МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Євросоюз матиме власну конституцію і армію

06/19/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Лідери європейських країн в Брюсселі остаточно узгодили текст нової конституції Євросоюзу.

Конституція ЄС вводить нову посаду - президента Євросоюзу. Людина, яка обіймає цю посаду, обирається лідерами країн ЄС на термін не більш ніж п'ять років. Його функції - очолювати саміти союзу і представляти ЄС за кордоном. Також Конституція вводить нову посаду міністра закордонних справ ЄС. Ця людина зобов'язана очолювати зустрічі представників МІДів європейських країн, формулювати політику співдружності і, як і президент, представляти ЄС за рубежем. Про це повідомляє Lenta.ru з посиланням на Associated Press.

Конституція офіційно затверджує прапор ЄС - коло з 12 золотих зірок на блакитному тлі. Гімном став "Ода к радості" Людвіга ван Бетховена, офіційною валютою - євро. Девізом об'єднання стала фраза "Єдність у різноманітності". Святом утворення ЄС став "День Європи" - 9 травня.

Процес ухвалення рішень за Конституцією має такий вигляд: будь-яка пропозиція прийматиметься лише в тому випадку, якщо за неї проголосують щонайменше 15 країн, що представляють не менш як 65 відсотків населення ЄС. Для блокування рішення - проти нього повинні виступити щонайменше чотири країни. Конституція також передбачає відміну права вето членів союзу майже в 50 галузях, серед яких, - юридична система, кооперація дій поліції, освіта і економіка. У країн ЄС залишиться право вето на рішення, пов'язані із зовнішньою політикою, обороною, соціальною безпекою, податками і культурою.

Європейське співтовариство, за новою Конституцією, стане гнучкішим. Країни, не згодні з політикою ЄС з якихось питань зможуть відмовитися брати участь в її реалізації. Будь-який член об'єднання зможе в будь-який момент може вільно залишити його.

Кількість депутатів Європарламенту Конституція збільшує з 732 до 750, а виконавчий кабінет ЄС навпаки урізає з 30 до 17, але відбудеться це не раніше 2014 року.

Узгоджена Конституція тепер повинна бути схвалена всіма 25 членами ЄС. Як очікується, чинності новий основний закон європейського співтовариства набуде до 2007 року.

Крім того, скоро ЄС буде мати власну армію

Європейський Союз у другій половині 2004 року розпочне створення бойових тактичних груп для проведення термінових операцій кризового регулювання в будь-яких регіонах світу. Про це повідомило джерело у військово-дипломатичних колах.

За інформацією джерела, «Формальне рішення про початок формування бойових тактичних груп має бути прийняте на черговому саміті Євросоюзу цього місяця. До 2005 року країни Євросоюзу планують мати 2-3 бойові тактичні групи, а в 2007 вже 7-8 таких структур». Про це повідомила російська служба "Інтерфакс".

Ідея створення багатонаціональних військових структур для виконання спеціальних завдань, таких як встановлення та підтримка миру, надавання гуманітарної допомоги та забезпечення евакуації громадян ЄС та співробітників міжнародних місій, зазначило джерело, було висловлено ще на саміті Європейського союзу в Гельсінкі в 1999 році.

За інформацією джерела, бойові тактичні групи будуть представляти собою формування сухопутних військ, які нараховуватимуть до 1500 військовослужбовців, підготовлених та обладнаних для ведення самостійних дій строком до 120 днів

Відповіді

 • 2004.06.20 | Грізлічук

  Ми таке вже проходили у 22-му році (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.21 | Shooter

   Що саме було в 22-му?

   Союз Нєрушімий створювався в 1924.
   На відміну від добровільного об'єднання EU - як наслідок окупації Совіцькою Росією нових національних держав.
 • 2004.06.21 | АнтиЄвро

  Re: Євросоюз матиме власну конституцію і армію

  Священна Римська імперія із закосом під "демократію"
 • 2004.06.21 | KAKTUZZ

  А що буде з тою "грізною" армією на 121-й день?

  "За інформацією джерела, бойові тактичні групи будуть представляти собою формування сухопутних військ, які нараховуватимуть до 1500 військовослужбовців, підготовлених та обладнаних для ведення самостійних дій строком до 120 днів."

  Військо вже 4 роки створюють! А Конституція, сказав сьогодні в Європарламенті один із авторів тексту Конституційного договору -- Жискар де Стен буде ратифікована парламентами 25 країн-членів ЄС, приблизно,через два роки. А потім, країни між собою пересваряться і ЄС розвалиться. Тоді питання вступу України в Євросоюз, виявиться, як каже Янукович, "застарілим".

  Ваше "джерело" подало "інформацію" в надто мажорних тонах та не повідомило, що саміт був на межі провалу. Тепер лідери країн ЄС знову зберуться в Брюсселі 25 червня. Вже чимало політиків відкрито говорять, що картина розширеного ЄС, нагадує полотно Рєпіна "Приплыли". Але без укчасті України ця картина недоповнена.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua