МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Жир: Ми втрачаємо докази дій нашого Президента, що він є вбивця

06/25/2004 | S@nya
Олександр Жир: Ми втрачаємо всі основні матеріальні докази дій нашого Президента, що він є вбивця
Справа Гонгадзе, за кілька останніх років, не зважаючи на різні версії, що висувала Генпрокуратура, так і не зрушила з місця. Цього тижня, після розголосу у британській пресі нових подробиць цієї справи, Генпрокуратура розповіла про можливу причетність до вбивства Гонгадзе – громадянина К. Термінова прес-конференція так і не прояснила ситуацію. Журналістам навіть не повідомили, де перебуває цей громадянин К. У розмові з кореспондентом ІМІ, колишній голова тимчасовї парламентської слідчої комісії у справі Гонгадзе, Олександр Жир відзначив, що чергова версія Генпрокуратури є нічим іншим, як замилюванням очей:

- Для мене немає сумніву, що це є чергова сторінка хронології брехні, яка була розпочата ще Генеральним прокурором Потебеньком, міністром внутрішніх справ Кравченком. Ми мали можливість спостерігати усі ці роки, як здійснювався пошук шляхів для виправдання справжніх замовників і виконавців цієї справи, аніж знайти докази і довести цю справу до логічного завершення. Призначення Геннадія Васильєва на посаду Генпрокурора особисто у мене не викликало будь яких сумнівів в тім, що його діяльність буде продовженням цієї хронології брехні, і ми маємо можливість на сьогоднішній день спостерігати, і у мене немає сумнівів в цьому, що це є оприлюднення нової версії, яка спрямовує і суспільство і міжнародну спільноту … спроба спрямувати їх думку до того, що нібито проводиться слідство і щось робиться. А фактично це є замилювання очей, це є черговий відмив справжніх замовників і вбивць і Гонгадзе і інших діянь, які коїлись протягом останніх 8-ми років.

- Ви читали статтю в “Індепендент”?

- Я про цю статтю знав набагато раніше. Тому для мене це не було новиною.

- В Генпрокуратурі стверджують, що дані наведені у статті є неправдивими. Як на вашу думку, наскільки це відповідає дійсності?

- Ну, Генпрокуратура говорила, що тіло знайдене у Таращанському лісі – не є тілом Георгія Гонгадзе. Генпрокуратура казала, що вона вже знайшла вбивць. Багато чого казала того, що було просто відвертою брехнею. Генпрокуратура вимушена сьогодні захищатись і захищатись у такий спосіб, у спосіб брехні. Іншого способу у неї нема.

- Ви раніше очолювали парламентську комісію, яка займалась розслідуванням вбивства Георгія Гонгадзе і можете зараз розповісти про якісь висновки, які були зроблені, але так і не пролунали з трибуни парламенту?

- Я говорив і говорю. Говорив це з трибуни Верховної Ради у засобах масової інформації і де тільки завгодно: безпосереднім замовником вбивства є Леонід Данилович Кучма, виконавцями є міністр Кравченко і інші особи, які добре всім відомі. Я про це писав в пресі і сьогодні вам можу про це сказати : Кучма є учасником, замовником вбивства Гонгадзе – що це змінить?

- Ви можете назвати прізвище людини, яка вбила Гонгадзе?

- Я не можу назвати прізвище, тому, що я його не знаю, ми говоримо про групу людей, яка знає. Ми говоримо про те, що є всі підстави у слідства у відповідності до чинного законодавства, до кримінально-процесуального кодексу проводити слідчі дії у цьому напрямку, але вони не проводяться і не будуть проводитись до в нас існує система, коли Генеральний прокурор є підзвітний Президенту, тій особі, яка звинувачується. Да, ми можемо говорити про певні особи, ті які знають, який підрозділ, які особи безпосередньо виконували завдання, щодо вбивства.

- Ви знаєте, де зараз перебувають ці особи? Чи вони працюють на своїм місцях, чи виїхали десь з України?

- Ви знаєте, я ніколи не ставив собі за завдання відшукувати особу, яка вбила і де вона знаходиться сьогодні. Це не були мої функції, як депутата, як політика. Було завдання головне на той час, й на сьогодні, чи матеріали, які має слідство вони є достовірними, чи вони є сфабрикованими. Ми довели, що - да, ті записи, які були зроблені у кабінеті президента вони є до-сто-вір-ни-ми! І які відкривають очі на багато питань, але ніхто не займається тими питаннями. Є інші докази. Я хотів би ще раз підкреслити – вбивство журналіста Гонгадзе – це маленьке, дуже маленьке зернятко у великому амбарі злочинів, які скоїла влада під керівництвом Кучми і треба говорити не тільки про вбивство журналіста. Треба говорити про систему, яка існувала, про систему злочинів, систему захисту цієї влади, про це треба говорити. І нажаль, сьогодні владі вигідно говорити про один злочин, його простіше контролювати. Контролювати це розслідування і вести в напрямку, який прийнятний до влади. Чому не говоримо сьогодні про того самого Подольского, якого вивозили в ліс, знущались за вказівкою Кучми, де він отримує інформацію від Кравченка? Це доведена? Доведено! Живі люди – живі, як знищувалось підприємництво, як знищувалась банківська система – про це ж ніхто не говорить тому що це на сьогоднішній день не вигідно Кучмі, не вигідно Васильєву і іншим людям.

- У серпні має завершитись експертиза плівок Мельниченка, яку проводять спільно з українськими міжнародні експерти чи намагалась Генеральна прокуратура отримати у Вас оригінали записів майора Мельниченка?

- Ще весною минулого року я написав заяву до Генеральної прокуратури України про те, що записуючий пристрій, тобто диктофон, який використовувався для записів розмов в кабінеті Президента, як стверджує Мельниченка, а також записи щодо яких були проведені експертизи фірмою «Бек Тек» - вони знаходяться під моїм контролем. І що я готовий надати їх слідству за однією умовою, що буде забезпечено їх зберігання та забезпечений контроль з боку міжнародних організацій. Зокрема, Організації міжнародних журналістів. Після того прокуратура робила спробу, викликала мене на допит в якості свідка та наполягала на тому, аби я підтвердив свою заяву та надав всі ці речі слідству. Мною було надано відповідь, що я можу надати всі ці речі за однієї умови – контроль з боку міжнародних організацій, а також незалежних експертів, які були залучені до цієї експертизи. З того часу до мене більше ніяких запитань не було. Проте нещодавно, десь на початку червня, мене викликали на допит до Генпрокуратури. Де мені було поставлено питання, щоб я надав слідству наявні в мене речові докази. У ході цього допиту був залучений один зі спеціалістів українського дослідницького інституту, який залучений до слідства в якості експерта . Також було поставлено питання щодо мого повернення диктофону та записів до прокуратури. На що я чітко відповів, що слідство отримає ці речові докази для експертизи та для будь-яких інших дій лише за моїх вищезазначених умов. На жаль, така постановка питання не влаштовує слідство. І ми завершили нашу розмову на тому, що я дав пояснення на деякі запитання, зокрема, як ми зберігаємо ці речі, чи не будуть вони зіпсовані. То я й їх заспокоїв і всім ще раз кажу, що записи, які експертувалися фірмою «Бек Тек» знаходяться у відповідних контейнерах. Вони запечатані цією фірмою, що унеможливлює безконтрольний допуск до них третіх осіб. Тобто я добре розумію з чим маю справу і якщо будуть намагатися поставити під сумнів, що хтось і десь міг з ними щось зробити - вони виключені. Всі ці речі зберігаються для передачі їх правоохоронним органам, суду, коли і Генпрокурор буде інший, і Президент, а не той, що звинувачується в тяжких злочинах.

Це робиться для того, аби всі знали, що якщо ми передамо ці докази просто так, то завтра може з»явитися постанова не визнавати диктофон і записи речовими доказами, а слідом і наказ про їх знищення. Ми і так втрачаємо всі основні матеріальні докази дій нашого президента, що він є вбивця. Я за свої дії відповідаю.- Можна передбачити, які найближчі кроки буде вживати Генпрокуратура?

- Ви знаєте, як би Генпрокуратура діяла у межах діючого законодавства, то можна б було робити якісь передбачення але оскільки ці дії повністю відрізняються і не співпадають із нормами права виписаними в процесуальних кодексах, то сьогодні робити якісь передбачення не можливо.ІМІ


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua