МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українська телереальність: Ющенко – "поганий", а Янукович – "доб

06/18/2004 | Тестер
Що мене радує, то це зворотній єфект владної агітації.
Народ все правильно розуміє. Ну, звичайно, ще не 100%.


>Українська телереальність: Ющенко – "поганий", а Янукович – "добрий"

www.ПРАВДА.com.ua, 18.06.2004, 17:06

Лідером політичних новин на 6 провідних телеканалах України протягом жовтня 2003 – травня 2004 року політична реформа в країні – 10,7 %. Висвітлення діяльності Президента України присвячено 10,1 %.

Про це свідчать дані спільного моніторингу новин Академії української преси та Інституту соціології НАН України за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Дослідження охопило телеканали СТБ, ICTV, Новий канал, Інтер, 1+1, УТ-1.

Зокрема, відповідно до результатів дослідження, увага до політичної реформи зростає з жовтня до квітня , проте, скоріше, як до фонової, а не головної події в повідомленнях, повідомляє Інститут масової інформації.

Протягом всіх семи місяців у новинних сюжетах простежується однобічна інформація та стверджувальність. Так, частка новин з представленням однієї точки зору складає в середньому 87%, в політичних новинах 82%. У травні однобічні політичні новини коливаються від 97% - УТ-1 до 57% - СТБ.

Співвідношення уваги до президента та силових відомств складається на користь першого на каналах УТ-1, 1+1, Інтер, на користь других – на каналах Новий канал, ICTV, СТБ.

Позитивними лідерами уваги виступає парламентська більшість, КПУ, СПУ, СДПУ(о), тоді як імідж "Нашої України", опозиції в цілому та БЮТ найсуперечливіші.

Ключові політичні персони новин – прем’єр-міністр Віктор Янукович та спікер ВР Володимир Литвин. Вони посідають у новинах сегмент, де найчастіше виносяться позитивні та негативні оцінки. Альтернативи за рівнем уваги та оцінок для цих політиків в новинах не представлено.

Імідж Віктора Ющенка протиставляється іміджем групи позитивних лідерів з числа державних діячів і керівників партій та фракцій, імідж Юлії Тимошенко – менш помітний публічним політикам.

Експерти відзначають, що розподіл ефірного часу в новинах різко зменшений в бік позитивних лідерів та представників більшості: прем’єр-міністр та спікер ВР займають третину всього синхрону серед політиків, яким найчастіше надається слово в новинних програмах – 20% і 13% відповідно. Частка лідерів лівих партій та опозиції не перевищує 4%.

За майже однакової уваги в новинах до Януковича та Литвина, прем’єр говорить в ефірі суттєво більше – 34 хвилини.

В інформаційних повідомленнях співвідношення обсягу уваги та синхрону основних кандидатів Януковича та Ющенка знаходяться у зворотній залежності з рейтингами їхньої популярності на основі думок населення України.

Серед міжнародних подій суттєво зростає увага до української присутності в Іраку та знижується до відносин з Росією та ЄС.

Згідно з даними дослідження, частка політичних новин про Україну (внутрішніх та міжнародних) складає в середньому третину всього інформаційного потоку (29%-44%). З жовтня 2003 по травень 2004 кожне п’яте повідомлення в інформаційному потоці залишалося не авторизованим.

Частка повідомлень без посилання на джерело поступово зменшується (з 24% в жовтні до 5% в травні). Інформація без посилання на джерело коливається в новинах від 15% - СТБ, ICTV, до 24% - УТ-1.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua