МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Коментар до інтерв'ю з лідером "Руху проти всіх"

06/18/2004 | VV
про події в Погребах.

Погоджуюсь з автором інтерв'ю, в його характеристиці Андрія Балога як "політичного нігіліста".
Людина асоціаціюється з персонажом фільму "Убить дракона", котрий при початку масових заворушень відразу ж перевернув і запалив воза, що трапився на дорозі, задоволено пояснюючи людям "Борюсь!".

Дуже характеристичною є фраза:
> Проте нам важливий досвід, який було отримано під час сутичок з
> окупаційною владою, а не вирішення проблем знедолених. Наша мета –
> революція.
Тобто людина прямо заявляє, що доля "людішек мєлкіх" їх не цікавить. Для них народ - це тільки матеріал для революції.

Якщо ж говорити конкретно про село Погреби, то багато фактів в його розповіді подані "трошки неточно" або, просто, вирваними з ситуації без пояснень, які сильно змінюють значення правильних, начебто, даних.

Наприклад:
> Голова селищної ради Глевацький казав, що землі вже нема.

> Після перших же акцій протесту район заявив, що 85 га. давно вже
> чекають своїх господарів
Начебто правда. Але умовчано те, що 85га - це не землі КСП. А земель КСП, тобто земель, які підлягали розпаюванню вже справді в Погребах немає. Крім цих 85га є, навіть, ще трохи землі, не розданої ще в приватну власність, але вона є власністю всієї (!) сільської громади - більш як півтори тисячі виборців, - і тому не дуже було б справедливо розділити її тільки між сотнею-двома бунтарів.

Крім того пан Балог не хоче наголошувати на тому, що керовані ними бунтарі не хочуть взяти землю з рук законної місцевої влади - сільської ради, обраної хляхом демократичнів виборів. Кроки сільради в цьому напрямку відверто бойкотуються. Обов'язковою вимогою бунтарів є відставка сільського голови. Для декого це, мабуть, навіть важливіше завдання ніж виділення землі. Та й землю ж ділити набагато вигідніше, коли тільки невеличким своїм "комітетом", а не разом з депутатами, що представляють інтереси всього села.

До речі в сусідньому селі Троєщина, про яке згадується в інтерв'ю, земля була розділена саме таким чином - самопроголошеним комітетом. Хлопцям, мабуть, дуже сподобалось.

Ходять, правда, вперті чутки, що права власності на ту землю до цих пір там ніхто не має. Тобто весь той переділ може бути легко відмінений рішенням законного органу місцевого самоврядування. Якщо це правда, то досягнення "Руху проти всіх" сильно скромнішають від заявлених.
Тоді й всі вихваляння лідера "Руху" починають трохи нагадувати надування щок.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua