МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Моніторинговий комітет ПАРЄ за реформу. Але проти рехворми

06/22/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи сьогодні одностайно схвалив заяву щодо підготовки до президентських виборів в Україні. Існуючу передвиборчу ситуацію в Україні Комітет вважає "підставою для серйозного занепокоєння".

У заяві, зокрема, говориться:

"Слід нагадати, що в січні цього року Парламентська Асамблея РЄ попросила українську владу утриматись від неконституційних актів і дій та провести вільні й справедливі президентські вибори в жовтні. В іншому разі буде розглянуте питання про зупинення повноважень української делегації і, можливо, поставлення під запитання статусу країни як члена Ради Європи. Конституційна реформа, яка в принципі є вкрай потрібною, повинна зачекати закінчення президентських виборів для того, щоб потім бути проведеною у демократичний та прозорий спосіб, у чіткій відповідності з чинною Конституцією та з урахуванням рекомендацій Венеціанської Комісії. У цьому відношенні, Моніторинговий Комітет вітатиме висновок Венеціанської Комісії стосовно того чи узгоджується процес внесення змін до Конституції України з резолюціями Парламентської Асамблеї №1346(2003) та №1364(2004)".

Комітет також звертає увагу на необхідність проведення теледебатів між кандидатами у президенти, поновлення списків виборців і забезпечення можливості проголосувати громадянам України, що перебуватимуть на день виборів за кордоном.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".