МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Медіа-спілка здохла. Незалежні журналісти відмовились від

06/16/2004 | Socialist
власного права боротися за свободу слова. Приводом стала виборча кампанія, мовляв це можуть використати кандидати. Таке враження, що Гузя купили, але ж є ще Комітет профспілки!

Що поганого у тому, що медіа-спілка могла б підтримати того кандидата у Президенти, хто запропонує найбільш прийнятну для журналістів програму? Не можна було Гузя, хлопця з Дніпродзержинська, робити головою спілки, та ніхто з киян не хотів кидати роботу. Це була ідея Наталки Лігачової. А він виявився занадто залежний у Києві, на нього надто легко можна натиснути.
Початок кінця було видно вже тоді, коли спілка не вступилася за радіо "Свобода". Тепер все стало ясно. Ну і чорт з нею, після виборів спробуємо ще раз і створимо справжню профспілку, яка б займалася захистом політичних і економічних прав. За два роки в медіа-спілці мої діти не бачили жодної не те, що путівки, а навіть подарунку до Нового року. Лишався в лавах із принципу, свої ж бо. А виявилося, що правий був Скачко - грантоїди вони, бо кинули нас в момент, коли можна змінити в частині наших політичних прав. Завтра ж напишу заяву про вихід.>На час президентських виборів київська медіа-профспілка не братиме участі у публічних акціях
>КНМП

>На період до 15 листопада 2004 року Київська незалежна медіа-профспілка не братиме участі у публічних акціях, організованими будь-якими політичними силами. Таке рішення прийняв Комітет профспілки на зборах 15 червня.

>"Це рішення зумовлене ризиком втягування профспілки у політичні ігри та використання журналістів на догоду політичним силам. Проте не заперечує особистої участі членів профспілки як журналістів у масових акціях," - йдеться у повідомленні КНМП.

>„Ми вимушені піти на таке категоричне рішення, щоб усі політики та журналісти зрозуміли, що наші цілі – це покращення умов роботи журналістам, а не допомога будь-яким політичним силам”, - прокоментував це рішення член Комітету Сергій Гузь, який був одним з ініціаторів запровадження мораторію.

>Одночасно профспілка буде інформувати своїх членів про всі акції, що стосуватимуться свободи преси та стану ЗМІ.

>Київська незалежна медіа-профспілка була створена 30 листопада 2002 року для захисту інтересів та прав журналістів. Засновниками та членами профспілки стали журналісти з провідних телеканалів та друкованих видань Києва.

>КНМП

Відповіді

 • 2004.06.16 | Socialist

  Посилання: http://www.telekritika.kiev.ua/news/?id=15922 (-)

 • 2004.06.17 | Юрій Вадимович Шеляженко

  Профспіка має рацію. Це етичне рішення.

  В Етичному кодексі українського журналіста (http://www.profspilka.org.ua/cgi-bin/show_story.cgi?Id=488&Idr=12&L=ua) сказано:

  9. Точки зору опонентiв, в тому числi тих, хто став об'єктом журналiстської критики, мають бути представленi збалансовано. Так само мають бути поданi оцiнки незалежних експертiв.

  Про яку симетрію подачі точок зору - з точки зору швидкої на висновки української громадськості - можна було б казати, якщо б вся профпілка стала на позицію симпатії до однієї конкретної (і чистої ;) політичної сили?
 • 2004.06.21 | Сергій Гузь

  Re: Медіа-спілка здохла. Незалежні журналісти відмовились від

  1. Що ж, доведеться чекати на заяву. Тільки врахуйте, що головою київської профспілки є інша людина. До речі, наша профспілка не видає путівки, бо путівки видає фонд соціального страхування (треба відвідувати семінари, які проводить профспілка, чи хоча б сайт читати). І крім того, я вважаю, що журналіст повинен отримувати таку платню, щоб самостійно купувати собі путівки і дітям своїм, як це в усьому світі.

  2. Рішення про мораторій приймалось Комітетом. З 5 членів 4 проголосували "за". Знову ж, такий ви член профспілки, що навіть на профспілкові збори не ходите. А то б знали, що ще 5 червня головою КНМП обрали Єгора Соболєва. Я на Комітеті голосував вже без повноважень голови. Тому подумайте, чому Комітет практично одностайно підтримав мораторій?

  3. Що стосується підтримки кандидатів в президенти які щось там для журналістів зроблять. Щось я не читав їх заяв з цього приводу (а 2 тижні залишилось). Навіть програм їх не видно на горизонті. Тому ні про яку підтримку політиків сьогодні мови не може бути.

  Профспілка створена для захисту професійних інтересів журналістів. Знаю, що багато обламалися на цьому, бо хотілось в політику погратись. От і створюйте собі політичну організацію. А нас нічого втягувати в це. Треба буде робити політичні кроки - профспілка сама вирішить. Читайте статут і закони про профспілки. А то понабирають пацанів, ні с ким покурити :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.22 | Socialist

   Re: Медіа-спілка здохла. Незалежні журналісти відмовились від

   Сергій Гузь пише:
   > 1. Що ж, доведеться чекати на заяву. Тільки врахуйте, що головою київської профспілки є інша людина.

   Єгор Соболєв - голова київської медіа-спілки. Але ти ще член Комітету, нє?

   http://www.profspilka.org.ua/cgi-bin/show_story.cgi?Id=90&Idr=12&L=ua

   >До речі, наша профспілка не видає путівки, бо путівки видає фонд соціального страхування (треба відвідувати семінари, які проводить профспілка, чи хоча б сайт читати).

   Гузь, питання про путівки ми піднімаємо з часу, коли була утворена профспілка. Всіх проблем - зареєструватись у фонді соцстраху, що ти досьогодні не зробив. Правильно, соцстрах путівки видає, а розпоряджаються ними профспілки. Чомусь я можу взяти путівку через ФПУ, де зареєстрована моя газета. Як може взяти путівку і мій товариш, чиє підприєство зареєстроване в профспілці працівників малого бізнесу "Столиця". Тільки у рідній журналістській профспілці це виявилося зробити неможливо.


   >І крім того, я вважаю, що журналіст повинен отримувати таку платню, щоб самостійно купувати собі путівки і дітям своїм, як це в усьому світі.

   Ти "про світ" краще помовчав би. Якби у всі інші профспілки в Україні такого не робили, тоді і нашій медіа-спілці цього робити не треба було би. А так діє природня конкуренція і наша медіа-спілка у питанні путівок її програє.
   Окрім того є НТКУ та їй подібні організації, де журналісти отримують копійки. Для них ті путівки на вагу золота.


   > 2. Рішення про мораторій приймалось Комітетом. З 5 членів 4 проголосували "за". Знову ж, такий ви член профспілки, що навіть на профспілкові збори не ходите.

   Може тому, що така в мене профспілка, яка не захищає ані профспілкових, ані політичних прав, от мені і не хочеться туди ходити, щоб не переливати воду з пустого в порожнє. І рішення Комітету якраз мені і не подобається. Точніше, якби воно було щирим, то я міг погодитися, але чомусь у цьому разі я за кілометр відчуваю фальшування.
   Ти, Сергію, приїхав до Києва порівняно недавно. А ми, ті хто працює тут понад десять років журналістом з початку незалежності, вже стомилися вести лік загиблим і пропалим безвісти друзям. Саме через це я б хотів аби моя профспілка підтримала кандидата у президенти від опозиції, хто б він не був. бо без зміни президента і вигнання правлячої банди вся наша профспілкова боротьба нагадує борсання на одному місці.


   > 3. Що стосується підтримки кандидатів в президенти які щось там для журналістів зроблять. Щось я не читав їх заяв з цього приводу (а 2 тижні залишилось). Навіть програм їх не видно на горизонті. Тому ні про яку підтримку політиків сьогодні мови не може бути.

   Не торгуйся, в тебе на це немає повноважень від спілки :-)
   Якщо серйозно то Ющенко і Мороз обоє варті нашої підтримки, бо і без солодких передвиборчих заяв вже стільки зробили за свою політичну кар"єру для свободи слова і журналістів, скільки Янукович і Кучма не зможуть зробити і до кінця життя. Навіть не буду наводити приклади, щоб не витрачати час.


   > Профспілка створена для захисту професійних інтересів журналістів. Знаю, що багато обламалися на цьому, бо хотілось в політику погратись. От і створюйте собі політичну організацію. А нас нічого втягувати в це. Треба буде робити політичні кроки - профспілка сама вирішить. Читайте статут і закони про профспілки. А то понабирають пацанів, ні с ким покурити :)

   Гузь, ПРОФСПІЛКА вирішить, а не Комітет або її голова, - це ти правильно відзначив. У нас є політичні і профспілкові права, така вже унікальна наша професія. І або медіа-спілка буде їх захищати, або перетвориться на пристанище "грантоїдів".

   Я передумав писати заяву, принаймні до виборів нового президента.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.06.23 | Сергій Гузь

    То ти Вася, то ти не Вася :)

    Шановний, те, що Ви не читали Статут і не відвідували зборів - це вже зрозуміло. Більш того, зрозуміло, що Ви класичний "шаровік". Бо у вашій газеті, путівки видає представник фонду страхування. Більш того, такі путівки можуть видаватись на любому підприємстві і для цього профспілка не потрібна взагалі.

    Але Вам це пофіг, Ви, прикрившись ніком, робите дешевий наїзд. Ну-ну :)Заяву слабо написати, будете приходити і корчити дружбана...

    Що стосується профспілки, то дякувати тим, хто в ній працює активно, вона вже не залежить від позиції однієї людини. Політичне питання піднімалось на зборах (які Ви проспали) і люди висловились проти втягування профспілки в політичні інтриги. Це зовсім не значить, що профспілка не буде критикувати владу чи опозицію. Але буде робити це у разі потреби, а не заради понту.

    Та хіба Вас це цікавить? Вам якраз понти і треба. Інакше не ховались би за ніком, і працювали в профспілці, і знали б більше про путівки санаторні. Ну про подарунки дітям від профспілки, це взагалі "Голубий огонек". Ви часом годинника не забули перевести, бо вже 13 років як минули часи радянських профспілок.

    Наберіться хоть раз сміливості прийти в профспілку і висловити свої претензії.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.23 | Сергій Гузь

     Re: То ти Вася, то ти не Вася :)

     Ви, Соціалісте, ще й непослідовний та вводите користувачів форуму в оману.

     16 червня о 17.00 Ви написали:

     У нас є медіа-спілка, перша незалежна профспілка журналістів. Так от вже давно треба було б запропонувати всім членам тієї організації, а їх понад 150 осіб, ставити свої новини і статті на Майдан. Особливо ті матеріали, які відмовилися друкувати їхні редакції або ті, які були спотворені редакторами з політичних причин.

     і того ж 16 чеврня але через пывтори години констатували, що профспілка здохла.

     ____

     Гражданин, я понимаю, что Вы мастер собственного пиара и специалист в части невыполнимых обещаний. Но Вы бы уж как-то определились: сдохла она или нет, выходите Вы из профспилки или остаетесь. Устроили тут хочу-нехочу, понимаешь ли :)
 • 2004.06.23 | Чучхе

  А хтось з професійних журналістів чув про цю спілку? (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.23 | Сергій Гузь

   Re: А хтось з професійних журналістів чув про цю спілку? (-)

   Ну, якщо не мав проблем з слухом, то мусив чути (при наймі бачити або читати).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua