МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українських моряків катували в багдадській тюрмі "Абу-Грейб"

06/22/2004 | Стопудів
Прес-служба уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової підтвердила, що українських моряків - капітана танкера "Навстар 1" Миколу Мазуренка і старшого помічника Івана Сощенка - також катували окупаційні миротворчі :) сили в тюрмі "Абу-Грейб", яка використовувалася для тортур ще за часів режиму Хуссейна.

Мазуренка і Сощенка доставлено в Київ 17 червня - зараз вони перебувають у Лук'янівському СІЗО. Саме там Ніна Карпачова і переконалася, що стан здоров'я українців справді важкий, повідомляє ЛІГА. Моряки повідомили нашій омбудсвуменші про факти знущання над ними в багдадському централі.

Після цього пані Карпачова відправила до посла США Джона Гербста листа зі словами глибокої вдячності за його допомогу у справі громадян України Мазуренка й Сощенка. "Завдяки виявленій Вами людяності й розумінню стала можливою ця унікальна гуманітарна й дипломатична акція" - так описується в письмі передача українців Україні.

Довідка "Майдан-Інформ": Танкер "Навстар 1" під панамським прапором було затримано в Персидській затоці британськими ВМС 8 серпня 2003 року. За звинуваченнями в контрабандному вивезенні 3,5 тисяч тон дизпалива було заарештовано капітана Миколу Мазуренка і його помічника Івана Сощенка. В жовтні минулого року іракський суд засудив їх до 7 років ув'язнення і 1,2 мільйони доларів штрафу на кожного. Українці не визнали себе винними, заявивши, що виконували доручення судновласника - саудівської компанії "Навстар".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua