЛАСЯ

  www.ПРАВДА.com.ua, 27.05.2004, 19:20

  Лідер "Нашої України" Віктор Ющенко заявляє, що існують проблеми у переговорах з Соцпартією про висунення єдиного кандидатат в президенти.

  "У нас відбулася нелегка дискусія між політрадами "Нашої України" і СПУ, яку нам вдалося нарешті провести через чотири-пять тижнів узгоджень", - розповів Ющенко на прес-конференції в Одесі.

  За словами Ющенка, "Наша Україна" на цю зустріч ішла "з ініціативою стосовно виборів президента у жовтні 2004 року".

  "Це головне питання, де б ми хотіли знати позицію СПУ і обговорити спільні дії, спільну програму і, можливо, спільного кандидата", - сказав Ющенко.

  Однак, за його словами, представники Соцпартії - "і особливо лідер СПУ" - сказали, що "домінуючим є питання політичної реформи".

  Водночас, сказав Ющенко, "Нашу Україну" цікавило інше питання – виборів президента, і між сторонами відбулася "непроста дискусія".

  Після спільного засідання політради "Наша Україна" і СПУ домовилися "через кілька днів запропонувати варіант, який буде компромісним у зближенні двох позицій".

  За словами Ющенка, він хоче, щоб була "пряма і чесна заява" з боку СПУ, що вони "ідуть на вибори президента самостійно і не потребують партнерів".

  Ющенко сказав, що ця незрозумілість "відтягує питання консолідації".

  Ющенко заявив, що у разі, якщо СПУ підтримає єдиного опозиційного кандидата, то він вийде у другий тур разом із представником КПУ.

  Якщо ж, сказав Ющенко, СПУ піде окремо, то тоді "у другому турі буде фінальна боротьба між представниками влади і опозиції". "Це ускладнює ситуацію, тоді всі розуміють, яка ціна цього питання (перемоги на виборах президента)", - сказав Ющенко.

  "Українська правда", Одеса
 • 2004.05.28 | Мартинюк

  Мороз намагається зробити хорошу міну

  При негарній і нерозумній грі.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.28 | Shooter

   Та, мінер з нього непоганий...

   Від вибуху "його міни" постраждають виключно антикучмістські сили та народ України як такий.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.31 | Максим’як

    Re: Ніхто не постраждає, крім нього.

    Він ставить на схеми Медведчука, а ці схеми починають провалюватися одна за одною. Очевидно, він сподівається, що комуністи підтримають його, що есдеки підтримають його і це дасть йому вищі шанси на виборах, бо мета спільна - не допустити Ющенка до влади, навіть принесенням себе (партії) у жертву.

    Ставлячи на перемогу, вони сподіваються все повернути з відсотками собі після виборів. Все - або нічого. Оце нічого й буде. Мороз наполегливо говорить про реформу і таким чином вказує на себе Кучмі, як особу, яка добровільно готова відмовитися від президентських повноважень у випадку перемоги на виборах.

    А висунення Кучми у кандидати, то би був для Ющенка суперваріант! "Пора" вже Кучму звалила. :)
 • 2004.05.28 | Правник

  Ну і дурень. Але якби Ющ дослухався до мене

  і прилюдно запропонував йому (на пару з Юлею) укласти "залізобетонну" угоду про реформу постфактум після виборів, було б цікавіше і повчальніше.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2004.05.30 | Опришок

  Мороз іде на $&й :)))

  Що він скаже (і що скажуть люди) 31 жовтня, коли порахують голоси. Політолог члєнов.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua