МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Донбас" відмовився друкувати газету "Острів"

06/18/2004 | Майдан-ІНФОРМ
17 червня видавництво газети "Донбас" довело до відома редакції щотижневика "Острів", що з цього дня більше не буде друкувати газету.

У листі, відправленому по факсу, причиною відмови названа велика завантаженість устаткування і часта поломка машин для друку. Разом з тим, "Острів" виявився єдиним виданням, для якого не знайшлося місця на верстатах друкарні. Нікому з інших замовників (серед який газета облдержадміністрації "Життя", офіційні видання міської і районної влади області, а також численні рекламно-розважальні вісники), відмовлено в послугах не було.

Директор друкарні Олександр Грицюк у телефонній бесіді з редактором "Острова" Євгенієм Талишевим заявив, що ніяких інших причин, крім технічних, для розірвання договору з виданням немає. Разом з тим, ще 15 червня редакція "Острова" за кілька годин до здачі чергового номера газети до друку була повідомлена про підвищення тарифів на типографські послуги більше, ніж у 1,5 рази – на 63%. При цьому жодному іншому своєму замовнику "Донбас" дотепер не виставив нових рахунків за послуги - видаткові матеріали і папір подорожчав винятково для "Острова" - єдиної регіональної опозиційної газети, що зайняла 2-і місце по популярності серед жителів області в номінації суспільно-політичних видань (опитування проводилося на початку червня цього року Фондом соціальних досліджень за замовленням обласного союзу журналістів).

Видавництво "Донбас" - не перше, котре відмовило "Острову" у типографських послугах. У листопаду минулого року в такому ж однобічному порядку , по аналогічним "технічним" причинах і тільки з газетою "Острів" відмовилося виконувати умови договору найбільше в області видавництво "Донеччина". Оголошення "бойкоту" пішло відразу після виходу у світ номера, присвяченого розслідуванню обставин "Жовтневого кримінального путчу" (так журналісти назвали шабаш у Донецьку, влаштований 30-31 жовтня на честь з'їзду "Нашої України", що не відбувся).

Крім газети "Острів", на цьому тижні під жорсткий прес негласної цензури потрапили багатотиражна газета "Ситуація" (засновник - організація Незалежної профспілки гірників України в м. Вугледар), якій відмовлено в послугах видавництва "Донеччина", і "5 канал" телебачення, який одночасно припинили транслювати в області всі оператори кабельного телебачення.

Газета "Острів"

Додаткова інформація:

1) газета "Острів" не має нічого загального з однойменним інтернет-виданням;

2) газета видається приватним підприємством ПП РИТРА "Фортуна", і не залежить ні від влади, ні від політичних партій (у т.ч. і опозиційних);

3) наш контактний телефон: 8(062)385-97-89;

4) наш E-mail: оstrov@ukrtop.com


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua