МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Західенерго" перейде до донецьких?

06/22/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні у Львові відбудуться збори акціонерів ВАТ "Західенерго", під час яких, як очікують, звільнять голову правління компанії Петра Омеляновського, який очолює її з 2000 року. Як стало відомо "Поступу" з добре поінформованих джерел, відповідне рішення було ухвалено вчора в Міністерстві палива та енергетики під час засідання спостережної ради "Західенерго". Зміни чекають і на склад спостережної ради: збори акціонерів мають обрати новим головою спостережної ради першого заступника міністра палива та енергетики Олексія Шеберстова, а його заступником -- директора департаменту енергетики Міністерства палива та енергетики, колишнього львів'янина Богдана Дацишина. За нашою інформацією, до складу ради підприємства ввійде також і нинішній перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Леонід Мельник. Саме оновлений склад спостережної ради на чолі з Олексієм Шеберстовим має обрати нового голову правління "Західенерго". За прогнозами оглядачів, ним має стати хтось із керівництва "Донбасенерго".

Відомо, що зміни в керівництві "Західенерго" пов'язані передусім з інтересами віце-прем'єр-міністра з АПК Андрія Клюєва, який планує передати контроль над енергогенерувальною компанією в руки "донецьким". Нагадаймо, що контрольний пакет акцій "Західенерго", а саме 70,1%, сьогодні належить державі -- перебуває в розпорядженні Фонду державного майна, решта акцій -- у власності дрібних акціонерів.

Сам Петро Омеляновський у коментарі "Поступу" підтвердив, що сьогодні мають відбутися збори акціонерів компанії "Західенерго", на яких буде перший заступник міністра палива та енергетики Олексій Шеберстов. За словами пана Омеляновського, на порядок денний цих зборів внесено питання, зокрема, про затвердження звітів, про нарахування та виплату дивідендів тощо. Він також підтвердив інформацію про те, що на сьогоднішніх зборах розглядатимуть питання про його зняття із займаної посади та обрання нового керівника. "Це одна з найпотужніших компаній в Україні, тому покерувати нею багато кому хочеться", -- зазначив Омеляновський.

ДОВІДКА:

ДАЕК "Західенерго" -- одна із чотирьох українських теплових енергогенерувальних компаній -- засновано 1995 року. Сумарна генерувальна потужність електростанцій "Західенерго" становить 4707,5 МВт, або 9% загальної енергопотужності та 12,9% -- теплопотужності української енергосистеми. За цим показником вона поступається трьом іншим ДАЕК: "Донбасенерго", "Дніпроенерго" та "Центренерго", генерувальна потужність кожної з яких перевищує 7500 МВт. Генерувальні потужності "Західенерго" зосереджено на трьох ТЕС, які розташовані в Iвано-Франківській (Бурштинська ТЕС: потужність -- 2300 МВт)), Львівській (Добротвірська ТЕС -- 600 МВт) та Вінницькій областях (Ладижинська ТЕС -- 1800 МВт). Беззаперечною перевагою "Західенерго" є те, що дві її ТЕС входять до енергосистеми Західної Європи (CENTREL/USPTE). Так "Західенерго" є єдиною генерувальною компанією в Україні, яка експортує електроенергію в Західну Європу.

Геннадій Шипунов, Поступ


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua