МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На виборах міського голови Боярки переміг кандидат від "Нашої України"

06/01/2004 | Майдан-ІНФОРМ
У неділю на позачергових виборах міського голови міста Боярки Київської області переміг Валерій Мазуренко, підтримуваний блоком "Наша Україна".

Крім Валерія Мазуренка на посаду міського голови претендували ще 8 осіб. Однак за нього проголосували найбільше: 2 тисячі 93 виборці - що складає 25% від загального числа. Підтримуваний райдержадміністрацією Микола Улізько посів 3-є місце.

29 травня Києво-Святошинський райсуд відмінив вибори мера Боярки, однак територіальна виборча комісія вирішила їх проводити, хоча це рішення мала б ухвалити міськрада. Комітет виборців України не виключає сценарію, що ситуацією скористається провладний кандидат, і вибори можуть визнати недійсними.

http://www.radiosvoboda.org/article/2004/05/67BDD4E5-622F-4740-8DF3-93171361A9C1.html

Відповіді

 • 2004.06.01 | Мирослава Свистович

  Боярка - не Мукачеве

  Я була спостерігачем на цих виборах, і десятки моїх знайомих також. Після Мукачева хід проведення виборів виявився для нас несподіванкою. Ми очікували хай не до нападів бритоголових на дільниці, але все ж масштабних фальсифікацій. Та нічого подібного не було. В цілому вибори пройшли досить спокійно, без особливо великих порушень. Без них також не обійшлось, але таке трапляється на всіх виборах.

  Особисто я зафіксувала один випадок спроби видачі трьох бюлетенів в одні руки, а також вигнала з виборчої дільниці директора школи, в приміщенні якої знаходилася дільниця. Мені довго доводили, що він має право там бути присутнім, щоб дивитися за порядком, навіть казали, що він – прихильник Мазуренка, якого підтримувала “Наша Україна”, і від якого я була спостерігачем. Та, оскільки директор не був членом комісії чи спостерігачем, то я залишилась холодною й неприступною, і навіть його червоне, як у рака обличчя, не розтопило моє серце. Вигнала і все.

  На інших дільницях характер порушень був приблизно такий самий. Так що можна констатувати, що все відбулось майже чесно. У всякому разі на хід голосування ці дрібні порушення не вплинули. Дивно, що влада так легко здала свої позиції, але факт є фактом – спроби виграти вибори будь-яким чином не сталося.

  Серед кандидатів у міські голови побачила двох своїх колишніх однопартійців. Один з них доклав деяких зусиль для зміщення з посади мера Зої Виборної, яка виграла вибори за підтримки Київського міського голови Олександра Омельченка. Та це не допомогло ні йому, ні іншим силам, які ситуативно об’єдналися проти колишнього мера. Тепер дехто з тих (маю на увазі владу Київщини), хто добивався відставки Виборної, напевно, шкодує, адже отримали вони ще гірший для себе варіант. Правда, не виключено, що ці вибори визнані не будуть, оскільки є рішення суду визнати рішення міської ради про проведення нових виборів незаконним.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.01 | S.D.

   Не пристало "наблюдателям" выгонять людей с участка :))) (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.06.01 | Мирослава Свистович

    Ще й як пристало, якщо ці люди там знаходяться незаконно (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.01 | S.D.

     Дело наблюдателя -наблюдать. Выгонять -это дело вышибалы :) (-)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.06.01 | Мирослава Свистович

      Виборче законодавство не передбачає такого суб"єкта виборів

      як вишибала.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.06.01 | S.D.

       Re: Виборче законодавство не передбачає такого суб"єкта виборів

       Я в курсе. Но в новой, пока еще не действующей, редакции закона "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (от 06.04.2004) права наблюдателя прописаны четко (ст. 61):

       - "перебувати у приміщеннях..."
       - "спостерігати за діями членів..."
       - "робити фото-, кінозйомки, аудіо- та відеозаписи..."
       - "бути присутнім при видачі..."
       - "бути присутнім на засіданнях..."
       - "отримувати копію протоколу..."
       - "звертатися с заявою..."
       - "скласти акт про виявлення порушень..."

       Как видите, наблюдатель, как говорят в Одессе - он таки да наблюдатель. Поэтому он не имеет права:
       - "втручатися в роботу виборчої комісії, чинити дії, що порушують хід виборчого процесу або заважають членам виборчої комісії здійснювати свої повноваження;
       - заповнювати замість виборця (у тому числі і на його прохання) виборчий бюлетень;
       - бути присутнім при заповненні виборцем виборчого бюлетеня у кабіні (кімнаті) для таємного голосування."

       Я ж "не корысти ради" возмущаюсь :) И в целом я прекрасно понимаю Ваш поступок и Ваши мотивы. Но "в военное время" такие мелкие отступления от буквы закона могут создать повод для обвинений в Ваш адрес. Достаточно наблюдателю с противоположной стороны составить акт о том, что "представитель партии Х выгнал избирателя (причем директора школы! что же говорить о рядовых людях с улицы!) из помещения участка", да еще и записать процесс выгоняния на видео. После этого в лучшем случае мы услышим фразы типа "Да, со стороны разных участников избирательной гонки, в частности, и "Нашей Украины", были ошибки, случаи далеко не ангельского поведения...", а в худшем - акт будет передан в прокуратуру (Ст. 157 часть первая УК Украины - от двух до четырех лет)...
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.06.01 | Мирослава Свистович

        Re: Виборче законодавство не передбачає такого суб"єкта виборів

        S.D. пише:
        > Я в курсе. Но в новой, пока еще не действующей, редакции закона "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (от 06.04.2004) права наблюдателя прописаны четко (ст. 61):
        >
        > - "перебувати у приміщеннях..."
        > - "спостерігати за діями членів..."
        > - "робити фото-, кінозйомки, аудіо- та відеозаписи..."
        > - "бути присутнім при видачі..."
        > - "бути присутнім на засіданнях..."
        > - "отримувати копію протоколу..."
        > - "звертатися с заявою..."
        > - "скласти акт про виявлення порушень..."

        От я і звернулася з заявою. Чи ви вважаєте, що я викинула того директора за шкірку?

        >
        > Я ж "не корысти ради" возмущаюсь :) И в целом я прекрасно понимаю Ваш поступок и Ваши мотивы. Но "в военное время" такие мелкие отступления от буквы закона могут создать повод для обвинений в Ваш адрес. Достаточно наблюдателю с противоположной стороны составить акт о том, что "представитель партии Х выгнал избирателя (причем директора школы! что же говорить о рядовых людях с улицы!) из помещения участка", да еще и записать процесс выгоняния на видео. После этого в лучшем случае мы услышим фразы типа "Да, со стороны разных участников избирательной гонки, в частности, и "Нашей Украины", были ошибки, случаи далеко не ангельского поведения...", а в худшем - акт будет передан в прокуратуру (Ст. 157 часть первая УК Украины - от двух до четырех лет)...

        Я веду цю "війну" з 1989 року, і з приводу притягнення мене до відповідальності збиралися цілі юридичні консиліуми з докторів наук. Як бачите, досі на свободі ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.06.01 | S.D.

         А вообще...

         > От я і звернулася з заявою. Чи ви вважаєте, що я викинула того директора за шкірку?
         Честно говоря, я бы не удивился :) И, между нами, я тоже с третьего класса недолюбливаю директоров школ :)

         > Я веду цю "війну" з 1989 року, і з приводу притягнення мене до відповідальності збиралися цілі юридичні консиліуми з докторів наук. Як бачите, досі на свободі ;)
         В курсе. Но это же не повод для того, чтобы давать "им" новые поводы? :)))

         А вообще, к чему это я? Во-первых, законодательство меняется, и, вроде, в правильную сторону: на выборах городского головы в 1998 году наблюдатели следили за процессом пересчета с весьма далекого расстояния (метров 10) через закрытые стеклянные двери, - и не было законного повода возмущаться. И чем дальше, тем ярче жизнь показывает: очень много будет зависеть не только от добросовестности, но и от профессионализма наблюдателей. В свете этого, самое время направить "коллективный разум" на разработку памятки для наблюдателя - компактного, пригодного для запоминания и использования прямо на поле боя "склерозника", с бланками актов, заявлений и т.п., с примерами построения фраз типа: "на основании ст. такой-то Закона я требую то-то и то-то" - такое устное заявление, сделанное под видеозапись, будет достаточно действеным.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.06.01 | Мирослава Свистович

          Re: А вообще...

          S.D. пише:
          >
          > И, между нами, я тоже с третьего класса недолюбливаю директоров школ :)

          А я нормально до нихставлюся. Він для мене буцв не директором, а порушником закону.

          >
          > В курсе. Но это же не повод для того, чтобы давать "им" новые поводы? :)))

          Я не даю їм приводу. А з вашим підходом, ми б прогарли всі вибори.

          >
          > на выборах городского головы в 1998 году наблюдатели следили за процессом пересчета с весьма далекого расстояния (метров 10) через закрытые стеклянные двери, - и не было законного повода возмущаться.

          Це ви так слідкували. Я завжди слідкувала на дуже близькій відстані.

          >
          > И чем дальше, тем ярче жизнь показывает: очень много будет зависеть не только от добросовестности, но и от профессионализма наблюдателей.

          Саме так. Для цього ми і проводимо навчання.

          >
          > В свете этого, самое время направить "коллективный разум" на разработку памятки для наблюдателя - компактного, пригодного для запоминания и использования прямо на поле боя "склерозника", с бланками актов, заявлений и т.п., с примерами построения фраз типа: "на основании ст. такой-то Закона я требую то-то и то-то" - такое устное заявление, сделанное под видеозапись, будет достаточно действеным.

          Є в нас такі пам"ятки.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.06.01 | S.D.

           Не вижу причин, чтобы их здесь не опубликовать

           , или ткнуть меня носом в место их расположения.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2004.06.02 | Михайло Свистович

            причина одна: нестача часу (-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.06.02 | S.D.

             Очень жаль.

             У меня такое бывало: увлекаюсь решением мелких сиюминутных проблем до такой степени, что не хватает времени на гораздо более важные, но не столь неотложные, задачи. :(
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2004.06.02 | Михайло Свистович

              Re: Очень жаль.

              S.D. пише:
              > У меня такое бывало: увлекаюсь решением мелких сиюминутных проблем до такой степени, что не хватает времени на гораздо более важные, но не столь неотложные, задачи.

              Без цих "сіюмінутних" не буде важливих.
        • 2004.06.01 | S.D.

         И еще: совсем забыл поздравить с очередной небольшой победой! (-

         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.06.01 | Мирослава Свистович

          Дякую (-)

 • 2004.06.01 | Vadym Gladchuk

  Re: На виборах міського голови Боярки переміг кандидат від "Нашої Укра

  Молодці! :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.01 | Атаман Таврічєскій

   Re: На виборах міського голови Боярки переміг кандидат від "Нашої Укра

   Vadym Gladchuk пише:
   > Молодці!

   ...виборці.

   А от виганяти кого б то не було з дільниці спостерігач таки не має права. Але здається для Свистовичів правил не існує. На "боротьбу" все спишеться. :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.06.02 | Михайло Свистович

    Re: На виборах міського голови Боярки переміг кандидат від "Нашої Укра

    Атаман Таврічєскій пише:
    >
    > А от виганяти кого б то не було з дільниці спостерігач таки не має права. Але здається для Свистовичів правил не існує. На "боротьбу" все спишеться. :)

    Уважно перечитайте гілку перед тим, як звинувачувати. І не треба нам вдягати білі рукавички. Ми - чорнороби.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.02 | S.D.

     Re: На виборах міського голови Боярки переміг кандидат від "Нашо

     > І не треба нам вдягати білі рукавички. Ми - чорнороби.

     Пробачте, пане, а хлопці з короткими зачісками в чорних шкірянках з Мукачева - це теж "чорнороби"?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.06.02 | Атаман Таврічєскій

      Re: На виборах міського голови Боярки переміг кандидат від "Нашо

      S.D. пише:
      > Пробачте, пане, а хлопці з короткими зачісками в чорних шкірянках з Мукачева - це теж "чорнороби"?

      Вірно підмічено. І ті в шкірянках і ці в рукавичках, на жаль, одного поля ягоди:совок. Обєктивно що ці, в рукавичках, унаслідували ті ж методи, що й ті, в шкірянках. За лісом дерев вже не бачать.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.06.02 | Михайло Свистович

       Re: На виборах міського голови Боярки переміг кандидат від "Нашо

       Атаман Таврічєскій пише:
       >
       > Вірно підмічено. І ті в шкірянках і ці в рукавичках, на жаль, одного поля ягоди:совок. Обєктивно що ці, в рукавичках, унаслідували ті ж методи, що й ті, в шкірянках. За лісом дерев вже не бачать.

       І методи різні, а мета тим більша. Не займайтесь словоблуддям, зробіть краще щось корисне.
     • 2004.06.02 | Михайло Свистович

      Re: На виборах міського голови Боярки переміг кандидат від "Нашо

      S.D. пише:
      > > І не треба нам вдягати білі рукавички. Ми - чорнороби.
      >
      > Пробачте, пане, а хлопці з короткими зачісками в чорних шкірянках з Мукачева - це теж "чорнороби"?

      І вони чорнороби. І той, хто будує будинок, чорнороб. І той, хто робить під нього підкоп вночі, щоб підкласти міну, чорнороб. То що, не будувати?

      Чорнороб - це спосіб діяльності, а не оцінка.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.06.02 | S.D.

       Увы...

       > Чорнороб - це спосіб діяльності, а не оцінка.

       Есть такая хорошая русская пословица: "От дурной головы ногам плохо". Какой смысл в опыте, умении, самоотверженности и профессионализме чернорабочих, если у них нет проекта, стройматериалов и инструментов? А главный инженер с отличным образованием и бригадир с огромным опытом, вместо того, чтобы все это обеспечить, мешают лопатой раствор и, как та обезьяна из анекдота, приговаривают: "А что тут думать - трясти надо...!" :(
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.06.03 | Михайло Свистович

        Re: Увы...

        S.D. пише:
        >
        > Есть такая хорошая русская пословица: "От дурной головы ногам плохо".

        І про чию ж голову йдеться?

        >
        > Какой смысл в опыте, умении, самоотверженности и профессионализме чернорабочих, если у них нет проекта, стройматериалов и инструментов?

        То краще сидити у кріслі-качалці й чекати, доки підвезуть інструменти?

        >
        > А главный инженер с отличным образованием и бригадир с огромным опытом, вместо того, чтобы все это обеспечить, мешают лопатой раствор и, как та обезьяна из анекдота, приговаривают: "А что тут думать - трясти надо...!" :(

        Забагато думаючих - трясучих мало.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.06.03 | S.D.

         Re: Увы...

         > > "От дурной головы ногам плохо".
         > І про чию ж голову йдеться?
         Наверное, про голову той рыбы, которая все норовит гнить. :(

         > Забагато думаючих - трясучих мало.
         Думающих много, а проекта, лопат и стройматериалов нет.
         Армия, у которой нет организации и плана действий - это не армия, а толпа. Солдат - жалко.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.06.04 | Михайло Свистович

          Re: Увы...

          S.D. пише:
          >
          > > Забагато думаючих - трясучих мало.
          > Думающих много, а проекта, лопат и стройматериалов нет.
          > Армия, у которой нет организации и плана действий - это не армия, а толпа. Солдат - жалко.

          Я бачив на свому короткому віку багато "думаючих". І давно зробив висновок: вони завжди знайдуть причину, щоб продовжувати думати і нічого не робити. Щось робити будуть лише в одному випадку: якщо все буде тільки по-їхньому. А так - не буває.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2004.06.01 | КП8416

  Стародавній прийом "розводки".

  Прийом цей описаний у закордонній перекладній літературі ще казна-коли. На жаль забув джерело. Суть прийому от у чім: буржуєві треба знизити роботягам зарплату на 1 цент. А він бере й знижує на 10. Роботяги протестують, страйкують. Врешті решт буржуй погоджується на переговори і в результаті тривалих торгів здається - знижує роботягам зарплату не на 10 центів, а тільки на 9. Профспілка роботяг святкує перемогу, а буржуй спокійно одержав свій цент економії на зарплаті. Так і у випадку з Мукачевом. Кучмісти показали всю можливу брутальність, усі можливі порушення. Налякали і опозицію, і Раду Еуропи, і НАТО, і Хербста. На наступних виборах усі чекатимуть від кучмістів казна яких порушень - а їх і не буде! Ну хіба що дрібненькі якісь. Опозиція радіє, Рада Еуропи радіє, НАТО радіє, Хербст радіє. А кучмі отих дрібненьких порушень якраз і вистачить для перемоги.
  P.S. Під словом "кучма" слід розуміти нинішню владу, як таку.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.02 | Serhiy Hrysch

   Додаток

   Переконаний, що ефект Мукачева - у залякуванні майбутніх виборців.

   Ефект залякування - низька явка на вибори тих, хто вважає що його голос не буде врахованим - а це прихильники опозиції. Медведь залякував не опозицію, а мільйони майбутніх виборців - а в тому є різниця! Думаю, 0.5-1 мільйони залякав.

   Робіть висновки самі. Як на мене, все дуже ясно.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.06.02 | Михайло Свистович

    Re: Додаток

    Serhiy Hrysch пише:
    >
    > Ефект залякування - низька явка на вибори тих, хто вважає що його голос не буде врахованим - а це прихильники опозиції. Медведь залякував не опозицію, а мільйони майбутніх виборців - а в тому є різниця! Думаю, 0.5-1 мільйони залякав.

    Думаю що разів у 10 менше. Особливо в світлі останніх подій.

    >
    > Робіть висновки самі. Як на мене, все дуже ясно.

    А як на мене - все простіше. Тупорилий і неврівноважений Медведчук.
  • 2004.06.02 | Михайло Свистович

   Re: Стародавній прийом "розводки".

   КП8416 пише:
   > А кучмі отих дрібненьких порушень якраз і вистачить для перемоги.

   Можна і треба зробити так, щоб не вистачило.
 • 2004.06.02 | Чучхе

  На даний момент ці вибори визнані дійсними? (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.02 | Михайло Свистович

   Не знаю (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.06.02 | технолог

    Чергова блискуча перемога опозиції!!!

    В неділю в мене були вибори: між горілкою та пивом...
    На жаль, перемогла горілка, бо був сильний дощ і ніхто мене не переконав, що пиво краще.
    А потім був ще менший вибір, у тому місці, де Павка Корчагін будував узкоколєйку, теж між пивом, колою тп горілкою. На цей раз перемогло пиво, бо горілка вже закінчилась попереднього разу...

    Зате тепер обісцюся від радості!!!
    Така велична перемога!!!
    Як так піде, то 31 жовтня я теж переможу, або обісцюся, як і декотрі кандидати...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua