МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мадам Янукович, роздайте "патрони"...

06/02/2004 | Правник
Не дотримуючись, на жаль, дуже слушної поради проф.Преображенського не читати натщесерце совіцькі видання, час від часу зазираю на www.president.gov.ua - приваблює легалізована офіційністю сайту влучність характеристики "gov", мабуть. От…. Ну щойно шукав кучмін указ про сприяння (sic!хочте - вірте, хочте - ні) іноземним спостерігачам на виборах, а натомість надибав указ "Про проведення пісенного конкурсу Євробачення 2005". І першим пунктом тамтого паперу передбачено: "узяти проведення пісенного конкурсу "Євробачення-2005 під патронат Президента України". Наразі не про те, що зі змісту указу, як вже хтось наче казав на Майдані, випливає, що у 2005 році Кучма збирається залишитися президентом, а Януковича залишити прем'єром. І не про цікавий склад оргкомітету (хто переймається - див.отуточки: http://www.president.gov.ua/officdocuments/257031105.html).
Наразі про патронат. Сьогодні їду повз донецький палаццо опери та балету і бачу диво дивне: щось там си відбуває "под патронатом супруги премьер-министра України Л.Янукович". Це як, думаю? Це вона щось за чесно і до копійчини віддану супругом непосильною працею зароблену зряплату щось купуватиме дітлахам, відриваючи від нужденного сімейного бюджету? Потім згадалися різноманітні патронати гаранта, його супружниці, самого Януковича тощо.
Позаяк аз многогрішний часом є нудним буквоїдом, поліз до "нормативної бази". У законах України, якими (згідно зі ст.6 та 19 Конституції) тільки і мають керуватися президенти з прем'єрами (щоправда, не їхні половини) про патронат анічичирк. За єдиним винятком. Цитую Сімейний кодекс: "За договором про патронат орган опіки та піклування передає дитину, яка є сиротою або з інших причин позбавлена батьківського піклування, на виховання у сім'ю іншої особи (патронатного вихователя) до досягнення дитиною повноліття, за плату". Ніхріна собі, думаю, так це патрійотична та благодійна пані Януковичева, затьмаривши матір Терезу, бере до своєї родини з кілька сотень дітлахів? І то - на досить скромну ахвіційну зряплату чоловіка. Во люди! Цвяхи би з них робити....
Та щось не складається. Надибав указ президента від 20.08.93, там "за патронатом" прирівнюється до "за сприяння". Але що то за "сприяння" - умовчено.

Коротше, є ідея зіграти з АП та Кабміном у захоплюючу гру "Прастой вапрос, а ставіт вас в тупік" і на підставі Закону "Про інформацію" та поцікавитися платникам податків, що воно таке за тварюка - "патронат" найвищих державних посадових осіб та примкнулих до них їхніх жінок, та за чий рахунок це робиться. А щоби було веселіше - повідомити про запит кілька нардепів.
Це як приклад. Може ще якісь ідеї? ;)

Відповіді

 • 2004.06.02 | Максим’як

  Re: Ну, не задурно має патронувати Кучма Україну

  Ну, не задурно має патронувати Кучма Україну, доки вона досягне повноліття - мусить все платити Україна. Раз заробляє гроші - то є патрон, а без гроші - благодійник.

  Так само вони і Руслану патронують і проведення конкурсу Євробачення у 2005 році - за гроші.

  Тепер до патронів ще і Януковичиха приєдналася.
 • 2004.06.02 | Navigator

  Вони довго думали , чим замінити дієслово "кришувати"

  Вони довго думали з чоловіком і брателами на хазі , чим замінити звичне дієслово "кришувати" на щось в законі... :(
  Законів не знають.
  Тому вважають, що їх судили незаконно.
  Кришують по старому.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua