МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Маріуполі збирають досьє. На виборців.

06/17/2004 | Майдан-ІНФОРМ
14 червня до мешканців декількох центральних будинків Маріуполя завітали без будь-якого запрошення дівчата зі спеціальними анкетними аркушами. Мету їхнього візиту (незважаючи на особисте спілкування) остаточно визначити автору цих рядків так і не вдалося.

"Гості" обходили всі квартири та занотовували не тільки прізвища, ім'я та по батькові мешканців, але й інші данні. В анкетах навіть були графи "чи є ви ветераном ВОВ", а також "відношення до кандидата".

Можна було б сприйняти все це як якесь непрофесійне соціологічне дослідження, але "гості" не мали ніяких посвідчень і взагалі стверджували, що вони "від вашої виборчої комісії", яка створена у 7-й школі (раніше місце голосування було в іншому місті). На зауваження, що взагалі-то дільничні виборчі комісії з президентських виборів ще не створені, почув, що вони "від виборчої дільниці". Але й дільниці ще ніхто не утворював!

"Може ви від райадміністрації, – запитав кореспондент, – списки уточнюєте?". У відповідь: "Ні". "А чому питаєте, чи будете голосувати за Януковича?" – "А ми інших кандидатів не знаємо!". За свідченням мешканців, "дослідниці" ставили запитання "Чи будете голосувати за Януковича?", а також казали, що задля збору всіх цих даних їх зняли з роботи.

Якщо вірити дівчатам, то працюють вони на "Азовмаші".На зборах представників трудового колективу "Азовмашу" ще в травні було заявлено про підтримку кандидатури В. Януковича на виборах в президенти України. А в газеті "Азовский машиностроитель" від 10 червня можна знайти інформацію "Подготовка к выборам", де йдеться про нараду, присвячену питанням підготовки до президентських виборів.

Невеличка цитата з газети: "Основной вопрос повестки дня, поднимавшийся на собрании – оперативная подготовка уточненных списков избирателей на участках, закрепленных за производствами "Азовмаша". Для сбора этих данных ответственным следует активно привлекать работников ЖЭУ и председателей комитетов самоорганизации населения, поскольку, как утверждает местные жители, "уточнять" сведения наряду с представителями штаба начали и воры".

Якщо прихильністю-неприхильністю мешканців до кандидатури Януковича цікавилися "вори" – це зрозуміло. Якщо ж "гості" дійсно були працівницями "Азовмашу", котрі "уточнювали списки виборців на дільницях", то виникає низка питань.

Наприклад, наскільки відомо, списки виборців готують райадміністрації, які потім вже передають їх до дільничих комісій для уточнення (і тоді вже поквартирний обхід виконують члени цих комісій з відповідними посвідченнями). Тоді навіщо їх уточнювати до початку виборчої кампанії та ще й відриваючи людей від роботи? І якщо мова йде про уточнення списків, то до чого тут питання про відношення людей до того чи іншого кандидата в президенти? І нарешті, якщо таке питання ставиться, то яка ж дійсна мета цього "анкетування"?

"Політична Україна" з Донеччини

Відповіді

  • 2004.06.17 | Nemo

    Як страшно! Дівчата збирали досьє... тьху, раби донецькі.

    Вони скоро тіні власної сахатися будуть. Ви ж гляньте який страх у них - дівчата запитували ПІБ та інші (!) дані і, що особливо страшно, питали за кого будуть голосувати. :-)
    Так не хочеш відповідати, то скажи - не визначився, та й годі! А боятись чого?
    Отак у инх вибори і відбуваються - всі залякані, самі себе перелякали і слухають, що їм скажуть. Раби донецькі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua