МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Львівська прокуратура стала на захист Конституції?

06/11/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Прокуратурою міста Львова внесено протест на рішення Львівського виконкому за номером 367 від 16 квітня 2004 року „Про порядок організації та проведення зборів, мітингів, пікетувань, вуличних походів і демонстрацій”, як таке, що суперечить статтям 39 та 92 Конституції України. Про це йдеться у відповіді прокурора Львова Володира Гураля на лист, скерований ЛОК КПУ на ім’я генпрокурора України Г. Васильєва.

Як пояснив „Контекст медіа” перший секретар ЛОК КПУ Олександр Калинюк, мова йде про те, що права і обов’язки громадян щодо проведення масових та інших заходів встановлюються і регламентуються законом. Органи самоврядування не мають права видавати додаткові розпорядження та регламентувати це питання.

ЛОК КПУ у свою чергу ще у травні опротестувала цю постанову Львівського міськвиконкому у суді. Отож якщо Львівський міськвиконком не відреагує на протест прокурора, його чекатиме суд з КПУ.

16 квітня Львівський міськвиконком прийняв рішення „Про порядок організації і проведення у місті Львові зборів, мітингів, пікетувань, вуличних походів і демонстрацій”. Запропоноване положення передбачає, що громадяни та організації повинні повідомляти про свої наміри місцеві органи влади за два робочих дні. Положенням заборонено проводити масові заходи на проїжджій частині дороги (окрім походів та демонстрацій); на газонах, квітниках; навпроти центрального (ближче 7 м), аварійного входу, входу до підсобних приміщень, гаражів та на під’їзних дорогах адміністративних будинків; у випадку недотримання санітарних норм.

Інтернет-газета "Вголос"

Відповіді

 • 2004.06.11 | Тестер

  Re: Костянтин Єлішевич: Місто найдемократичніших заборон

  Це тема з першої сторінки
  А чому б не об"єднати зусилля в справедливій боротьбі.
  Метод, здається, провірений.
  Подавати в суди невпинним потоком, як конституційне порущення прав і свобод громадянина. І вести постійну поінформованість людей...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua