МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Білоруський спротив триває.

06/05/2004 | Майдан-ІНФОРМ
За повідомленням http://charter97.org депутати групи “Республіка” Валерій Фролов, Володимир Парфенович і Сергей Скребець, які оголосили 3 червня у стінах білоруського парламенту голодування проти продовження терміну правління Олександра Лукашенка, провели ніч з 3 на 4 червня у своїх службових кабінетах.

До голодування трьох депутатів приєдналися також 10 активістів Об’єднаної громадянської партії: керівники регіональних організацій – Марина Богданович (Мінська обласна організація), Володимир Червоненко (Гродненська обласна організація), Геннадій Ананьєв (Вітебська обласна організація), Юрій Істомін (Гродненська міська організація) та інші .

21 липня група “Республіка” планує провести у Мінську масову акцію, присвячену закінченню 10-річного терміну правління президента Лукашенка,

Сьогодні, за словами генерала Фролова, в Білорусі як ніколи актуально звучать слова філософа Теуна Мареса: “Важливо розуміти, що, хоча окрема особистість виглядає занадто безсилою, щоб змінити державну чи правову систему цілої країни, навіть одна людина володіє надзвичайною могутністю. Якби кожна людина перестала вірити в те, що вона – безпорадна, і замість цього взяла на себе відповідальність за своє життя, знову заявивши свої права на повну силу, то ситуація могла б змінитися ледь не за один день”.

А тим часом, як повідомляє http://www.zubr-belarus.com,, активісти руху “Зубр” вивісили біло-червоно-білий прапор в Могилеві на концерті “Магутны Божа”, в якому брали участь музиканти з Польщі, Литви й Білорусі. Напередодні концерту могилевські “зубри” закріпили прапор у згорнутому вигляді на даху 5-поверхового будинку, який стояв біля кінотеатру “Родина”, поряд з яким на вулиці проводився концерт. Під час концерту під крики “Живе Беларусь!” прапор розгорнули, а активісти “Зубру” к натовпі почали роздавати листівки з логотипом руху і контактами для бажаючих до нього приєднатися.

Міліція, не шкодуючи комунального майна, повибивала скло на горищі будинку й через розбиті вікна вилізла на дах. Під регіт розігрітих музикою присутніх міліціянти гасали по даху, шукаючи “зубрів”, яких там ніколи і не було – прапор вивісили так, що розгортався він з землі. До того ж закріпили прапор у такому місці, що огрядні правоохоронці не могли до нього добратися, і він, під схвальні вигуки молоді, майорів до кінця концертів. І взагалі невідомо, що сподобалось присутнім більше – сам концерт чи клоунада зі спробами міліції зняти прапор.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua