МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нардеп Євген Червоненко підтримує акцію Майдану

06/12/2004 | Правник
хоча, можливо, про неї і не знає

Про акцію - тут: http://maidan.org.ua/static/news/1085606478.html

Про погляд Червоненка - тут:

> Чи існують способи протистояти втручанню силовиків у бізнес і політичні акції? Безсумнівно. Перший і головний — гласність, другий — знання і застосування закону. Порушники закону бояться бути відкрито викритими в цьому, бо вони не впевнені, що нинішня ситуація беззаконня збережеться надовго, вони бояться гласності і відповідальності. Я переконувався в цьому багато разів — за наявності телекамер, у присутності журналістів, адвокатів представники силових структур хоча б формально, але дотримуються закону. Більше того, часто досить тільки проявити знання закону, зажадати документи, посвідчення, прізвища — і вже це стримує запопадливість силовиків.
> Тому основні союзники політиків і бізнесменів, які прагнуть грати за чесними і нормальними правилами, — журналісти та юристи. Необхідно максимально документувати, знімати і робити надбанням громадськості всі факти порушення закону представниками силових структур, участі (чи байдужості) силовиків у політичних акціях. Необхідно звертати увагу на те, що вони можуть бути притягнуті до відповідальності.
> Гадаю, вони й самі це розуміють. Тому в міру наближення виборів ми, можливо, будемо спостерігати два взаємовиключні процеси. З одного боку, влада активізуватиме використання силовиків, готуватиме, можливо, спецпідрозділи, наприклад із контрактників, для придушення масових акцій, психологічного впливу на виборців тощо. З іншого боку — силовики будуть усе менш готові виконувати протизаконні накази, прагнутимуть зберігати нейтралітет. Вони розуміють, що життя сьогодні
(повністю - тут: http://www.zn.kiev.ua/ie/show/498/46803/ )


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua