МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Кравченко наказав убити Гонгадзе від імені Кучми"

06/21/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Вперше після зникнення Георгія Гонгадзе у пресу потрапляють матеріали цієї кримінальної справи. Правоохоронці, які побоюються знищення нинішнім генпрокурором Васильєвим їхніх напрацьовань, зробили витік інформації у британську "The Independent". Ця газета у суботу вмістила статтю, де наводяться уривки допитів міліціонерів, що стежили за засновником "Української правди".

Вони стверджують, що стеження проводилося за наказом начальника "наружки" генерала Олексія Пукача, якому віддав це розпорядження тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко.

Крім того, з посиланням на результати допитів фактично вперше названо прізвище людини, яка, можливо, безпосередньо мала причетність до убивства Георгія Гонгадзе. Це співробітник МВС Олександр Музика, який, як зазначено у матеріалах кримінальної справи, входив до банди Киселя.

Також в статті наведено слова допиту Ігоря Гончарова, де він заявляє, що Кравченко наказав убити Гонгадзе від імені Кучми. Британське видання також повідомляє з посиланням на результати офіційного розтину тіла Гончарова, що його самого було убито під час перебування під арештом ін'єкцією наркотику Тіопентал.

Як з'ясувала "Українська правда", Тіопентал – "внутрішньовенний анестетік короткої дії". "Тіопентал – похідне тіобарбитурової кислоти, характеризується, з одного боку, миттєвою появою ефекту анестезії, який, при ін'єкції правильно підібраної дози, подібний природному засинанню...", - повідомляє сайт "Аlt Medius".

"Українська правда" вміщує переклад сенсаційної статті з британської газети. Матеріал підписано Аскольдом Крушельницьким, який працює у міжнародній службі Радіо "Вільна Європа"/Радіо "Свобода"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua