МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В ці хвилини Венера завершує свій рідкісний візит до Сонця

06/08/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Як повідомляє агенція Reuters, сьогодні зранку вперше за час, більший ніж століття, друга планета нашої сонячної системи Венера розпочала візит вздовж поверхні Сонця. Останній раз це явище спостерігалося в 1882 році. Слід зауважити, що насправді мова йде про явище, коли Венера знаходиться поблизу прямої, що поєднує центри Землі та Сонця, і реально ні про яке зіткнення планети з Сонцем не йдеться. Іншими словами, зараз спостерігається явище, подібне до затемнення Сонця Місяцем. Але оскільки кутові розміри Венери і Сонця відрізняються десь в 30 разів, то затемнення Сонця немає. Явище триватиме близько 6 годин і завершиться після 14-ї години за Київським часом.

Спостерігати за цим явищем без спеціального обладнання у вигляді спеціальних лінз неможливо. Рідкісне явище мають нагоду спостерігати вчені Європи, Африки та Середнього Сходу. До того ж зараз за прогнозами в більшості з цих регіонів небо є чистим. В той же час спостереження обмежене з Азії та Америки.

Німецький астроном Johannes Kepler вперше передбачив проходження Венери в 1627 році, але він не зміг його спостерігати, бо помер раніше, ніж це сталося. Англійський астроном Jeremiah Horrocks вперше спостерігав явище в 1639 році.

Наступний раз явище відбудеться в 2012 році, але спостерігати його можна буде з частини Азії та Тихоокеанського регіону. З Європи спостереження буде неможливим.

За мотивами http://uk.news.yahoo.com/040608/325/evgf2.html За цим же лінком можна переглянути фотографію явища.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua