МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ПОРА захистити українську армiю!

06/22/2004 | ПОРА!
Сьогоднi, 22 червня 2004 року, в Києвi настала ПОРА рiшучих дій. А саме відбулися надзвичайнi акції: громадяни перекрили центральну транспортну магiстраль мiста — бульвар Лесi Українки.

Подiбнi акцiї стали наслiдком бездумної i бездарної полiтики Мiнiстерства оборони України, яке своїм наказом вирiшило скоротити (а по сутi лiквiдувати) Київське суворiвське училище i разом з ним — Вiйськовий лiцей iменi Богуна. Скорочувати приступили прямо сьогоднi, пiд час вступних iспитiв. До абiтурiєнтiв зайшли представники викладацького складу i заявили, що іспити припиняються. Абiтурiєнтiв попросили розходитись, бо „училище закриваєтса за високiм рiшенням”.

Обуренi абiтурiєнти та їх батьки визнали подiбне ставлення Мiнiстерства оборони яскравим i, на жаль, типовим проявом кучмiзму та вдалися до активного протесту — перекрили бульвар Лесi Українки. Велика кiлькiсть вiдеокамер та вiйськових спостерiгали, як абiтурiєнти та їх батьки обклеюють Суворiвське училище і тротуар перед ним налiпками „Що таке кучмiзм?”, „Кучмiзм — це безнадiя”, „Кучмiзм — це корупцiя”, „Кучмiзм — це злиднi”.

Сутнiсть прояву чергового кучмiзму, як вдалося з”ясувати активiстам громадянської кампанiї „ПОРА!” з неофiцiйних джерел, полягає в наступному.

Влада вирiшила скоротити кiлькiсть курсантiв в Вiйськовому лiцеї iменi Богуна з 800 осiб до 300 осiб, пiсля чого винести училище з центральної частини мiста Києва в... мiсто Боярку Київської областi. Старовиннi примiщення Суворiвського училища — пам”ятки архiтектури планується вiддати в розпорядження компанiї Познякижилбуд, яка на цьому мiсцi на Печерську планує побудувати розкiшнi елiтнi житловi комплекси.

Самi вiйськовi були розчарованi таким пiдходом вiйськового керiвництва до реформування збройних сил, а тому пошепки висловлювали пiдтримку громадянськiй кампанiї „ПОРА!”.

Активiсти кампанiї планують надати пiдтримку абiтурiєнтам та їх батькам, вiдстояти вiйськовий лiцей i училище, врятувати їх вiд скорочення, а тому наступнi акцiї кампанiї готуються вже на наступний день — 23 червня.

Відповіді

  • 2004.06.23 | S@nya

    Re: ПОРА захистити українську армiю!

    А чому Пора! не закликає людей приєднатися до акції? Може є такі, хто приєднуватися до руху не хоче, але конкретні акції підтримати готовий.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua