МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нове про про вбивство Георгія Гонгадзе

06/20/2004 | Vadym Gladchuk

Відповіді

  • 2004.06.20 | СЕМЕН

    Як і передбачалось, за 10 днів до самміту НАТО - почалось.(-)

  • 2004.06.20 | Антисоціаліст

    Запитання

    Те, що Гончаров був вбивцею Гонгадзе і це вбивство відбулось на основі даних спостереження міліцейської наружки майже не викликає сумніву.

    Цікавить два питання.

    1. Чи будуть оприлюднені матеріали допитів, які згадуються в Independent?

    2. Хто злив?

    Варіанти (з тих, хто фізично має доступ до справи Г.)
    1. Васільєв і С - неймовірно, бо за таке він може злетіти зараз з посади
    2. Піскун, Шокін - міг таке зробити. Але мета?
    3. Бригада слідчих по справі Гонгадзе - Столярчук, Шубін, Кравченко,... . 100% - з своєї ініціативи вони б такого не зробили. Хіба великі гроші. І платив їх очевидно не Independent. Тоді хто?


    Ну і головне запитання. Кому це зараз вигідно?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.21 | СЕМЕН

      Кому це вигідно.

      Тим, хто не хоче зближення України з Західною цивілізацією.
      Тим, хто не хоче Україну в НАТО.
      Тим, кому сняться "рускиє берьози".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.06.21 | Elena

        Re: Кому це вигідно.

        Выгодно тому, кто хочет "Кучму-3". Это возможно при полной изоляции Украины, "бспредела" на выборах (или отмена выборов).
        Кучме надо показать, что только участие в выборах (а не договоренность с Западом) может спасти его от криминального преследования. Эта ситуация выгодна только "кризисному менеджеру".
        Не выгодна Ющенко и Януковичу.
    • 2004.06.22 | Михайло Свистович

      Відповідь.

      Антисоціаліст пише:
      >
      > Ну і головне запитання. Кому це зараз вигідно?

      Одну категорію "кому це вигідно" я точно можу назвати. Вигідно всім чесним людям, які хочуть правди по справі Гонгадзе, розкриття його вбивства та покарання вбивць і замовників. Вигідно тим, в кого політиканство ще не знищило у душі все людське.
  • 2004.06.22 | НеДохтор

    Інтерв'ю Омельченка на Громадському Радіо (/)

    http://radio.org.ua/reports/?id_numb=20748 ---------------- Будемо, можливо, зривати засідання ВР, поки не заслухають звіти у справі Гонгадзе – Омельченко  
    Я вам нагадаю: були заяви керівництва СБУ, що немає майора Мельниченка. Були заяви Генпрокурора Потебенька, що це все фальш. Були заяви керівництва охорони Президента України, що тьотя чи бабуся Дуся, яка тридцять років робить прибирання у службовому кабінеті Кучми, не могла не побачити диктофона під диваном і т.д. Вибачте, названі не просто прізвища (в “Independent”-ред). Наведені свідчення з протоколів допиту. Наталія Федоренко: З’явилася інформація про те, що вже відбуваються допити людини, яка заявляє, що вбила журналіста Георгія Гонгадзе. Пане Григорію, Вам щось відомо про ту інформацію, яку оприлюднила Генеральна прокуратура?

    Григорій Омельченко:
    Я хочу вам нагадати, що ми вже мали заяви колишніх керівників Міністерства внутрішніх справ про те, що затримані виконавці вбивства Георгія Гонгадзе. Потім були заяви про те, що встановлені особи, які вбили Георгія Гонгадзе, і в одязі цих трупів знайдені схеми, де це було зроблено. Я думаю, що заява Генеральної прокуратури, що вони допитують особу, яка зізнається, що вона безпосередньо вбивала Георгія Гонгадзе, відтинала йому голову, це певного роду хід Генеральної прокуратури на публікацію, яка з’явилася в англійській газеті та на прес-конференцію, яку я провів з членами Тимчасової слідчої комісії у п’ятницю минулого тижня. Якщо, навіть, припустити, що встановлена особа, яка, підкреслюю, безпосередньо відтинала голову Георгію Гонгадзе, то це могла бути, як повідомляє Генеральна прокуратура, особа раніше судима за аналогічні, подібні злочини, в тому числі за відтинання голови. Але злочин, який був вчинений проти Георгія Гонгадзе, можна розділити на дві фази: перша – це незаконне стеження, яке було організоване проти Георгія Гонгадзе, і викрадення його; і друга, завершальна, фаза – викрадення Георгія і потім його вбивство. І ось ці два етапи мають окремі склади злочину в діях високих посадових осіб.
    Слідча комісія... Те, що я буду називати її висновки, це звучить не від мене особисто, як народного депутата чи голови слідчої комісії, це висновки, які зробила слідча комісія на основі зібраних доказів, і за ці висновки, наголошую, на засіданні комісії було проголосовано одноголосно, не було жодного члена комісії, який би проголосував проти або утримався.
    Отож, перше. Тимчасова слідча комісія дійшла висновку, що основним організатором злочинних дій проти Георгія Гонгадзе, які виявилися в організації його викрадення, що спричинило тяжкі наслідки, тобто смерть, є президент України Леонід Кучма. Тимчасова слідча комісія дійшла висновку, що за таких обставин у діях президента Леоніда Кучми є ознаки злочину передбачені частиною третьою стаття 27 і частина третя статті 146 Кримінального кодексу, що означає – організація викрадення журналіста Георгія Гонгадзе вчинено організованої групою осіб за попередньою змовою, що спричинила тяжкі наслідки, тобто його смерть. Тут, будь ласка, не плутайте організацію вбивства і безпосереднє вбивство. Це – перший етап, про який я сказав.
    Тимчасова слідча комісія дійшла висновку, що безпосереднім організатором виконання злочину проти Георгія Гонгадзе є колишній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко, а виконавцями злочину, фізично які викрадали і вбили Георгія Гонгадзе, є працівники міліції.
    Тимчасовою слідчою комісією встановлено, що за стеженням Георгія Гонгадзе було чотири-п’ять оперативних груп міліції, які вивчали спосіб життя, пересування, навіть ставилося завдання про вивчення розташування його обстановки у квартирі, з ким він зустрічався і т.д. І таких було приблизно 24-25 працівників міліції. Остання група спостереження, яка пізно ввечері 16 вересня 2000 року біля будинку неподалік того, де проживав Георгій, забирала його. Це та група, яка потім його передала іншій групі працівників міліції, які були разом із представниками, умовно кажучи, злочинного світу, особами раніше судимими. Все це виконувалося за прямою вказівкою генерала Олексія Пукача, який отримував вказівку від Міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка - тобто, стеження, викрадення, доставка і передача.
    Ще одне. Те, що опублікувала англійська газета ‘Independent’ для Тимчасової слідчої комісії немає нічого дивного та сенсаційного, там навіть викладена інформація далеко на вся. Але хочу акцентувати увагу і вам, журналістам, і радіослухачам: мова йде не про те, що хтось із названих працівників міліції дав свідчення журналісту, ні. Бо вже в деяких засобах масової інформації почалась така інтерпретація. І приведені витримки з протоколу допитів цих осіб, розумієте? Тобто ці працівники міліції, прізвища яких названі у публікації, були допитані в Генеральній прокуратурі, дали свідчення. Є ще протоколи очних ставок для уточнення деяких обставин. Я вам назву навіть ще один доказ, який не поміщений у публікації. Коли було організовано стеження за Георгієм Гонгадзе. Оперативні працівники знають, що є спеціальні журнали, вони пронумеровані, прошиті, опечатані, де міститься таємна інформація: хто дав вказівку нараду, оперативним працівникам стежити за яким об’єктом, які застосовувати технічні засоби, результати – все розписано по хвилинах – звіти оперативних груп про результати виконаної роботи... так ось безпосередньо оперативники, які виконували накази Пукача і його інших керівників, своїх керівників, вони виконували цю роботу, не знаючи про об’єкта – в зв’язку з чим. Раз є санкція, то вони працювали по ньому як по об’єкту. І тому все документувалося до найменших деталей і дрібниць. Так от, коли ввечері 16 вересня Георгій Гонгадзе був викрадений, надійшла вказівка негайно припинити будь-яку оперативно-спостережну роботу за Георгієм Гонгадзе, що у оперативних працівників (я сам колишній оперативний працівник) завжди викликає якесь дивне здивування. Але приїхав в управління сам генерал Олексій Пукач і дав вказівку на знищення документації, яка фіксувала стеження за Георгієм Гонгадзе. Частина документів, вони мали дуже серйозне доказове значення – це цей журнал, про який я вам говорив, там почали просто вириватися сторінки. Генеральною прокуратурою була проведена криміналістична експертиза, яка довела, що з цього журналу були вирвані ці аркуші та інші знищено документи. Хочу зазначити, що якраз за знищення цих документів було пред’явлено офіційне звинувачення Олексію Пукачу і він був взятий під варту. Тобто в діях конкретних посадових осіб Міністерства внутрішніх справ є ще окремі види злочину, крім тих, які є назвав: організація викрадення Георгія Гонгадзе з тяжкими наслідками, організація його вбивства і безпосередньо вбивство.

    Михайло Шаманов: Пане Григорію, але Пукача звільнили, всі звинувачення з нього зняті. Чому Генеральна прокуратура не хоче оприлюднювати ті дані, які в них є, ту інформацію, яка в них є?

    Григорій Омельченко:
    Ви знаєте, що звинувачення проти Олексія Пукача офіційно не знято. У Слідчу комісію на наші офіційні запити офіційної відповіді з Генеральної прокуратури не надходило. Сьогодні вранці ми навіть зробили таку річ: від імені Слідчої комісії я офіційно звернувся до Генерального прокурора Васильєва і направив запит спеціальною поштою, щоб він дав офіційну відповідь: чи відповідають дійсності факти, інформація, які поміщені в англійській газеті? Мені буде дуже цікаво, що відповість Генеральний прокурор.

    Наталія Федоренко: Я уточню. Сьогодні прес-секретар генеральної прокуратури Сергій Руденко сказав, що, власне, ставить під великий сумнів публікацію в «Independent» і зазначив, що не бачить підстав взагалі коментувати ці дані. Григорію Омеляновичу, в статті приводяться прізвища, витримки з протоколів. Вони є у звіті комісії?

    Григорій Омельченко:
    Знаєте що? Я вам нагадаю: були заяви керівництва Служби безпеки України, що немає майора Мельниченка. Були? Були. Були заяви Генерального прокурора Потебенька, що це все фальш і так далі. Були заяви керівництва охорони Президента України, що тьотя чи бабуся Дуся, яка тридцять років робить прибирання у службовому кабінеті Президента Кучми, не могла не побачити диктофона під диваном і т.д. Вибачте, названі не просто прізвища. Приведені свідчення із протоколів допиту.

    Наталя Федоренко: Так вони є в звіті чи ні? У вашому звіті комісії?

    Григорій Омельченко:
    Звичайно, є. І от чому минулого тижня, коли в черговий раз керівництво Верховної ради України і керівники проурядових, пропрезидентських депутатських груп і фракцій відмовилися включати це питання до порядку денного – два роки вже працює слідча комісія! Я кажу: заслухайте звіт слідчої комісії!

    Наталя Федоренко: А чому вони відмовляються ставити це питання на порядок денний, на вашу думку?

    Григорій Омельченко:
    Це дуже просто. Ви в п’ятницю, мабуть, були на прес-конференції? Я роздав висновки Тимчасової слідчої комісії, де названі конкретні прізвища Президента України Кучми, колишнього Голови адміністрації Президента, нинішнього Голови Верховної Ради Володимира Литвина, колишнього Голови Служби безпеки України, нині народного депутата України Леоніда Деркача, колишнього Міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка. Тимчасовою слідчою комісією встановлено, що вони є організаторами викрадення Георгія Гонгадзе. Крім того, Слідча комісія встановила інші факти злочинів, вчинених Кучмою з іншими посадовими особами. І Слідча комісія проголосувала, зареєструвала і внесла на розгляд Верховної Ради України проект постанови про початок процедури імпічменту Президента України і другий проект постанови проголосувала Слідча комісія: про усунення Литвина з посади Голови Верховної Ради України. Це висновок Слідчої комісії. Як би проголосував зал – це інше питання. Але уявіть собі ситуацію, що не на сторінках газети, не на прес-конференції те, що я говорив, а з трибуни Верховної Ради офіційно лунає цей звіт, наводяться висновки, конкретні факти злочинної діяльності. Слухає весь світ, журналісти. І от перед Верховною Радою України питання, дилема: то хто ж нами керує? Або ми розпускаємо Слідчу комісію і звинувачуємо її в усіх гріхах, ніби вона все це попридумувала, або вимагаємо від Генеральної прокуратури порушення кримінальної справи проти цих осіб, а у Верховній Раді – початок процедури імпічменту. Іншого шляху просто немає! І бояться лише ось цього. Ви знаєте що? В Слідчій комісії і у Голови Верховної Ради України лежить два листа від колишнього керівництва Генеральної прокуратури – Піскуна і Шокіна, де вони просять Литвтна не ставити до порядку денного звіту Тимчасової слідчої комісії, так як вважають це недоцільним.

    Наталя Федоренко: Пане Григорію, у нас дуже-дуже мало часу, тому одне коротеньке питання: коли, на вашу думку, – назвіть дату – буде поставлено звіт Тимчасової слідчої комісії? Чи не буде поставлено взагалі?

    Григорій Омельченко:
    Я зроблю так. Із завтрашнього пленарного засідання, і ми це обговоримо це на засіданнях двох фракцій, викличемо, можливо, зірвання засідань сесії Верховної Ради України інших питань, поки не буде заслуханий звіт Генерального прокурора з приводу публікацій і звіт Тимчасової слідчої комісії. Іншого виходу просто немає! Весь світ дізнався такі речі, а Голова Верховної Ради України та більшість депутатів робитимуть втгляд, що нічого не трапилось.

    Наталя Федоренко: Дякую вам. Нагадаю, що в нашій студії був Григорій Омельченко, Голова Спеціальної парламентської слідчої комісії з розслідування справи Гонгадзе. ----------------

    Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".