МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Завтра в “The Independent” можуть з'явитись нові факти ... (/)

06/25/2004 | НеДохтор
http://radio.org.ua/reports/?id_numb=20774 --------------------- Завтра в “The Independent” можуть з'явитись нові факти у справі Гонгадзе - Крушельницький  
Завтра у британській газеті “The Independent” має вийти друга стаття Аскольда Крушельницького. У ній журналіст відкриє нові факти щодо справи вбивства Георгія Гонгадзе, які грунтуються на свідченнях українських міліціонерів. Тим часом в Адміністрації Президента кажуть, що поява таких статей не що інше, як передвиборні спекуляції.
Аскольд Крушельницький підготував нову статтю щодо справи журналіста Георгія Гонгадзе. Вона ґрунтується на свідченнях міліціонерів, котрі слідкували за журналістом з липня 2000 року і до моменту зникнення Гонгадзе. Нова стаття має вийти у завтрашньому номері британської газети “The Independent”. Про це Аскольд Крушельницький розповів в інтерв’ю Громадському радіо:

“Там я буду особливо згадувати один меморандум прокуратури. У ньому працівники прокуратури пишуть, що впевнені, що саме працівники МВС України стежили за Гонгадзе. Згодом вони спробували прикрити цей факт. Також у статті будуть викладені матеріали про те, що генерал Олексій Пукач був головним, хто дав накази знищити всі документи, пов’язані з Георгієм Гонгадзе”.

У статті, яка вийшла минулого тижня в “The Independent”, Аскольд Крушельницький оприлюднив уривки допитів свідків у справі Гонгадзе – працівників МВС. Там вони розповідають, що наказ про стеження за Гонгадзе дав начальник зовнiшнього стеження МВС генерал Олексiй Пукач, а саме розпорядження йшло від тогочасного Мiнiстра внутрiшнiх справ Юрiя Кравченка. Продовжує Аскольд Крушельницький:

“Є одна особа, ім’я якої Олександр Музика. Він був працівником МВС. Один з працівників МВС каже, що Музика міг бути членом тієї групи, яка вбила Гонгадзе. Згадано прізвище генерала Олексія Пукача. Прокуратура мала дуже багато інформації, що він дав наказ знищити всі документи, пов’язані зі стеженням за Гонгадзе. Також є багато документів колишнього працівника МВС Ігоря Гончарова. Він назвав імена людей, які були причетні до смерті Гонгадзе. У тому числі, колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка. Гончаров згадує і прізвище Президента Кучми, який знав про стеження за Гонгадзе”.

Тим часом колишній генпрокурор Святослав Піскун у своєму інтерв’ю виданню “2000” заявив, що Гончаров вигадав деякі епізоди у справі Гонгадзе. Про це інформує 5-й канал. Крім того, Піскун зазначив, що у слідства не було матеріалів, які б вказували на причетність до смерті Гонгадзе Міністра внутрішніх справ Кравченка. А сьогодні заступник глави Адміністрації Президента Василь Базів, коментуючи нещодавню статтю в “The Independent”, зазначив, що навколо загибелі Георгія Гонгадзе здійснюються політичні спекуляції у контексті майбутніх президентських виборів:

“Я думаю, що перетворювати обезглавлене тіло в урну для збирання голосів на виборах, це не менш цинічний злочин, ніж обезглавлення цього тіла. І взагалі такі край цинічні некрофільні танці стають ритуалами доморощених наших язичників від політики. Розслідування трагічної справи Георгія Гонгадзе повинно бути об’єктивним та справедливим. Вбивці повинні бути встановлені і покарані. І людина, яка найбільше в цьому зацікавлена, - це Президент України”.

А Інститут масової інформації сьогодні заявив, Генеральна прокуратура приховує від громадськості та потерпілих хід розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. У заяві йдеться “влада не лише не зацікавлена в об’єктивному розслідуванні справи Гонгадзе, а й робить все можливе, щоб українська та міжнародна громадськість ніколи не дізналася імена справжніх замовників та виконавців найрезонанснішого злочину за часи української незалежності”.
---------------------

Відповіді

  • 2004.06.25 | casesensitive

    Пукач -- явный кандидат

    на выпадение из окна или попадания под КАМАЗ. Он еще в Украине?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua