МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

24 сeрпня всі ЗМІ заговорять українською?

06/17/2004 | Майдан-ІНФОРМ

Триває підготовка до проведення загальнонаціональної громадянської акції „Добра Воля-2004”, яку розпочато за ініціативою УВКР. Акція передбачає організацію до Дня незалежності України разового виходу всіх вітчизняних видань, телевізійних і радіопрограм українською мовою. Свою позицію з цього приводу оприлюднила Національна спілка журналістів України.
Як зазначається у повідомленні прес-служби НСЖУ, Голова Спілки Ігор Лубченко провів консультації з керівниками багатьох російськомовних ЗМІ. Підтримуючи ідею широкого використання державної мови, більшість головних редакторів газет і генеральних директорів телерадіокомпаній відзначили відсутність на даному етапі кадрів кваліфікованих перекладачів, ведучих передач, коштів для оплати їхньої праці. „За таких умов україномовний випуск газет і передач власними зусиллями лише спотворить саму ідею”, - йдеться у повідомленні.
Зі свого боку Українська Всесвітня Координаційна Рада вже веде переговори з громадськими організаціями та відповідними факультетами вищих навчальних закладів України. Про це заявив Голова секретаріату УВКР Максим Розумний. За його словами, метою цих консультацій є забезпечення допомоги ЗМІ в перекладі інформаційних матеріалів українською мовою. УВКР також звертається до громадськості і запрошує взяти участь у цій роботі волонтерів.
Максим Розумний підкреслив, що до робочої групи з проведення акції „Добра Воля-2004” надходять пропозиції від регіональних ЗМІ організувати до Дня незалежності України спеціальні україномовні випуски.

Відповіді

 • 2004.06.17 | Тестер

  Re: Головними краснобаями всіх ефірів, екранів і газет

  будуть Кучма і Янукович із своєю "рафінованою", і я навіть не побоюсь цього слова, "рахманною(Б.Олійник)" українською мовою.
  Ура!
 • 2004.06.17 | Стопудів

  Яка фуйня.,. (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2004.06.17 | otar

  прекрасний екзамен на професійний рівень!

  Я думаю, що саме по собі звання Українського Журналіста зобов'язує людину знати українську мову якщо не ідеально, то добре. Якщо ти працюєш навіть у російськомовному виданні, ти просто-таки мусиш знати державну мову на тому рівні, щоб перекласти свій російський текст українською і відтворити його без акценту. Якщо ж ця акція виявить їхню неспроможність... Тоді можна буде поставити питання: нафіга ви берете на роботу таких журналістів?

  Я сьогодні захистив диплом спеціаліста на журфаку ДНУ. В моїй групі українською може пристойно говорити десь 2/3, але є люди, які навіть не розуміють розмовної мови (!!!!) - і це журналісти (!) з Дніпропетровська і Києва (!). Вони теж сьогодні отримали дипломи і вирушили у медіапростір, щоб доносити інформацію до українців. Це не чоботарі без чобіт - це човнярі без весел, які збираються перевозити людей через річку під вітрилами, сподіваючись на завжди попутний російський "вітер"... Але, сподіваюся, вітер колись таки вщухне - що вони робитимуть тоді?

  Словом, я вважаю, що це справа потрібна :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.17 | S@nya

   Re: Вітаю з дипломом!!! (-)

 • 2004.06.18 | Петя

  Re: 24 сeрпня всі ЗМІ заговорять українською?

  Шизуха косить наш1 ряди.Яка хрен р1зниця,якою мовою будуть виходити рос1йскомовн1 газети, журнали,рад1о 1 телебачення.Суть не у форм1,а у зм1ст1.Вони можуть виходити 1 укра1нською,але надал1 в1д них буде нести рос1йським шов1н1стичним смородом,брехнею Медведчук1в та обманом самих умних 1 самих праведних п1д з1ркою Давида.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua