МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вибори в Одесі у 136 окрузі були сфальсифіковані

06/01/2004 | Vadym Gladchuk
Прийшовши на зустріч із пресою представники "Нашої України" Олег Рибачук і Євген Червоненко одразу ж повідомили, що після 15 години (на диво, якраз десь о 14-00 окружком дозволив голосувати громадянам, не внесеним у списки, за наявності доказів проживання) на дві дільниці (номер 25 і 32) почали масово підвозити автобуси зі студентами, яких (це однаково засвідчують як нашоукраїнці, так і комуністи) "лаштували в шеренги" і групами заводили на дільниці для голосування.

Координатор одеського штабу "Нашої України" Володимир Курінний також зазначив, що автобуси винаймалися у Білгородському районі. Студенти не зізнавалися, за кого приїхали голосувати, але все ж повідомили, що отримали за це по 20-25 гривень разом із погрозою бути відрахованим у випадку неявки на дільницю.

Ще одним прикладом адмінресурсу є поява на 40-ій з дільниці невідомого списку виборців-військовослужбовців, укладеного на аркушах, вирваних із зошита. Вояки голосували без проблем, тоді як мешканці району часто не знаходили себе у списках.

А ось у лікарні швидкої допомоги, в якій зранку було ще 40 хворих, на 17 годину проголосувало уже більше 300 виборців.

Окрім цього слід також зауважити, що окружком, який підбивав результати небагаточисельних виборів всю ніч, хронічно відправляв дільничників виправляти якісь помилки у протоколах, число зіпсованих бюлетенів за протоколами часто становило 1/4 від виданих, а КВУ так і не зрозумів, чому недійсні бюлетені не рахуються за видані і проголосовані.
http://pravda.com.ua/archive/2004/may/31/1.shtml

Відповіді

 • 2004.06.01 | Максим’як

  Re: У цій ситуації режиму фальсифікація не дуже була потрібна.

  Оскільки кандидат від опозиції(Бродський) був обраний зовсім невдало. Кандидати, які підтримували місцеву владу, сильно випереджували його.

  наша Україна із самого початку заявила, що не буде виставляти свого кандидата на довиборах у Одесі. І так і було. Бродський зайняв нішу зразу. Думаю, що Курінний набрав би не менше від Бродського.

  Нарешті вдалося якось Ющенка за два дні до виборів переконати підтримати Бродського.

  Оскільки кандидати від режиму перемагали, то і фальсифікувати результати виборів не було потреби. Була б ситуація 50 на 50, то ми б побачили весь спектр мукачівських методів.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.01 | Vadym Gladchuk

   Re: У цій ситуації режиму фальсифікація не дуже була потрібна.

   Завезення додатково військових, хворих та студентів на певні дільниці - це не фальсифікація?
   А виправлення під час підрахунку голосів результатів голосування у протоколах дільничних комісій - це не злочин?
   Недопуск журналістів на засідання комісій - це законні дії?
   Порушення при підрахунку голосів окружкомом - це нормально для "демократичних виборів"?
   Як на мене навіть лисий, товстий Бродський :) , як тут хтось про нього писав, має розраховувати на рівність прав та можливостей під час виборів. Але йому влада дала лише можливість потратити шалені гроші на вибори :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.06.01 | Максим’як

    Re: Я кажу про фальсифікацію кінцевого результату.

    Що режиму не було потреби забирати перемогу у Бродського чи Рондіна і приписувати її Кіссе. Може я помиляюся, але цифри тих порушень, які я читав на "нотлайн" не є вирішальними.

    Не ясне запитання про студентів і гроші. Як говорив Курінний, голоси 7500 студентів були у примусовому порядку скеровані на підтримку Кіссе.

    Давайте Гладчук просто подивимося, чи міг Бродський із Курінним оплатити ризик кільком десяткам студентів і виставити реальні докази такого факту. Все можна було продумати наперед. Потрібні докази, потрібні свідки. Бродський витратив 300 тисяч, але видно не у тому напрямку.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.01 | Vadym Gladchuk

     Re: Я кажу про фальсифікацію кінцевого результату.

     Студентам, до того не включеним у списки для голосування, тупо напереодні поставили печатки про тимчасову прописку у межах 136 виборчого оркугу. А 7,5 тис голосів впливають на езультатіи виборів у данному випадку. Дуже впливають!!!!!!!!!!!!!!!!
 • 2004.06.01 | Vadym Gladchuk

  А ви порушень не бачили?

  А ви порушень не бачили?


  Сьогодні представники одеського штабу блоку партії "Наша Україна" ретельно вивчають протоколи і акти про порушення, які мали місце на довиборах до парламенту по 136-му виборчому округу. Про це повідомив глава штабу Володимир Курінний.
  За його словами, всі заяви будуть зроблені завтра.
  На цих виборах "Наша Україна" підтримувала лідера партії "Яблуко" Михайла Бродського.
  Напередодні на прес-конференції В. Куренний заявив, що головна проблема виборів по 136-му округу – використовування студентів.
  "Яскравим прикладом" він назвав ситуацію, яка склалася на виборчій дільниці № 32.
  Політик стверджував, що туди студентів привезли на автобусі і перед входом дали чіткий інструктаж.
  "У бальшості була "свіжа" тимчасова прописка", – сказав В. Курінний.
  Глава штабу "НУ" додав, що у представників блоку є відео- і аудіозаписи, підтверджуючі його слова. Крім того, вчора спостерігачі від блоку партій "Наша Україна" зафіксували порушення на дільниці № 40 (розташованій в школі № 57).
  Там під виглядом додаткових списків на бланках, розкреслених від руки, були записані дві військові частини.
  Разом з тим, спостерігачі заявили, що заяв від військових з проханням внести їх в ці списки не було.
  У зв'язку з цим В. Куренной заявив, що "НУ" буде вигамати визнання недійсними виборів на цій виборчій дільниці.

  Матерiал додано:
  Марина Кравченко, "Політична Україна", Одеська обл.
  (17:59 | 31.5.2004)
  http://www.polit.com.ua/?poid=1&id=25380&PHPSESSID=450082be0ff86f0eb3907f67620f61f6
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.01 | Столяров

   Цікава тенденція

   Ви помітили?
   Вже майде 12.00...
   А сайт РАЗОМ слова не написав про вибори в Одесі.
   Немає коментарів, заяв про фальсифікації. Хоча, в Одесі, в день виборів, була група нардепів від блоку "Наша Україна".
 • 2004.06.01 | magda

  Re: Вибори в Одесі у 136 окрузі були сфальсифіковані

  При 20% участі у виборах потрібна була зовсім невелика фальсифікація, щоб вибори пройшли так, як треба.

  І хоч і був проливний дощ... Висновки - слід активніше і предметніше закликати громадян до того, щоб ПРОСТО ПРОГОЛОСУВАТИ.

  ТАкож, наскільки мені відомо, в Одесі багато людей просто не знали, де знаходяться дільниці. Доводилося спеціально шукати. Шукатимуть тільки НУ ДУЖЕ свідомі.

  Висновок - треба було (як і завжди) агітувати не тільки за свого кандидата, як всі і роблять, а й вести загальну інформаційну кампанію - щодо потреби брати участь у виборах, та просто про місцезнаходження виборчих дільниць.

  Елементарні технічні моменти, які нібито має виконати влада і які всім здаються самі собою зрозумілими, теж треба дублювати, бо чорт ховається в деталях.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.01 | S.D.

   Re: Вибори в Одесі у 136 окрузі були сфальсифіковані

   > ТАкож, наскільки мені відомо, в Одесі багато людей просто не знали, де знаходяться дільниці. Доводилося спеціально шукати. Шукатимуть тільки НУ ДУЖЕ свідомі.

   Я достаточно долго живу в Одессе и город знаю (как я думаю) хорошо.
   На трех последних выборах мой избирательный участок перемещался трижды!

   В день выборов я пошел по последнему адресу и вернулся несолоно хлебавши. Вернулся, посмотрел прилашение и увидел название улицы, которое никогда до этог не слышал! Справочная "09" смогла только ответить, что улица эта - в зоне действия моего почтового отделения. Мне пришлось приложить немало сил, чтобы выяснить, что такая улица (ничем не примечательный невзрачный переулок) действительно существует, причем в паре кварталов от меня...

   Никого ни в чем не обвиняя, скажу: неподалеку от моего дома (Куликово поле - ст. Спратак - Музкомедия) есть огромное количество помещений, пригодных для размещения участка. Но сложилось впечатление, что выбор был целенаправленный - для минимизации числа голосующих... :(


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua