МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дайош більшe вітрeнок і тимошeнок!

06/03/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Народні депутати України, зокрема Микола Томенко, Оксана Білозір, Віктор Ющенко, Олександр Мороз та інші внесли на розгляд Верховної Ради України проект Закону “Про внесення змін до Закону “Про вибори народних депутатів України”, яким передбачається гарантування прав жінок на представництво у виборчих списках політичних партій та виборчих блоках.

У разі прийняття цього законопроекту, у виборчому списку партії (блоку) повинно буде обов’язково забезпечуватись представництво в кожній п’ятірці кандидатів у депутати як жінок, так і чоловіків.

За оцінками експертів, така формула з забезпечення прав жінок у виборчих кампаніях є найоптимальнішою з усіх раніше обговорюваних. Адже крім обов’язкового закріплення у кожній п’ятірці виборчого списку кандидатури жінки, встановлюється аналогічна вимога і щодо чоловіків. Таким чином, вирішуються можливі проблематичні ситуації у разі, якщо на виборах бере участь жіноча партія або виборчий блок.

Крім того, запропонована законодавча ініціатива дає змогу повернутися до раніше обговорюваних ідей щодо не менш 20 відсоткового обов’язкового представлення у виборчому списку партії (блоку) жінок.

Відповіді

 • 2004.06.03 | Правник

  М-дя. Був у мене такий знайомий на хвамілію

  Музафаров. Коли він лаявся з жінками (а це бувало часто-густо), то він, власне, з ними і не лаявся. Вони верещали-верещали, сходили слиною, а він довго-довго слухав, а потом тихесенько запитував: "ті-і, что, жєнщіна, дура, да?" :)
  Це я до чого. Жінки можуть бути дурепами, втім рівно як і чоловіки - дурнями. "Якість" депутата залежить не від статі і я чомусь думав, що перерахованому панству це зрозуміло. Юлі ніяка квота не потрібна.
  Про "20%" взагалі промовчу. На місці хвеміністок я би сприйняв це як особисту образу :) На місті....чоловічих шовіністів теж, адже цим припускається, що більше 80% вони не зможуть посісти ні за яких умов, у т.ч. за умови, що зберуться суцільні генії. Дискримінація за статтевою ознакою :)

  Нема що розумнішого робити? Так я підкажу - укласти публічну угоду про реформу після виборів та висунення єдин.... Ну ви зрозуміли, про що я. А мені вже самому набридло товкти про це. Більше не буду :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.03 | Горицвіт

   Нормально. Дискримінація для виправлення

   наслідків попереднього пригнічення. Якщо не помиляюся, такі речі робилися в багатьох країнах з неграми і з жінками (може, без запису в законі, а просто через практику). У нас теж є дискриміновані групи, то чому б не виправити їх права через позитивну дискримінацію. За цим же принципом варто відновити права української мови.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.06.03 | Чучхе

    Це вкрай невірний шлях

    Він вже практикувався в СРСР, коли для студентів - представників народів Півночі та Середньої Азії були знижені вимоги до отримання дипломів і їх теж набирали певну квоту в академічні групи. Як наслідок з"явилася ціла каста неуків-паразитів, що не могли нічим похвалитися окрім своєї національності (в нашому випадку буде статі). Те саме сталося з американськими неграми. Те саме може бути й у нас, якщо цей закон приймуть (у що не вірю ні я ні його автори, які очевидно хочуть піднести свій рейтинг в очах виборців-жінок).

    і цікаво, як така квота узгоджується з нашою конституцією?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.03 | Правник

     Re: Це вкрай невірний шлях

     Чучхе пише:
     > і цікаво, як така квота узгоджується з нашою конституцією?
     Ніяк не узгоджується.
     Ст.21 "Усі люди є вільні і рівні у...правах".

     Ст.24 "Громадяни мають рівні конституційні права і свободи і є рівними перед законом. НЕ МОЖЕ БУТИ ПРИВІЛЕЇВ ЧИ ОБМЕЖЕНЬ ЗА ОЗНАКАМИ...СТАТІ.
     Рівність прав зінки і чоловіка забезпечується: наданням жінкам РІВНИХ з чоловіками МОЖЛИВОСТЕЙ у громадсько-політичній...діяльності".

     Йдеться про "принцип формальної рівності" (однакових стартових можливостей, вільної конкурентності, відсутності обмежень, чому виборче законодавство відповідає, не згадуючи про чоловіків з жінками, а кажучи про громадян та виборців), а не про квоти, фіксоване представництво та ДОДАТКОВІ можливості.

     "Агов, Хвесько! Нумо з нами до парляменту, бо тре бабу до п'ятірки!"...
     Біла гарячка...

     Статі! Мake love not legal garbage! ;)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.06.03 | Горицвіт

      Re: Це вкрай невірний шлях

      Конституцію можна: (а) змінити, (б) протлумачити :-), для чого можна послатися і на процитований вами уривок:

      > Рівність прав зінки і чоловіка забезпечується: наданням жінкам РІВНИХ з чоловіками МОЖЛИВОСТЕЙ у громадсько-політичній...діяльності".

      Конст. Суд міг би визначитися, що таке рівні можливості, і чи не створюють перешкод рівним можливостям величезна більшість чоловіків в керівних органах (особливо вищих). Хто формує списки? Партійне керівництво. Хто в керівництві? Отож. Є шляхи для тлумачення.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.06.03 | Правник

       Re: Це вкрай невірний шлях

       Горицвіт пише:
       > Конституцію можна: (а) змінити, (б) протлумачити :-), для чого можна послатися і на процитований вами уривок:
       Не тре її так змінювати.
       І імхо не можна - ст.22, ст.155. Такі зміни:
       а) звужують права чоловіків (посісти місце у парляменті, якщо його у вільно і рівноконкурентній боротьбі не виборола жінка),
       б)звужують право жінок почуватися рівними (імхо, бо не жінка єсмь :) )

       А щодо "витлумачити" - це Вам до КС ;)

       > > Рівність прав зінки і чоловіка забезпечується: наданням жінкам РІВНИХ з чоловіками МОЖЛИВОСТЕЙ у громадсько-політичній...діяльності".
       >
       > Конст. Суд міг би визначитися, що таке рівні можливості, і чи не створюють перешкод рівним можливостям величезна більшість чоловіків в керівних органах (особливо вищих). Хто формує списки? Партійне керівництво. Хто в керівництві? Отож. Є шляхи для тлумачення.

       У КС "шляхи для тлумачення" завше є, спору нема ;)
       Що стосується моєї думки, то можу ще додатково пояснити її: "величезна більшість чоловіків в органах" є не перешкодою рівним можливостям, а наслідком недостатнього використання жінками рівних можливостей, передбачених Конституцією та Законами про вибори...

       Не "рівної участі", йдеться в Конституції, а "рівних можливостей". Плюс ст.21 - тлумачення має бути комплексним.
      • 2004.06.03 | Чучхе

       А як будемо розглядати гермафродитів, транссексуалів етс?

       Може й для них виділимо квоту, взявши один відсоток від чоловічої і один від жіночої квоти

       після цього можна помітити, що в парламенті замало молоді і зробити квоту не менше 20% молодих кандидатів у депутати а також створити "Молоду Верховну Раду" за зразком "Молодого Руху".

       Без сумніву потрібні квоти для пенсіонерів та військових, а також багатодітних сімей, які ніяк не представлені у ВР.

       Не менш нагальною є потреба у квоті для міліціонерів, оскільки у них дуже мале соціальне забезпечення і ніхто не береться відстоювати в парламенті їх права.

       Тре ввести зміни до законодавства і встановити квоту в першій 5-тірці кожного партійного списку для інвалідів, глухонімих та ліквідаторів Чорнобильської трагедії з посвідченнями 1-2 категорії.

       Можна ще й квоту для Героїв України, але думаю, то зайве.


       ++++++++++

       Мораль: даючи пільги комусь одному ми відкриваємо таку скриню Пандорри, що потім не будемо знати, як від цеї біди позбутися. Пам"ятаєте, як афганцям колись дозволили безмитно ввозити в СРСР цигарки?

       От таке то воно й то.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.06.03 | Горицвіт

        Та до абсурду можна багато чого довести

        Все-таки стать (ґендер) – фундаментальна риса людини. Так само як колір шкіри чи форму носа, її важко змінити і за нею відбувалася (-ється) дискримінація.

        Звісно, в наших умовах це не найактуальніша проблема, але якщо такий закон приймуть, то буде добре. (Ясно, що зараз його вносять просто для пропаганди).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.06.06 | Чучхе

         Дискримінація буває різною

         І якщо взяти первісне значення самого цього слова як "виділення за особливою ознакою" то те, що пропонується є нічим іншим як неприклитою та брутальною дискримінацією жінок.

         Щодо питання, чому за жінок не голосують, то тут є, очевидно, цілий ряд причин, головна з яких - відсутність гендерної солідарності серед жіночого електорату (який між іншим становить більшість). Класичний приклад - моя дружина та мати, які на виборах викреслюють всіх жінок з бюлетеня і кажуть "нічого жінкам у парламенті робити..."

         Думаю з введенням голосування за списками, відсоток жінок у парламенті збільшиться, бо в партіях є дуже багато жінок-функціонерів.

         НБ: В Росії законодавчо заборонено створювати партії за расовою чи статевою ознакою. Не знаю, як в інших країнах, але, думаю, це слушно.
   • 2004.06.04 | Mary

    Це називається affirmative action.

    Горицвіт пише:
    > наслідків попереднього пригнічення. Якщо не помиляюся, такі речі робилися в багатьох країнах з неграми і з жінками (може, без запису в законі, а просто через практику). У нас теж є дискриміновані групи, то чому б не виправити їх права через позитивну дискримінацію. За цим же принципом варто відновити права української мови.

    Квоти до парламенту за ознакою статі існували/існують в різних країнах. У Франції - точно, про решту не в курсі. Не просто через практику, а законно. Теоретично, квоти мали би відійти коли ситуація дискримінації + непропорційного представництва внаслідок дискримінації/стереотипів з часом вирівняється, і коли встановиться певний баланс. Тобто малоймовірно, що встановиться пряма пропорційність, особлио в такому затурканому суспільстві як Україна. Хоча хто його зна, оно, здається, в Швеції зараз жінок в політиці - більшість, а чоловіків - меншість.
    Я, взагалі, за АА, однак я не певна, чи Україна вже до цього дозріла, тобто є загроза, що агітація квот викличе напливи сексизму, як ми вже побачили в цій гілці. З іншого боку - вовка боятися - в ліс не ходити.

    Варіанти квот/пільг, до речі, успішно діють (чи донедавна діяли) при вступі до Львівського уні, коли дещо нижчим був прохідний бал для абітурієнтів з сільських шкіл. Особливих заперечень з цього приводу я ніколи не чула. А логіка, між іншим, та сама, що й логіка квот до парламенту.

    Тепер домашнє завдання для майданівців - тест на клімат, так би мовити:
    Ми всі бачимо, що на майдані є багато різних чоловіків, і небагато, не дуже різних жінок. Так от, виділіть риси, які поєднують віртуальну поставу майданівських жінок (ну, чи груп майданівських жінок, якщо є суттєві відмінності). А тоді я, наприклад (а може й інші зголосяться), можу написати відповідь про те, як це - "бути жінкою на майдані" (не в сенсі "ой, піду я на майдан, кому схочу - тому дам", а в сенсі "майдан - пульс громадянського спротиву" :-) ). А тоді можемо порівняти враження.
 • 2004.06.03 | SpokusXalepniy

  И Ющенко там???! Мне бы ваши заботы, МаряИванна (-)

 • 2004.06.03 | Тестер

  Re: А ще вчительок з Чорнобая...

  криворотих бабок з Аграрної, засух, руслан та прохвесорів-архітекторів.
  Боже! Які розумні!
  І яка вагома і корисна правка в закон! :(
  А яке видовище в "парляменті". Дві баби зцепились. Це вам не Червоненко з Шуфричем. ;)
  Якщо невдовзі з"явиться Людмила, ото дасть мені чортів. Я вже починаю дрижати. ;)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.03 | Атаман Таврічєскій

   Жаль, таки правда.

   Почитав я вас всих і констатую з сумом: головного ви так і не замітили. Майдан-інформ поставив в один ряд і кучмину шістку Вітренко і лідера опозиції Ю.Тимошенко. І всі це проковтнули.

   На жаль справджуються підозри в тому, що Майдан працює на Кучму. Можете мій допис стерти, затюкати, але від факту приниження лідера БЮТ нікуди не дінешся.

   Що є Майдан-інформ? Це полудурок модератор, чи приватна особа, чи офіційний представник "опозиційного" сайту громадянського спротиву?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.06.03 | Тестер

    Re: У отамани не годишся, навіть "фрічеські"

    1. Заголовок узагальнюючий і має сардонічно-іронічно-саркастичний підтекст. ;)
    2. Форум має назву "Вільний форум".
    3. Читай правила форуму.
    4. А коли моя бабуся наступала коту на ногу, коли він вертівся під ногами, то на його "Н-я-я-яяв", вона казала "Взуйся!"

    А наведені приклади політиків-жінок полярних напрямків годяться як приклад. "Настоящих буйних мало, вот и нету вожаков".
    Що наводити в якості прикладу кривороту старушку з Аграрної партії?
    Якщо незрозумів, їж більше риби. Там фосфор, який сприяє розумовій діяльності. ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.03 | Zy

     Re: Не "влучно" Вам, а "ганьба"

     >А коли моя бабуся наступала коту на ногу
     Якщо Ви вже спромоглися на інтимні подробиці, щодо "стареньких", то треба й про свою бабцю щось "смачненьке", нє ? :fou:
   • 2004.06.03 | Михайло Свистович

    Та не те слово. Я зараз заплачу.

    Атаман Таврічєскій пише:
    > Почитав я вас всих і констатую з сумом: головного ви так і не замітили. Майдан-інформ поставив в один ряд і кучмину шістку Вітренко і лідера опозиції Ю.Тимошенко. І всі це проковтнули.
    >
    > На жаль справджуються підозри в тому, що Майдан працює на Кучму.

    Виникають такі підозри, що Козак став Атаманом ;) Бо все ж таки за ознакою статі стоять ці дві жінки в одному ряду, як і всі чоловіки в одному ряду з Кучмою, Ющенком, Симоненком, Януковичем. Морозом і т.д.
 • 2004.06.03 | Number 007

  How about: Дайош більшe кучмаків і ющенок!

  Оце й називається в людей гендерною дискримінацією, хлопці.

  Те, що майдан продемонстрував.

  Сумно)))
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.03 | Тестер

   Re: Якщо тобі сумно, то включи веселу музику

   або випий сто грамів.
   А чого ж ти за весь Майдан підсумки підводиш. :(
 • 2004.06.03 | Роман

  Re: Дайош більшe вітрeнок і тимошeнок!

  Також можна запропонувати обов"язковий відсоток негрів, гомосексуалів, пенсіонерів, наркоманів etc. Здається, вони - якщо громадяни України - теж мають всі права бути представленими у партійних списках...
 • 2004.06.03 | Михайло Свистович

  І в якій-небудь Партії жінок України?

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  >
  > У разі прийняття цього законопроекту, у виборчому списку партії (блоку) повинно буде обов’язково забезпечуватись представництво в кожній п’ятірці кандидатів у депутати як жінок, так і чоловіків.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.03 | S@nya

   Отут якраз можна й права сeксуальних мeншин захистити :)))

   Ага. Отут якраз можна й права сeксуальних мeншин захистити, про які хтось в цій гілці згадував :)
   Додати абзац "а в жіночих партіях мають бути прeдставлeні чоловіки, які вважають сeбe жінкамі" :)))
 • 2004.06.03 | Zy

  Re: Дайош більшe вітрeнок і тимошeнок!

  > якщо на виборах бере участь жіноча партія або виборчий блок.
  Цікаво, але не зрозуміло, що то є - "чоловіча партія", "блок чоловіків" :crazy:
 • 2004.06.04 | Костя Порох

  Вражаючий сарказм всіх чоловіків на Вільному Форумі

  Прекрасна ініціатива, дуже вчасна і доречна.

  Дивно, що у чоловіків на Вільному Форумі вона визвала такий сарказм. Надіюсь, ви не вважаєте, що жінки в основному нездатні бути депутатами? ;(
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.04 | Нестор

   Ні ми вважаємо, що вони не потребують жодних квот

   А повинні змагатись за депутатство на нормальних засадах. Бо якщо піти по тому шляху, то з"являться квоти на рижих, на інвалідів, національні квоти і т.п. Дурдом коротше кажучи
  • 2004.06.07 | Thinker

   Згоден

   З тим, що ініціатива добра. Хоча сарказм не вражаючий. І не всіх чоловіків на форумі.
  • 2004.06.07 | Shooter

   Диявол - в деталях

   Ця тема вже колись тут підіймалася. Пряме закріплення квоти жінок в парламенті таки буде статевою дискримінацією, що протирічить Конституції України.

   Є інший вихід - ініцаторам закону добиватися всередині своїх партій/блоків добровільного включення певної кількости жінок в прохідну частину свого партійного списку (популярне рішення, скажімо, в Швеції).

   Доречі, тут на формумі вже аналізувався сучасний стан "квотування жінок в парламентах світу". В "розвинутих демократіях", навіть якщо таке є (скажімо, Бельгія та Італія), квотується лише загальна кількість жінок в передвиборчих списках - себто, знову лише пускається "туман в очі".

   І головний висновок згаданого дослідження: ріст жінок-депутатів національних парламентів в країнах, котрі ввели таке чи інакше квотування жінок, майже нічим не відрізняється від динаміки цього процесу в решті країн.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.06.07 | Тестер

    Re: Там не диявол, а вроджена вимогливість. На відміну від мужчи

    Как сделать счастливым мужчину

    1) любить (слово заменено на прилично читающийся синоним)
    2) кормить
    3) оставить в покое!


    Как сделать женщину счастливой?

    Кажется не так уж и трудно! Стоит лишь быть:

    1) другом
    2) товарищем
    3) любовником
    4) братом
    5) отцом
    6) хозяином
    7) учителем
    8) поваром
    9) кровельщиком
    10) сантехником
    11) механиком
    12) декоратором
    13) стилистом
    14) сексопатологом
    15) гинекологом
    16) психологом
    17) психиатром
    18) терапевтом
    19) смелым
    20) организатором
    21) хорошим отцом
    22) чистоплотным
    23) любезным
    24) добрым
    25) щедрым
    26) нежным
    27) внимательным
    28) галантным
    29) интеллигентным
    30) образованным
    31) с чувством юмора
    32) изобретательным
    33) спортивным
    34) сильным
    35) понимающим
    36) уступчивым
    37) терпимым
    38) снисходительным
    39) осторожным
    40) мягким
    41) расслабленным
    42) амбициозным
    43) решительным
    44) надежным
    45) увлеченным
    46) вежливым

    Не забывая при этом:    47) часто делать комплименты
    48) любить заниматься шопингом
    49) не скандалить и не искать проблем
    50) быть богатым
    51) не раздражать ее
    52) не смотреть на других девушек

    в то же время необходимо:

    53) быть внимательным к ней
    54) не быть ревнивым
    55) ладить с ее семьей
    56) находить для нее время.... в тоже время оставляя ей пространство


    заботясь о ней... ОЧЕНЬ ВАЖНО:

    57) НИКОГДА!!! не забывать даты:
    * дней рождения * первой встречи
    * помолвки * свадьбы


    К несчастью, даже строго соблюдая все правила, ее счастье... не гарантировано, потому что она может задохнуться от совершенства своего спутника и сбежать с первым попавшимся: сволочью-алкоголиком-бабником

    -------------------
    -------------------
    -------------------
    Я повстречала его весною,
    он был художник почти известный,
    Мы целовались с ним под сосною -
    И он женился, поскольку честный.

    Он пил немного, он был негрубым,
    такое счастье лишь раз бывает!
    Одно смущало - почистит зубы,
    и вечно тюбик не закрывает.

    Но я внимания не обращала -
    такой мужчина мне небом даден!
    И все по-бабьи его прощала,
    все - даже тюбик, будь он неладен...

    А он, рисуя, впадал в нирвану ,
    то вдруг обнимет - люблю, и баста!
    То вдруг, проказник, потащит в ванну...
    А там ОТКРЫТА... ЗУБНАЯ ПАСТА!!!!!!!

    А я, как дура - носки стирала,
    В супы ложила бульонный кубик,
    И все просила, все умоляла:
    "Почистил зубы - ЗАКРОЙ, БЛИН, ТЮБИК!!!"

    А он, скотина - ну каk нарочно:
    "Все это, Глаша, второстепенно!"
    Скажите, девки - ну разве можно
    ЛЮБИТЬ И ГАДИТЬ ОДНОВРЕМЕННО?!

    И я с досады ушла к соседу,
    ведь у соседа - вставная челюсть.
    На полке тюбик от бленд-а-меду
    лежит закрытый. Какая прелесть...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.07 | magda

     Офтопік у віповідь на агітпроп

     Тестер пише:
     > Как сделать счастливым мужчину
     > 1) любить (слово заменено на прилично читающийся синоним)
     > 2) кормить
     > 3) оставить в покое!
     > Как сделать женщину счастливой?
     > Кажется не так уж и трудно! Стоит лишь быть:
     > 1) другом
     Лише для тих жінок, чиї ревниві чоловіки не дозволяють їм мати достатньо спілкування з іншими друзями-чоловіками.

     > 2) товарищем
     Штучне подовження списку, бо цей пункт синонімічний з вищенаведеним.

     > 3) любовником
     Аналогічний з п. 1 попереднього списку.

     > 4) братом
     Чи в усіх жінок присутні інцестуальні потяги???

     > 5) отцом
     По-перше, див. пунктом вище. По-друге, серед чоловіків достатньо екземплярів, яким у жінці потрібна матір.

     > 6) хозяином
     Мені здається, цього хочуть самі чоловіки.

     > 7) учителем
     Для кого? Для жінки. Ну тоді це про дурних жінок? Для дітей? Та ні, краще нехай не зачіпає (аналогічно з п. 3 попереднього списку).

     > 8) поваром
     Аналогічно з п. 2 попереднього списку. Ми ж про рівність? Тим більше достатньо чоловіків, які жінку до плити не подпускають, бо вона все зробить неправильно.

     > 9) кровельщиком
     А це з якого століття?

     > 10) сантехником
     З певною частиною сантехнічних завдань я успішно вправляюсь сама. Для інших можна викликати сантехніка. Взагалі, наявність ремісничих навичок в жодному разі не повинна бути передумовою подружніх/статєвих/романтичних зв'язків.

     > 11) механиком
     Див. вище. Тим більше що стосується цієї сфери, чоловіки зазвичай з великим інтересом самі цим займаються. Претензії жінки виявляють, як правило, до тих чоловіків, які не виявляють такого інтересу. Але то вже претензії у порівнянні до сталої соціальної ролі. Чоловіки виявляють такі самі претензії до жінок.

     > 12) декоратором
     :bounce: Господи упаси!!! :bounce:

     > 13) стилистом
     див. вище.

     > 14) сексопатологом
     ????????????

     > 15) гинекологом
     ??????????????????????????????????????????????????????

     > 16) психологом
     Жодна нормальна жінка не буде цього очікувати від чоловіка. Для цього є подруги.

     > 17) психиатром
     А це вже клініка. Не пишіть про всіх жінок того, що стосується тільки хворих.

     > 18) терапевтом
     Для кого?? Це вже взято не знаю з якої стелі і не вписується навіть у список розповсюджених упереджень.

     > 19) смелым
     Осудження відсутності подібної поведінки в чоловіках здійснюється, як правило, іншими чоловіками.

     > 20) организатором
     Не зрозуміла. Чоловікам так складно це робити, а кляті жінки примушують, так?

     > 21) хорошим отцом
     Ви забули у список вимог до жінки, той що вище, поставити умову "хорошої матері". Ті, хто цього не вимагають, є як правило тими, кому на дітей начхати. Для жінок, яким на дітей начхати, теж "хорошим батьком" бути не обов'язково.

     > 22) чистоплотным
     Пригадується фраза, не пам'ятаю звідки вичитана, але точно автор - чоловік. The prettier the girl, the messier her apartment. Скільки існує патологічно поведених на чистоті чоловіків, які вимагають чистоплотності від, на їхню думку, нечистоплотних і неакуратних жінок!!

     > 23) любезным
     Багато таких, що люблять грубих. А оскільки ані те, ані інше, не є загальним правилом, тобто переходить у площину смаків і особистих вимог, ставити це в загальний список щонайменше некоректно.

     > 24) добрым
     Це дивлячись що під цим словом розуміти. Певну форму доброти в чоловікові можна навіть зневажати.

     > 25) щедрым
     Це потреба нормального чоловіка :) Навіть коли його про це не просиш.

     > 26) нежным
     Ууу, а це теж на смак і колір. Деякі люблять, щоб били і кусали.

     > 27) внимательным
     Персонально мене надмірна уважність дратує. Запевняю Вас, що я не одинока в цьому.

     > 28) галантным
     Це десь повторює те, що було сказано вище. Деякі люблять неотесаних мужланів, які ногами відкривають двері і т.д.

     > 29) интеллигентным
     див. вище

     > 30) образованным
     Не обов'язково. Якщо чоловік виконує власну потребу бути багатим, освіта тут ні до чого. Це навпаки часто як раз чоловіки вимагають від жінок отримати другу (чи першу освіту), бо з них має бути адекватний супутник на всіляких соціальних оказіях. Вимоги до чоловіка тут дзеркальні і з таких самих міркувань.

     > 31) с чувством юмора
     А от почуття гумору кожний може розуміти по-різному. Іноді може навіть заважати (соціальна роль клоуна).

     > 32) изобретательным
     ???????? В чому?

     > 33) спортивным
     Ага. А чоловікам зовсім непотрібно, щоб у жінки не було двох сантиметрів целюліту, висячого животу і т.п.

     > 34) сильным
     Це вже ідуть повтори, але відсутність цієї характеристики засуджується іншими чоловіками.

     > 35) понимающим
     Це дубль "психолога" з вище.

     > 36) уступчивым
     Поступливий чоловік багатьма вважається не зовсім чоловіком. Це ДАЛЕКО НЕ обов'язкова риса.

     > 37) терпимым
     До кого? Якщо до жінки, то як ставитиметься чоловік до жінки, яка нетерпима до нього? То яка різниця. А якщо терпимий до чогось третього, то це тільки для тих жінок, які самі є терпимими. Для жінки, яка цим не страждає, терпимий чоловік - мямля і кандидат у гоміки.

     > 38) снисходительным
     Важко вздріти різницю до попереднього пункту.

     > 39) осторожным
     ???????????????? В чому? Це антонім до п. "сміливий", який був вище.

     > 40) мягким
     ???????????????????????????????????????????????
     МАРАЗМ
     :)

     > 41) расслабленным

     ---//-------

     > 42) амбициозным
     А який чоловік буде проти?

     > 43) решительным
     Повтор. Відсутність цієї характеристики засуджується іншими чоловіками.

     > 44) надежным
     А як поставиться чоловік до жінки, яка буде ненадійним постачальником п. 1 і 2 (тр**ти і годувати) попереднього списку???

     > 45) увлеченным
     Чим? Своєю машиною? Не погодяться одні? Жінкою? Не погодяться інші, які теж люблять, щоб їх вміли залишити у спокої (див. п. 3 попереднього списку).

     > 46) вежливым
     Див. вище про пристрасть деяких до неотесаних мужланів.


     > Не забывая при этом:
     > 47) часто делать комплименты
     Покажіть мені чоловіка, який не любить, коли його хвалять.

     > 48) любить заниматься шопингом
     Не обов'язково. Найкращий варіант - коли чоловік при шопінгу не присутній.

     > 49) не скандалить и не искать проблем
     Мені здається, таке упередження наявне часто саме в чоловіків

     > 50) быть богатым
     Чоловіки проти?

     > 51) не раздражать ее
     фактично аналог п. 3 попереднього списку. Чи багато чоловіків терпитимуть жінку, яка (у будь-який спосіб - чи то безупинними розмовами, чи ще чимось) їх дратуватиме?

     > 52) не смотреть на других девушек
     Щось нема в історії світової літератури жіночих аналогів образу Отелло...


     > в то же время необходимо:
     >
     > 53) быть внимательным к ней
     штучне повторення п. 27 цього списку

     > 54) не быть ревнивым
     Який чоловік довго терпітиме нюхання лацканів піджаку і т.п.?

     > 55) ладить с ее семьей
     Не для всіх.

     > 56) находить для нее время.... в тоже время оставляя ей пространство
     аналог всіх трьох пунктів попереднього списку.


     > заботясь о ней... ОЧЕНЬ ВАЖНО:
     > 57) НИКОГДА!!! не забывать даты:
     > * дней рождения * первой встречи
     > * помолвки * свадьбы
     Є достатньо жінок, які самі цього не пам'ятають.

     > К несчастью, даже строго соблюдая все правила, ее счастье... не гарантировано, потому что она может задохнуться от совершенства своего спутника и сбежать с первым попавшимся: сволочью-алкоголиком-бабником
     агітпроп

     Висновок: список штучно розтягнутий, повний синонімів, відвертої неправди, частично дублює вимоги до жінок (збільшуючи їхню кількість шляхом неправомірної синонімізації), а також повний пунктів, про які в першому списку просто ненав'язливо забули, хоча вони присутні.
  • 2004.06.07 | Правник

   Нє. Ми вважаємо їх не гіршими і не дурнішими за чоловіків(-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.06.07 | Чучхе

    І саме через те виступаємо проти будь-яких пільг для них

    Ще раз повторю: вимагати квоти для жінок може тільки той, хто однозначно вважає їх повними лузерами, тормозами і бидлом, що ні на що не здатне у випадку, якщо ми не кинемо їм подачки - квоти,щось на ктшталт милостині жебраку.

    Мене ще цікавить одне питання: у випадку прийняття запропонованих змін до закону про вибори, очевидно, кандидати з партійних списків будуть зобов"язані декларувати свою стать. Цікаво, як центральна виборча комісія, в обов"язки якої входить зокрема перевірка достовірності наданої кандидатами інформації про себе, буде перевіряти відповідність задекларованої статі. Ківалову доведеться дыяти прямо за Висоцьким:

    "Что тут делать? Лезть под платье?
    Так схлопочешь по мордам..."
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.07 | magda

     Нєфіг підморгувати. Повністю підтримую! (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua