МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Черговий раунд політреформаторства - в середу.

06/19/2004 | Майдан-ІНФОРМ
У середу ВР розгляне два законопректи політреформи

Верховна Рада планує розглянути обидва законопроекти про внесення змін у Конституцію - 4180 і 3207-1 - у середу.

Про це повідомив співголова тимчасової спеціальної комісії з відпрацьовування законопроектів політреформи, координатор парламентської більшості Степан Гавриш, пише "Українська правда".

Він зазначив, що комісія поки рекомендує парламентові розглянути законопроект 4180.

Щодо законопроекту 3207-1, то він, за словами Гавриша, буде обговорюватися на комісії у понеділок для того, щоб і він теж був рекомендований для розгляду в сесійній залі.

"Ми домовилися, що в понеділок у 13.00 відбудеться чергове засідання по законопроекту 3207-1. Для цього ми створили робочу групу, щоб погодити позицію "Нашої України" і інших членів спецкомісії з метою вироблення єдиної пропозиції. Ми пропонуємо комісії також рекомендувати для розгляду у Верховній Раді законопроект 3207-1", - повідомив Гавриш.

За його інформацією, у понеділок на засіданні комісії першим буде розглянуто законопроект про внесення змін до закону про Центральну виборчу комісію, а потім - 3207-1 у редакції робочої групи на чолі з Олександром Морозом (фракція Соцпартії), Віктором Мусіякою (позафракційний) і Миколою Катеринчуком (фракція "Наша Україна").

"Вважаю, що можливо досягти не тільки юридичного, але і політичного компромісу. Від "Нашої України" буде залежати, чи зуміє цей законопроект знайти прихильників у сесійній залі, але він точно буде розглянутий у середу", - сказав він.

Гавриш підкреслив, що комісія пропонує парламенту в середу зосередити свою діяльність на внесенні змін у Конституцію й законі про ЦВК, якщо це підтримає погоджувальна рада.

Після попереднього схвалення законопроекти будуть спрямовані до Конституційного суду.

Ухвалене комісією рішення щодо законопроекту 4180 Степан Гавриш назвав "широким компромісом усіх політичних сил", тому що, за його словами, за деякі положення цього законопроекту голосували навіть представники "Нашої України".

Співголова комісії, лідер Соцпартії Олександр Мороз, говорячи про перехідні положення законопроекту 4180, повідомив, що конституційні зміни наберуть сили після вступу на посаду нового президента, за винятком тих статей, реалізація яких "має потребу в створенні коаліції на основі виборів 2006 року".

ІМІ


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".