МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Європарламенті значнр зросла кількість симпатиків України

06/22/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Говорячи про результати виборів до Європарламенту, Б.Тарасюк зауважив, що представництво правоцентристських сил в Європарламенті не лише збережено, але й зміцнено: “На мою думку, це дуже важливий момент, оскільки він фактично відображає тенденції політичних симпатій в Об’єднаній Європі”.
Якщо говорити про те, яким чином новий склад Європарламенту може торкатися інтересів України, то Б.Тарасюк зауважив, що, в порівнянні з іншим інституціями ЄС, Європарламент був найбільш проукраїнськи налаштованим. В резолюції від 15 березня 2001 року міститься положення, згідно якого Європарламент вважає, що Україна повинна мати право на асоційоване членство в ЄС.
“Є підстави стверджувати, що в новому складі Європарламенту кількість прихильників більш тісних взаємин між Україною та ЄС значно зросла за рахунок нових країн-членів. Можемо очікувати, що це відіб’ється на позиції Європарламенту в цілому”, - підкреслив народний депутат.
Б.Тарасюк підкреслив, що, на думку деяких новообраних членів Європарламенту, депутатська група Європарламенту, що займалася питаннями України, Білорусі, Молдови, може перетворитися на депутатську групу лише по Україні. Це буде суттєвим кроком на зустріч євроінтеграційним прагненням України.
Найбільше практичне значення для України у зв’язку з обранням нового складу Європарламенту, на переконання парламентарія, матиме питання формування нової частини Комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС, українську частину якого очолює Б.Тарасюк.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".