МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Жердицький і Діденко отримали в Німеччині 10 років тюрми на двох

06/07/2004 | Shooter
ЖЕРДИЦЬКИЙ І ДІДЕНКО ОТРИМАЛИ В НІМЕЧЧИНІ 10 РОКІВ ТЮРМИ НА ДВОХ

www.ПРАВДА.com.ua, 7.06.2004, 18:39

До п`яти років і десяти місяців ув`язнення засуджено колишнього президента "Градобанку", екс-депутата українського парламенту Віктора Жердицького за привласнення великих сум грошей, що призначалися для відшкодування колишнім остарбайтерам.

Як повідомляє агентство "Франс прес", колишній голова комерційного банку був визнаний винним німецьким судом у тому, що він зняв готівкою 2,5 мільйона доларів США з рахунку німецького фонду, що був створений для виплати компенсації українським остарбайтерам.

Суд німецького міста Гілдесхайм засудив на чотири роки і три місяці його співучасника Ігоря Діденка – колишнього керівника компанії "Нафтогаз України".

Як повідомлялося, Жердицький був головою українського "Градобанку" 1995 року, коли німецький уряд через цей банк здійснив виплати 400 мільйонів марок (204 мільйон євро, 252 мільйонів доларів) як компенсації примусовим робітникам.

Жердицький був затриманий в Україні в 1996 році разом з Діденком за підозрою у привласненні частини грошей, але, будучи обраним народним депутатом, отримав парламентський імунітет проти судових переслідувань. Німецька поліція затримала Жердицького у місті Ганновері, коли він знімав з рахунку у "Дойче банку" 50 тисяч доларів.

Відповіді

 • 2004.06.07 | Shooter

  Що цікаво - майже " в ногу" з Лазаренком. (-)

 • 2004.06.07 | Роман ShaRP

  UVMOD п. 8 CapsLock (-)

 • 2004.06.07 | Scubo

  Німецька прокуратура захищає бізнес французького президента.

  Справжня причина краху "Градобанку" - це програна цим банком , а з ним і Жердицьким та Діденком битва за володіння гігантськими українськими цементними заводами . Противником Жердицького виступив французький цементний монополіст, який на той час встиг прибрати цементні заводи в Румунії та інших країнах Східної Європи.

  Пікантність ситуації полягала в тому що акції концерну належали сімї тодішнього президента Франції, а його дружина здається навіть входила в правління.

  Звичайно , що наявність такого авторитетного покровителя автоматично визначило роль української держави , яка в цьому , як і в інших приватизаційних випадках повністю стала на бік іноземців. Безпосереднім виконавцем "замовлення" проти Градобанку став пізніший номінант французького ордену Почесного Легіону ,тодішній віце-премєр Тигипко.

  Проти Градобанку було відкрито другий, внутрішньоукраїнський фронт, відбулися численні "наїзди", однак вирішальним ударом стало абсолютно ііраціональне рішення Арбітражного суду, який постановив "оштрафувати" Градобанк на декілька мільйонів долларів за... ненандання кредиту фірмі Атлантика. Цікаво що неповоротка виконавча система України в той момент спрацювала блискавично - гроші були списані з рахунку Градобанку черз лічені години після рішення суду.
  Після цього нарешті подіяла активна піар-кампанія проти банку - вкладники почали панічно забирати кошти з банку.

  Французька сторона намагається швиденько засадити Жердицького з цілком конкретною метою - перебування його на волі загрожує висвітлити скандальну роль сімї французького президента у краху банку, який виплачував гроші остарбайтерам німецькі гроші.
  Адже зараз Німеччина та Франція вже ніби як в одній системі законів, а отже французькі "цементники" можуть і самі постати перед судом за причетність до краху остарбайтерівського фонду. А дії цих цементників дуже добре підходять під поняття "корупція" та "зловживання службовим становищем". І саме ці дії , підтримані доморощеними українськими "франкофілами" зумовили крах "Градобанку" і скандал з грішми гастарбайтерів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua