МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На вістря протесту виходять діти.

06/17/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Під час створення місцевим ірпінським рухом “За чесну владу” вуличних комітетів у Лісовій Бучі до представників опозиційних сил звернулися мешканці вулиці Тарасівської з питання забудови подвір’я будинків №№ 10-б, 10-в, 10-г гаражами. Проте звернення до влади, в якому містилося прохання розмістити там замість гаражного кооперативу обладнані дитячі майданчики, було підписане загальною фразою “мешканці будинків”. Виявилося, що ці люди просто залякані власниками згаданих гаражів.

Натомість звернення до бучанського селищного голови Анатолія Федорука не побоялися підписати діти, щирі й безпосередні – вони не знають пересторог і страхів, властивих дорослим. Проте вже починають усвідомлювати, що влада існує для них, а не вони для влади.

“Дуже просимо дати відповідь на питання: коли у дворі будинків 10-б, 10-в, 10-г, що по вул. Тарасівській, будуть знесені гаражі та побудовано сквер з дитячими і спортивними майданчиками та тіньовими навісами для літніх людей. Зараз у цьому дворі розташовані гаражі з чорними бітумними дахами, які влітку випаровують “казковий” аромат. Цілодобово ревуть двигуни, виє сигналізація, смердить фарба, “радують” інші ефекти, що виникають при ремонтах автомобілів.

Ми не хочемо миритись з такою обстановкою, жити в гаражному дворі… Будинки заселені переважно молодими сім’ями, в яких багато дітей. Де ж нам влаштовувати своє дозвілля, розвиватися, відпочивати? Чому в Бучі ніхто не піклується про дітей? Адже всім відомо, що відбувається з підлітками залишеними без догляду.

Хто тоді відроджуватиме Україну? Якщо Ви неспроможні вирішити поставлені запитання, ми звертатимемося до обласної адміністрації.

Діти подвір’я будинків №№ 10-б, 10-в, 10-г”.


Досить промовисте і багато в чому повчальне звернення до Бучанського селищного голови Анатолія Федорука, під яким стоять 104 підписи дітей.

– Ці діти своїм листом зробили більше, ніж дорослі дяді та тьоті, які маючи депутатські мандати, за визначенням повинні дбати про інтереси простих людей, насамперед, дітей, – коментує ситуацію голова Бучанського осередку руху “За чесну владу” Віктор Бархоленко. – Це ж стосується і виконкому на чолі з селищним головою, яким вигідніше віддавати під гаражі землю у дворі багатоквартирних будинків, адже ці землі не продаси відомим усій Україні нуворишам й не віддаси у якості подарунку під будівництво особняка якомусь високо посадовцю.

Якщо дорослі виявляються не в змозі захисти дітей, подбати про їхнє довкілля, тобто, фактично, майбутнє, то за цю справу беруться самі діти. Вони пишуть не тільки звернення до можновладців, а й вірші та твори, в яких закликають дорослих берегти бучанський ліс. А ще вони облягають опозиційні штаби в Ірпені та Бучі і дуже ображаються, що їх, неповнолітніх, не залучають до протестних акцій. Адже ніхто не повірить, що ці маленькі громадяни вирішили виступити проти влади самі, а не за підказкою “підступних опозиціонерів”.

Та до повної перемоги громадянського суспільства в Україні ще, на жаль, далеко, тому, на жаль, ці діти, досягнувши повноліття, ще встигнуть внести свою лепту до боротьби за краще життя замість того, щоб просто жити.


НЕ РУБАЙТЕ ЛІС

Ліс зелений.
В ньому кисень.
І птахи співають.
А на нашому майдані
Дітлахи гуляють.
Та якщо зрубати все?!!!
Хто буде співати??!!
Де маленьким діточкам
Кисень той дістати?!!
Не рубайте ліс, будь-ласка
Якщо – Ваша ласка.

Лідія Підвальна (10 років)


ЧОМУ Я НЕ ХОЧУ, ЩОБ РУБАЛИ ЛІС

Настало літо. Ліс вкрився зеленню, співають птахи, дятли вивели своїх пташенят, які вже визирають з дупла. Їжаки нишпорять по лісу, шукаючи собі їжу. А перед лісом постала загроза – його хочуть зрубати!

Ви собі не уявляєте, яке це буде горе для мешканців лісу. Загинуть нові життя маленьких дятлів, вимруть їжаки, поважні ворони покинуть сосни-велетні. І зостануться тварини без домівок.

Якщо зрубають ліс, то загине все. Пропаде свіже повітря, і не залишиться місця для відпочинку.

Олександра Позднякова (11 років)

Відповіді

 • 2004.06.17 | Віктор Бархоленко

  Ого, "Майдан" - велика сила!

  Сьогодні вже до мене приїздили з газети "Сільські вісті", бо зранку прочиталу цю "нічну" новину на "Майдані". Зреагували миттєво, за лічені голини відшукали мене, не маючи жодного контакту - до "Майдану" чогось звернутися не здогадалися. Заодно запросив їх на наші завтрашні слухання - це інша майданівська новина.

  А з діточками ми домовилися. На барикади їм ще рано, але розносити наші агітки та клеїти листівки - в самий раз. І хай не базікають чиновники, що то ми на них негативно впливаємо. Діти самі рвуться в бій, бо їм тут жити, й вони хочуть забезпечити собі нормальне майбутнє.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.17 | Михайло Свистович

   "Майдан" насправді ще більша сила!

   Але найбільша сила - людська лінь. З приводу цього розміщую тут уривок з проекту свого виступу на з"їзді однієї партії у 2002 році. Це було на другий день з"їзду після того, як в перший день купа делегатів з регіонів скаржились, що їх ніде не друкують, про них ніхто не знає, про їхню діяльність не повідомляють. Правда, сам виступ був трохи пом"якшений у порівнянні з проектом :) Може й даремно, бо поведінка цих "скаржників" не змінилася. І ще. Там йдеться про факс. Тоді в нас була така можливість, бо кілька місяців ми мали кімнатку в УРП на Прорізній, 27.

   Ну і решта інформації, яка там є, також станом на 2002-й.

   Майдан для цього є, - кажу, - Майдан,
   Уроди, недоноски, імбецили.
   Зайдіть, хоч раз, мудили в Інтернет
   І вирячіть свої лупаті очі
   На Пінг, Бігмір або хоча б Топлист,
   Де кожен з вас, останній навіть підар,
   Побачить, що наш славний сайт Майдан
   У рейтингу політика є лідер.
   Читайте сайт Майдан, козли, пишіть
   На Форум, поцоваті лисі лохи,
   Зайдіть в розробки, гумор, маніфест,
   Тоді порозумнішаєте трохи.
   Ви шліть сюди всі дописи свої,
   А як тупі, то скористайтесь факсом,
   А як немає факсу телефоном
   Скажіть хоч пару слів беззубим ротом.
  • 2004.06.19 | Михайло Свистович

   Як "Сільські вісті" тебе шукали.

   Вони, хитруни, вирішили перевірити найправдивішу людину у світі :) (це я про себе) і просто взяли і самі поїхали до Бучі. Там почали розпитувати людей по суті інформації, яка в нас була про Бучу за останні дні. Ну люди її підтвердили, що і ліс вирубається, і землі наліво-направо роздаються і все таке інше. А коли "СВ" спитали, до кого їм можна звернутися, то люди сказали "До Бархоленка" і розповіли, де ти живеш і працюєш. Так що користуєшся ти популярністю. Деякою :) Тільки носа не дери ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".