МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко безальтернативний ("УС")

06/06/2004 | Максим’як
Розмовляла Оксана Процюк
Зіновій Шкутяк —
Івано-ФранкІвський мІський голова, голова Івано-ФранкІвського обласного штабу блоку Віктора Ющенка «Наша УкраЇна»:
«ЮЩЕНКО БЕЗАЛЬТЕРНАТИВНИЙ»

— Очевидно, що проводити передвиборчу кампанію опозиційного кандидата за сьогоднішніх умов буде дуже непросто навіть тут, у Західній Україні. Як іде підготовка до боротьби, які основні напрями роботи команди Віктора Ющенка на Івано-Франківщині?

— Офіційно ми на сьогодні, відповідно до чинного законодавства про вибори, ведемо лише певні підготовчі роботи. Перше — це підготовка до виборів у перспективі їхньої організації. Відомо, що зараз за проведення виборів відповідатимуть не органи влади, а виборчі комісії. Тому ця підготовка ведеться якнайактивніше, оскільки обсяги роботи величезні: навіть якщо взяти лише нашу область, то це близько тисячі дільничих виборчих комісій. Але це така праця, її не тільки ми виконуємо, до неї залучаються всі, хто хоче взяти участь у цьому процесі. З іншого боку, сьогодні формуються групи людей, які повинні займатися підготовчими роботами, які будуть активними вже на початку президентських перегонів.

— А як справи зі створенням районних штабів?

— Ми вважаємо, що в основному цю роботу вже завершено. Ви, звичайно, розумієте, що штаб — назва умовна. Це праця добровільна, люди самі зголошуються цим займатися, причому людей таких є багато. Хочу сказати, що в плані політичному наша область виглядає приблизно так: із дев’ятнадцяти штабів районів і міст 5-6 представив Рух, 4-5 — Конгрес Українських Націоналістів, по три — УНП і ПРП, решта — позапартійні. Гадаємо, цей спектр приблизно відповідає шкалі популярності політичних сил у нашому регіоні.

— Прикро, але доводиться спостерігати скептичні й критичні настрої у середовищі українських інтелектуалів, бізнесменів, громадських діячів щодо команди Ющенка. В чому тут проблема, як її вирішити?

— Критикувати і давати поради можуть усі, ми, звичайно, прислухаємося до них, але приймати рішення може лише одна людина. Я вважаю, що ті рішення, які приймає сьогодні особисто Ющенко, є фаховими, дуже толерантними, акуратними і адекватними нинішньому моменту. Хіба можна сьогодні повністю сформувати всю свою передвиборну стратегію, перейти до тактики, коли ще не сформовано той політичний блок, який підтримуватиме Ющенка? Природно, від формату блоку залежатиме і відповідно коригуватиметься й стратегія. Тому я впевнений, що процес сьогодні розвивається правильно, нормально, і все свідчить про те, що не стати президентом Ющенко може тільки у разі якоїсь надзвичайної, непередбачуваної ситуації — не хочу навіть називати жодної.

— Викликає певну стурбованість те, що кампанія виборів Ющенка — принаймні те, що ми тепер бачимо, — надмірно базується на негативі, на критиці, не проглядається якогось ефектного позитивного «меседжу», послання виборцям, яке було б простим і дохідливим, а водночас за ним стояла б реальна деталізована програма, можливо її варіанти, орієнтовані на конкретні регіони...

— Поле для критики в сучасній Україні величезне, і не звертати на це уваги — злочинно або безвідповідально. А позитив? Він є, і його дуже багато, просто ми його не бачимо і не знаємо. Коли ви бачили Ющенка востаннє на якомусь загальнодержавному каналі, де б він доводив свою думку, обстоював свої погляди на ті чи інші питання? Ми намагаємося у нас в області ситуацію виправити: проводимо прес-конференції, акції і т. ін., тобто доводимо найсвіжішу інформацію до людей.
Що ж до генерального стратегічного плану, то ми ще маємо запас часу, оскільки в нього будуть вноситися корективи залежно від політичної конфігурації того спектру сил, які підтримуватимуть Ющенка. Але вже чимало зроблено. Наприклад, у галузі освіти й науки створено цілу програму розвитку, яка активно зараз обговорюється в середовищі освітян і вчених. І знову ж таки інформація про це не доноситься до всіх мешканців України.

— Оскільки ЗМІ — переважно в чужих руках, кампанія «За Ющенка!» має бути «наземною», тобто рушійною силою її повинні стати тисячі агітаторів. Чи не замало людей залучено до цієї діяльності? Як залучатимуть людей, особливо на сході?

— Я знаю, що люди хвилюються, мовляв, як там на сході... Але, думаю, наші хвилювання трохи перебільшені. От недавно мені Роман Ткач (народний депутат України, фракція «Наша Україна») розповідав, що відвідував у складі партійної групи депутатів Полтавщину, Луганщину, Харківщину і що ситуація там з підтримкою Ющенка і його блоку дуже добра, люди все розуміють і бачать. А що стосується агітаторів, їх завжди мало, і це зрозуміло: для охоплення всієї України потрібна величезна кількість людей. З іншого боку, я можу навести вам такий приклад «агітації»: нещодавно я відпочивав у санаторії десять днів, і от заходжу в процедурний кабінет, а там спеціаліст, роблячи свою справу, з кожним говорить ще і на тему виборів і підтримки Ющенка. І ніхто його на це не уповноважував, не просив, він робить це добровільно, з голосу своєї совісті. І таких людей — тисячі. Відчувається, що суспільство хоче змін, і не лише хоче, а й все зробить для позитивних змін у нашому житті.

— Мабуть, буде другий тур, набагато жорсткіший і виснажливіший. Чи розробила команда Ющенка чітку стратегію поведінки в другому турі, які передбачаються його головні особливості?

— В одному з інтерв’ю президент Кучма якось сказав, що ці вибори будуть дуже брудними. Я подумав тоді: президент, певно, таки знає, що каже. З іншого боку, одразу виникає запитання: якщо із 13 років існування незалежної України десять років державою керував цей президент, то як це все розуміти? Чому вибори мають бути чимось брудним, жорстоким? Адже вибори — річ проста: людина приходить і вибирає з-поміж кандидатів когось одного. Це має бути звичайною справою. А от те, що ми маємо таке суспільство, яке терпить, дозволяє і, напевно, знову допустить той бруд на виборах, то це, справді, велика наша проблема. І, зрештою, це ще одна причина, щоб піти на вибори й обрати Ющенка — ту людину, яка зробить все для виправлення ситуації, для створення в країні повноцінного демократичного порядку й морального клімату.

Джерело:

http://www.ukrslovo.com.ua/polit/p3228.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua