МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко обіцяє юридичну підтримку "УП" та Україні Молодій"

05/29/2004 | Майдан-ІНФОРМ
На прес-конференції у п"ятницю, 28 травня, Віктор Ющенко заявив про те, що "Наша Україна" надасть юридичну підтримку газеті "Україна молода" та інтренет-виданню "Українська правда".

Ющенко підкреслив, що "те, що відбувається навколо діяльності опозиційних ЗМІ, скоріш за все, свідчить про те, що ми є свідками проведення владою повномаштабної акції заборони на професію журналіста".

Нагадаємо, що редактор черкаської газети "Антенне" Валерій Воротник та колишній юрист Інституту масової інформації Марія Самбур подали позов про захист честі і гідності проти газети "УМ" і інтернет-видання "УП". Позови пов"язані з публікацією матеріалів про закриття владою радіо "Континент".

За матеріалами Корреспондент.net

Читайте також цікаву розмову між представниками сторін на радіо "Свобода".

Відповіді

 • 2004.05.29 | Правник

  Re: Ющенко обіцяє юридичну підтримку "УП" та Україні Молодій"

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Читайте також цікаву розмову між представниками сторін на радіо "Свобода".

  Прочитав.
  Безперечно, Самбур має святе конституційне право позиватися до суду і, власне, нікому не зобов'язана пояснювати, чому і навіщо. Тут ті, хто її критикують, перегинають палку. Тому, що захотіла.
  І мені не подобаються докори щодо моральності цього кроку: чого, мовляв, ви не спробували все залагодити мирно? Не захотіла. Бо має право позиватися.

  Інша справа, що
  - позов до УП, потім до УМ (тенденція, однак),
  - відсутність позову до "першоджерел",
  - майнові вимоги, котрі не зовсім, так би мовити, в'яжуться з нібито праведним бажанням очистити нібито підло спаплюжене ім'я (укупі з гідністю, умом, честю і совістю),
  - вимоги накласти арешт на кошти на рахунках (для невтаємничених: якщо вірити наявній інформації, то затяті позивачи вимагають накласти арешт не на кошти у сумі, що дорівнюють їхнім вимогам, а на всі кошти на всіх рахунках, що автоматично блокує діяльність),
  - підозрілий інтерес п.Самбур до "організаційної структури" УП

  порізно і надто укупі призводять до непохитної впевненості, що справу маємо таки або із замовленням або з тим клінічним, що зветься російською "сутяжный бред".
  І вже в чому, а у зазначених вимогах блокування рахунків популярної газети моральності нема жодної, саме політичне блядство.
 • 2004.05.29 | Мауглі

  Дохторе, вилікуйся сам

  Було б непогано, якби Ющенко перед тим, як пропонувати правову допомогу УП та "Молодій Україні" (маю велику підозрую, що ці видання обійдуються без його юридичної допомоги), спочатку зобов'язав би своїх тотошек ознайомитися з основами правових знань. Бо недавно прес-служба "Нашої України" розповсюдила від імені ще одного так би мовити "юриста" Порошенка заву (http://www.obkom.net.ua/read.php?id=386)такого змісту:

  "Позов проти "Української правди" поданий до Печерського райсуду Києва, має на меті імітувати законність, та при цьому нехтує вимогами закону та висновками Верховного Суду України. Раджу керівництву "Української правди" скористатися демократичним інструментом протидії агресії – оскаржити у апеляційному суді позов оскільки він порушує українське законодавство."


  Взагалі-то в апеляційному порядку оскаржуються рішення, вироки, ухвали й постанови суду та окремих суддів. Ідея оскаржувати, та ще й в апеляційному порядку, позови громадян - то є надзвичайно оригінальна ідея, яка, безсумнівно, варта увічнення на скрижалях правничої науки. Сумніваюся, одначе, що УП та "Молода Україна" потребують подібні консультацій подібних юристів. Тож краще б Ющенко відслідковував, коли його порошенки проти порядних суддів голосують - користі було б більше.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".