МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи оприлюднить ГенПрокуратура в серпні справжні результати експертизи

06/08/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Наприкінці серпня Генеральна прокуратура України має отримати результати міжнародної експертизи записів майора Мельниченка. Група спеціалістів у галузі фоноскопії уже здійснила свій другий візит до Києва, про це кореспонденту ІМІ повідомив литовський експерт, що входить до складу робочої групи Дернардас Шална. За його словами, спеціалісти перебували в Україні з 3 по 9 травня.

Крім Дернардеса Шални до складу комісії з дослідження записів майора Мельниченка, входять двоє спеціалістів з Росії та троє співробітників Київського науково-дослідницького інституту судових експертиз, зокрема, лабораторії з фоноскопічних досліджень.

За словами литовського експерта, експерти досліджують 30 годин «записів Мельниченка» зроблених у 2000 році.На запитання кореспондента ІМІ, з оригіналами чи копіями працюють фахівці пан Шална відповів: «Те що нам дали, то і є. Ми досліджуємо оригінали. А які оригінали – ті самі чи ні? Що отримали, то й отримали. Ми ж не можемо вимагати інших».

Нагадаємо, що під час першого візиту експертів в Україну виникали питання, які саме матеріали досліджуватимуть експерти, адже, як стверджують Микола Мельниченка та колишній голова парламентської тимчасової слідчої комісії у справі Гонгадзе Олександр Жир, жодних матеріалів вони до Генеральної прокуратури України не передавали. У розмові з кореспондентом ІМІ Дернардас Шална повідомив, що для дослідження записів відведений термін до кінця серпня 2004 року. За словами Шални, свої заключні висновки експерти передадуть слідчому Генеральної прокуратури України з особливо важливих справ. Наразі тривають домовленості щодо останньої третьої зустрічі фахівців.

Прес-секретар Генпрокуратури Оксана Соколова у розмові з ІМІ зазначила, що в процесі слідчих дій прес-служба не отримує від слідчих жодної інформації. “Навряд чи хтось зараз коментуватиме ситуацію”, - додала вона.

-Ми більше розповідаємо своїй пресі, коли в нас проходять резонансні справи, проте, не я один проводжу це дослідження й, намагаюся , наскільки це можливо, бути коректним. Оскільки я, як іноземний спеціаліст, присягнув за українськими законами, що не розголошуватиму секретної інформації, - розповів Дернардас Шална.

Нагадаємо, що до України направили фахівців з Робочої групи судової експертизи мови та аудіозапису (FSAAWG) при Європейській мережі інститутів судової експертизи (ENFSI) на запрошення української сторони. Загалом до FSAAWG входять 30 членів з 20 країн світу. Як повідомив ІМІ пан Шална, він як раз цими днями повернувся з Толедо (Іспанія), де відбувалася конференція ENFSI, на якій обговорювалися результати діяльності міжнародних експертів і плани на майбутнє.

Дернардас Шална має 12 років досвіду роботи криміналістом, а з дослідження мовних сигналів понад 20 років.

Як ІМІ уже повідомляв, попередній візит експертів до Києва відбувся 23-25 березня 2004 року.

Дослідження «плівок Мельниченка» проводитиметься на техніці, яку закупила українська сторона в Америці, Литві та Росії.

IMI (http://imi.org.ua/?read=156:2)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua