МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Слідчого у справі Гончарова усунуто від розслідування

06/24/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Слідчого у кримінальній справі щодо колишнього міліціонера Ігоря Гончарова усунуто від розслідування.

Як передає кореспондент УНІАН, про це в середу заявив на прес-конференції у Києві керівник прес-служби Генеральної прокуратури України Сергій РУДЕНКО.

За його словами, “керівництвом Генпрокуратури була порушена кримінальна справа за фактом нанесення ігорю Гончарову тілесних ушкоджень працівниками слідчого ізолятора, а також щодо посадових осіб СІЗО”. “У зв`язку з цими обставинами від подальшого провадження слідства на сьогодні усунуто слідчого, який проводив розслідування у справі І.Гончарова”, - сказав він.

Як сказав С.РУДЕНКО, у цьому немає ніякого політичного підтексту, “це суто процесуальне рішення, яке пов`язано з тим, що тепер до слідчого виникли питання”. Керівник прес-служби Генпрокуратури зазначив, що таке рішення було прийнято для того, щоб забезпечити об`єктивне, повне і всебічне розслідування справи.

Як повідомляв УНІАН, Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом перевищення службовими особами Київського слідчого ізолятору №13 повноважень, що стало причиною смерті колишнього співробітника УБОЗу І.Гончарова, який проходив у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Кримінальну справу порушено за ч. 2 ст. 365 і ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу. За висновками комісії судово-медичної експертизи, смерть І.Гончарова настала внаслідок нанесення йому спинальної травми, коли він перебував під арештом у Лук'янівському СІЗО в Києві.

І.Гончаров, який обвинувачувався в організації злочинного угруповання та помер у СІЗО 1 серпня 2003 року, у своїх передсмертних листах обіцяв назвати вбивць журналіста Г.Гонгадзе.

Як ідеться у розміщеному 21 червня на сайті “Української правді” перекладі статті з британської газети "The Independent", “у своїй заяві І.Гончаров кілька разів висловлював побоювання, що він буде убитий, і це убивство буде подано як суїцид або хвороба. Відразу через кілька тижнів... він помер. У офіційній версії - він помер від хвороби. Його було швидко кремовано”.

За даними "The Independent", “результати розтину і дослідження, виконані шістьма експертами для влади, показали, що І.Гончарову була введена ін'єкція Тіопентала, що, на думку експертів, вірогідно призвело до смерті. Лікарі сказали кореспонденту "Індепендент", що не було жодних законних медичних резонів використовувати наркотик” (як з'ясувала "Українська правда", Тіопентал – "внутрішньовенний анестетик короткої дії". "Тіопентал – похідне тіобарбитурової кислоти, характеризується, з одного боку, миттєвою появою ефекту анестезії, який, при ін'єкції правильно підібраної дози, подібний природному засинанню...", - повідомив сайт "Аlt Medius").

UNIAN


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua