МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Інтерв'ю Юлії Тимошенко (/)

06/24/2004 | НеДохтор
http://tymoshenko.com.ua/ukr/questions/interview/show/1408

--------------------
24.06.2004 11:51


Інтерв"ю Юлії Тимошенко, "Контракти".

В інтерв’ю «Контрактам» Юлія Тимошенко сказала все, що думає про «творчі наробки» Генеральної прокуратури, а також розповіла про те, яку роль лідер БЮТ відіграє у гранд-виставі «Президентські вибори-2004».

Лідер фракції БЮТ Юлія Тимошенко виграла конкурс «Як стати зіркою», організований українською Генпрокуратурою: провладні телеканали з частотою телесеріалу крутять запис прихованою камерою, на якому Тимошенко обговорює зі своїм помічником Володимиром Боровком план дачі хабаря одному із суддів, що розглядав її справу. Щоправда, хабар так ніхто і не отримав, але з’явилося подання Генерального прокурора до парламенту з проханням позбавити Тимошенко депутатського імунітету. Ці події збіглися у часі з намірами Юлії Тимошенко підписати разом з блоком Віктора Ющенка «Наша Україна» угоду про створення коаліції під час президентських виборів.
«Мене збиралися знищити»

Як ви вважаєте, чому саме зараз влада активізувала свої спроби вас заарештувати?

— Насамперед це непересічне визнання моєї ролі. Днями я любувалася Кучмою по телебаченню, коли він особисто наполягав на тому, щоб мене якнайшвидше віддали до рук правосуддя. Це означає, що наша команда багато чого варта і що клани, які можуть втратити владу, нас бояться найбільше. Тому вони й протидіють. Зараз вони роблять це, щоб не дати можливості об’єднатися нам з Віктором Ющенком. З одного боку, звалили на мою голову весь цей бруд, пов’язаний із справою Боровка.

З іншого — в команді Ющенка деякі люди, які насправді обстоюють інтереси Адміністрації Президента, кажуть: «Як ми можемо об’єднуватися з Тимошенко, коли в неї такі проблеми?!» Саме на такому протистоянні Адміністрація Президента намагається грати, щоб не дати нам об’єднатися.

Тобто, на вашу думку, тиск Генпрокуратури спрямований на те, щоб змусити вас балотуватися на виборах окремо?

— Ні, я так не думаю. Якщо ми підемо самостійно, то, переконана, ми виграємо. Бо знаємо, як людям пояснити, де їхнє справжнє майбутнє. Владу лякає і той варіант, коли я піду на вибори окремо, і якщо ми підемо разом з Ющенком. Тому прихильники влади вирішили «зачистити» БЮТ якомога швидше. Не думаю, що це вдасться, бо вони сім років докладали величезних зусиль і нічого не отримали, а сьогодні вони набагато слабкіші, ніж сім років тому.

Спочатку мене звинуватили в тому, що мої дії завдали державі збитків на мільярди доларів. Тепер усі ці обвинувачення розвалилися. Зараз на «безриб’ї» Генпрокуратура знайшла мого колишнього помічника на громадських засадах Володимира Боровка, який є працівником Генпрокуратури. Розмови, які ми начебто ведемо з Боровком і які транслюють усі українські канали, — абсолютна фальшивка.

Нещодавно на мене вийшли два офіцери СБУ. Вони попередили, що в лоні їхньої структури на базі тіньового відділення Головного розвідувального управління готується ліквідація Боровка з підривом його будинку і знищенням його родини й наданої охорони для того, щоб звинуватити в цьому мене. Далі передбачалося продовження цієї історії. За легендою, Боровко мав друзів у кримінальному світі, які повинні були помститися за нього, знищивши мене. Тобто готувалася провокація з людськими жертвами. Я оприлюднила цей план і таким чином захистила Боровка, його родину і тих людей, які його охороняють. Бо коли такі проекти стають публічними, вони автоматично скасовуються. Після провалу спецоперації справа Боровка для її фабрикантів немає цінності, оскільки провокація не вдалася.

Як Боровко став вашим помічником?

— Мої помічники змінюються, відбувається їх ротація. Прізвища помічників пропонують регіони. Це потрібно, щоб наші активісти обласного й районного рівнів були більш захищені. Тому значну кількість людей, які оформлені в мене помічниками, я навіть не знаю в обличчя. Якщо СБУ ставить собі за мету укорінити людину в будь-яку партію, то це зробити досить легко, позаяк партійні структури відкриті й приймають усіх охочих до них приєднатися.

Генпрокуратура також оголосила в розшук вашого чоловіка. Де він перебуває зараз — в Україні чи за кордоном?

— Я не знаю. Ціла група моїх соратників і рідних у розшуку. Я впевнена, що Генпрокуратура їх не знайде, бо ми працюємо набагато професійніше, ніж вона.Хрест на Морозі ставити ще зарано

Що вас може змусити йти на вибори самостійно?

— Лише відмова «Нашої України» підписати коаліційну угоду. Я готова усі власні і амбіції своєї команди, усі бажання самостійно наводити порядок в країні покласти на вівтар спільної справи.

Чи вже розподілено функції БЮТ і «НУ» в коаліційному штабі?

— Ми запропонували регіональний підхід, коли певні регіони відаються різним учасникам коаліції. Ми готові взяти схід України. Тоді робота штабу блоку Ющенка і нашої партії не накладатиметься одна на одну. Організаційно завжди можна знайти вихід і побудувати якісну роботу. Це не проблема.

Ви розглядали питання спільного фінансування виборчої кампанії?

— Ні, оскільки кампанія ще не почалася, виборчі фонди ще не сформовано.

Які вимоги ви висуваєте до Ющенка, а Ющенко до вас у процесі створення коаліції?

— Усі вони будуть відображені в коаліційній угоді.

У Грузії, наприклад, опозиція чітко розподілила посади напередодні виборів президента. Чи обговорюєте ви, хто і яку посаду обійматиме у разі перемоги?

— Поки що розмови мають вестися про те, як вивести країну з нинішньої розрухи після того, як ми виграємо вибори, і про те, як ці вибори виграти. Це в коаліційній угоді є. Безумовно, наш блок має побачити себе як активного учасника команди з наведення в країні порядку. Цього без отримання владних посад зробити не вдасться.

Ким би ви хотіли себе бачити після президентських виборів?

— Президентом (сміється). Проте є межі можливого.

Є багато прогнозів, що в разі перемоги Ющенка ви отримаєте посаду прем’єр-міністра. Чи відповідають вони дійсності?

— Поки коаліційну угоду не підписано, про це говорити зарано.

А кандидатуру Генпрокурора в угоді буде передбачено?

— Хороше запитання. Важко знайти в цій системі людину, яка не була б корумпована кланами, ними вихована чи призначена на прокурорську посаду. Тому кандидата на цю посаду доведеться шукати серед людей невідомих, які перебувають на нижчих щабелях влади в ГПУ. А може, навіть за її межами.

Переговори з Олександром Морозом щодо його вступу до передвиборчої коаліції ведуться чи на такій перспективі можна поставити хрест?

— Хрест можна буде поставити тільки тоді, коли прізвище Мороза з’явиться в бюлетенях 31 жовтня. А до 31 жовтня переговори з ним мають перспективу. Завжди залишається можливість зняти свою кандидатуру в потрібний момент.«Ми долучилися до призначення Зінченка керівником коаліційного штабу»

Деякі політики прогнозували, що саме ви очолите передвиборчий штаб Ющенка.

— Як публічний політик я навіть не очолювала штаб нашого блоку на минулих парламентських виборах.  завжди намагаюся провести якомога більше зустрічей з людьми. Тому працювати в штабі і вести організаційну роботу я, безумовно, не змогла б. Проте я завжди координуватиму його роботу, даватиму ідеї, які принесуть перемогу.

З призначенням віце-спікера парламенту Олександра Зінченка керівником виборчої кампанії Віктора Ющенка виникає ситуація, коли є два керівники одного процесу. Адже Роман Безсмертний залишається на своїй посаді керівника штабу «НУ». Чи зашкодить така ситуація перспективам Ющенка?

— До призначення Зінченка керівником коаліційного штабу долучилися ми. Тепер головне — якомога швидше створити коаліцію. Я знаю Зінченка як достатньо порядну людину і хорошого організатора. Це прекрасна ідея призначити його керівником штабу. Хоча зізнаюсь, що мене справді трохи непокоїть це питання: як може бути в одного штабу два керівника? Якщо в одній системі є два керівники, то потрібно розподілити повноваження.

Чи зможе Зінченко знайти своє місце в досить тісному оточенні Ющенка?

— Я переконана, що у Віктора Ющенка не оточення, а команда. Якщо це справді команда, то Зінченко вже знайшов там достойне місце, про що свідчить його посада. Що більше людей, які мають світлий розум і поняття честі, єднаються, то більше шансів на перемогу.

Після призначення Зінченка керівником штабу «НУ» соціал-демократи (об’єднані) заявили, що він має піти зі своєї посади в парламенті. Наскільки реальний такий розвиток подій?

— Есдеки поговорити про це, звичайно, можуть. Вони часто це роблять, але останнім часом зробити щось конкретне їм вдається все рідше. Їхні «коротенькі лапки» до Зінченка не дотягнуться. Так само, як і не бачити лідеру СДПУ(О) ефективного голосування у Верховній Раді з питання щодо зняття з мене депутатського імунітету.

Члени СДПУ(О) говорять, що після приходу Зінченка в команду Ющенка вони співчувають лідеру «Нашої України»...

— Я їм радила б залишити критичну масу свого співчуття для себе. Щоб витратити її після того, як пройдуть вибори президента. Повірте — безтурботного відпочинку в них не буде.Янукович до виборів може опинитися в опозиції

Хто, на вашу думку, буде кандидатом від влади? Це питання значною мірою залишається відкритим, оскільки Леонід Кучма вже не раз публічно критикував так званого єдиного кандидата — прем’єр-міністра Віктора Януковича.

— Як тільки сам Леонід Данилович розбереться, чого він хоче, відразу це зрозуміють й усі інші. Мені здається, що Леонід Кучма ще не визначився, тому всі його прихильники розгублені.

Я думаю, що Кучма може й на третій термін балотуватися і проштовхувати з новою силою конституційну реформу. Може, він «прокинувся», і йому знову сподобалася посада прем’єр-міністра з повноваженнями президента. На мою думку, зараз Адміністрація Президента повернулася до відпрацювання цього варіанта. Єдине, чого я собі не можу уявити, — це щоб Леонід Кучма пішов на пенсію добровільно.

Проте саме ви у квітні оприлюднили серед депутатів аналітичну записку, в якій стверджували, що під тиском певних кіл США і свого зятя Віктора Пінчука Леонід Кучма відмовився від ідеї продовження своєї політичної кар’єри і не перешкоджатиме обранню Віктора Ющенка президентом.

— Я сказала, що цей варіант можливий. Також не виключалося, що нинішній прем’єр до виборів може опинитися в опозиції, оскільки Леонід Данилович знову змінить концепцію.

У тій самій записці йшлося також про те, що Олександр Мороз може співпрацювати на цих виборах з Віктором Медведчуком. Чи підтверджуються ваші здогадки?

— Я говорила про те, що Віктор Медведчук хоче бачити свою партію в лівому центрі і тому йому потрібні люди, які можуть у цьому допомогти. Проте ж все залежить від Олександра Мороза. Я сподіваюся, що співпраці між лідером соціалістів і владою не буде.

А з вами зустрічався Віктор Медведчук чи Леонід Кучма для того, щоб знайти якийсь компроміс?

— Ні. Бо знають, що це неможливо. Думаю, вони ведуть переговори з усіма, крім мене.


Роман КУЛЬЧИНСЬКИЙ

--------------------


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".