МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Independent" vs Kuchma. Нове від Крушельницького (\)

06/26/2004 | Правник
Як обезголовлений труп та мертвий свідок повертаються з того світу, щоби полювати за лідером України

Аскольд Крушельницький з Праги, The Independent , 26.06.2004, 14:28
Нові оприлюднені подробиці причетності високих посадовців до затягування розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе похитнули режим президента Леоніда Кучми.

Газета "Індепендент" отримала понад 200 сторінок конфіденційної інформації від співробітників правоохоронних органів, які були розчаровані, що результати їхнього розслідування вбивства й обезголовлення Георгія Гонгадзе у вересні 2000 року придушуються. Документи свідчать, що Генеральна прокуратура має докази, що таємний підрозділ МВС проводили операцію стеження за Гонгадзе з липня 2000 року до дня його зникнення.

Гонгадзе, видавець інтернет-газети "Українська правда", розлютив президента та його оточення звинуваченнями у фінансовій корупції. Обезголовлене тіло Гонгадзе було виявлено у листопаді 2000. Через кілька тижнів колишній охоронець Кучми залишив країну та заявив, що таємно записував розмови Кучми, включно з тією, де він розлючено заявив підлеглим "попіклуватися про Гонгадзе". Через три роки після початку розслідування жодну особу не було притягнуто до відповідальності за це вбивство.

Більшість документів – це протоколи допитів співробітників МВС. У розпорядженні "Індепендент" також є копія протоколу проведення розтину тіла важливого свідка в цій справі, який загинув, знаходячись під вартою у серпні минулого року. На допиті Ігор Гончаров сказав, що знає, хто вбив Гонгадзе і де схована його голова. Він заявив, що керівник підрозділу МВС генерал Олексій Пукач організував захоплення Гонгадзе членами кримінального угруповання, які його вбили. Пукач виконував наказ тогочасного міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, який у свою чергу отримав розпорядження від Кучми.

Смерть Гончарова пояснили хворобою, але результати розтину свідчать, що його було вбито. Українські посадовці назвали ці документи фальшивкою. Однак пізніше вони визнали автентичність документів і почали кримінальне розслідування джерел їх витоку та щодо вбивства Гончарова.

Вчора речник президента заявив, що Кучма не судитиметься із "Індепендент" через припущення про його причетність до вбивства Гонгадзе, але порівняв автора статей із некрофілом. Проурядовий Інтернет-сайт заявив, що газета заплатила за документи $10,000 (5,500 фунтів). Але ні газета, ні автор не платили за документи.

В одному із внутрішніх документів Генпрокуратури йдеться, що генерал Пукач відповідав за проведення операції стеження за Гонгадзе і він незаконно знищив документи щодо цього та перешкоджав слідству в цій справі. Документ також свідчить, що співробітники МВС незаконно слідкували за політиками та журналістами і потім продавали цю інформацію, як і документи та посвідчення співробітників МВС членам кримінальних угруповань.

Попередній генпрокурор віддав наказ арештувати генерала. Через тиждень президент звільнив його з посади і призначив на неї Геннадія Васильєва, який випустив Пукача з-під варти. Якщо президент віддасть вказівку почати нове провадження, є ймовірність, що генерал розповість, хто давав йому накази.

Думка про те, що адміністрація президента Кучми перешкоджає слідству призвела до його ізоляції на міжнародній арені. Але Британія та Сполучені Штати пом’якшили своє ставлення після того, як Україна відправила великий військовий контингент до Іраку. Наступного тижня він отримав запрошення відвідати самміт НАТО в Стамбулі.

Тим часом Рада Європи попросила копії документів, які є в розпорядженні газети. Базована в Брюсселі Міжнародна федерація журналістів та Комітет захисту журналістів із штаб-квартирою в Нью-Йорку вимагають почати нове розслідування вбивства. Американський сенатор Бен Кемпбелл цитував статтю в Індепендент, коли закликав минулого четверга в Конгресі до проведення нового розслідування.

Деякі співробітники МВС, допити яких є в справі щодо розслідування вбивства № 60-1241 переконані, що остання група стеження за Гонгадзе була свідком його викрадення, або самі передали його бандитам. Хоча генерал Пукач знищив документи, щоб не було можливим виявити останню групу стеження, вони можуть бути вирахувані методом виключення.

Офіцери МВС твердять, що їхні колеги Олександр Бернак і Олександр Музика разом із генералом Пукачем грали головну роль у викраденні. Інші документи свідчать, що слідство, яке проводив київський прокурор Володимир Бабенко, проводилося таким чином, щоб не допустити арешту вбивць. Він також намагався знищити тіло після його виявлення.

Поки що не зрозуміло, як довго Гонгадзе залишався живий після викрадення. В якийсь момент його вбили пострілом або ударом у голову. Потім його тіло десь зберігалося, імовірно як неідентифіковане у морзі. Згодом йому відтяли голову і перевезли у ліс неподалік Києва, де його знайшли у листопаді 2000 року. Документи передбачають, що прикриття забезпечував президент. Але за іронією на таємно зроблених записах немає свідчень, що Кучма особисто віддає наказ вбити журналіста.

Дехто вважає, що Гонгадзе був викрадений за наказом когось із оточення пана Кучми, які хотіли догодити президенту. Інші переконані, що викрадення було частиною складного плану російських спецслужб, який мав на меті дискредитувати або шантажувати пана Кучму і змусити його відмовитися від Західного курсу. План могли розробити хтось із близьких приятелів Президента, які боялися позбутися його прихильності.

Українські посадовці заявили цього тижня, що мають зізнання у вбивстві Гонгадзе якогось громадянина "К". Удова журналіста Мирослава Гонгадзе сказала в інтерв’ю Індепендент, "це доводить, що справу продовжують ховати".

Відповіді

 • 2004.06.26 | Кость

  Re: "Independent" vs Kuchma

  Я от про інше думаю.
  Перед зустріччю в Празі було "знайдено" "Кольчуги" в Іраку.
  Тепер -- це.
  Жодною мірою не хочу когось виправдовувати. Але дуже "вчасно" все проходить.
  Збоку це може виглядити як сроби будь-що не дати Україні посунутися далі у впровадженні своєї політики.
  Безвідносто до особистостей.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.27 | Михайло Свистович

   А може тут все простіше?

   Насправді те, що робиться в Україні, дуже мало кого цікавить на Заході. І лише у прив"язці до важливих подій можна поширити важливу інформацію, щоб на неї звернули увагу. Це - звичайне правило подання новин.

   Кость пише:
   >
   > Збоку це може виглядити як сроби будь-що не дати Україні посунутися далі у впровадженні своєї політики.

   Якої політики? Відрізання голів журналістам? Хіба Ви не розумієте, що ТАКУ Україну не приймуть до поважного товариства незалежно від появи таких публікацій?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.06.27 | СЕМЕН

    Виступи проти України відбуваються виключно

    в дати проведень міждержавних Євроінтеграційних, Євроатлантичних процесів, саммітів НАТО.

    ЖОДНОГО згадування про Кучму з "кольчугами", "Гонгадзе" ніколи не почуєш при відльоту президента до Москви, або приїзду Путіна до Києва.

    За "кольчуги" вибачився Бзезинський, "сміття" на кшталт Миколи Мельниченка, Наді Дюк, Тараса Кузьо, Мирослави Гонгадзе та інших вибачень ми не чули.


    Москва знайшла "дешевий" спосіб відгородити українське керівництво від Західних політиків через "вбивство журналіста". Навіть в своїй статті Крушельницький чітко зазначає "Але за іронією на таємно зроблених записах немає свідчень, що Кучма особисто віддає наказ вбити журналіста."


    Свистович, "НЕМАЄ СВІДЧЕНЬ" так само як немає "кольчуг" в Іраку.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.27 | Михайло Свистович

     Не виключно,

     СЕМЕН пише:
     >
     > ЖОДНОГО згадування про Кучму з "кольчугами", "Гонгадзе" ніколи не почуєш при відльоту президента до Москви, або приїзду Путіна до Києва.

     Почуєш.

     >
     >"Але за іронією на таємно зроблених записах немає свідчень, що Кучма особисто віддає наказ вбити журналіста."

     Достатньо того, що він сказав.

     >
     >
     > Свистович, "НЕМАЄ СВІДЧЕНЬ" так само як немає "кольчуг" в Іраку.

     Не так само.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.06.27 | СЕМЕН

      Не виключно,

      Свистович, дописуєш від заперечення, без прикладів і фактів.
      Примітив соціалістичний.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.06.27 | Михайло Свистович

       Re: Не виключно,

       СЕМЕН пише:
       > Свистович, дописуєш від заперечення, без прикладів і фактів.

       Мій час дуже дорогий, щоб витрачати його на гебню ;)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.06.28 | СЕМЕН

        Свичтовичу королю цензури.

        Досить викидати з форуму, тобі не зручні дописи.

        Мороз, медведчуківський прихвостень, оголошуючи "Мельниченкові записи" знав що вони монтовані. Саме в частині Гонгадзе, що між іншим вже доведено.


        Українська левиця спить і бачить чобіт Москви на горлі України.
        Не хочуть, ой як не хочуть соціалісти зближення України з НАТО.


        А ВОНА БУДЕ.
        Україна буде в НАТО!
   • 2004.06.28 | SpokusXalepniy

    Странный Свистович.

    Кость пише:
    > Перед зустріччю в Празі було "знайдено" "Кольчуги" в Іраку. Тепер -- це. Жодною мірою не хочу когось виправдовувати. Але дуже "вчасно" все проходить. Збоку це може виглядити як сроби будь-що не дати Україні посунутися далі у впровадженні своєї політики. Безвідносто до особистостей.

    Михайло Свистович пише:
    > > Насправді те, що робиться в Україні, дуже мало кого цікавить на Заході. І лише у прив"язці до важливих подій можна поширити важливу інформацію, щоб на неї звернули увагу. Це - звичайне правило подання новин.

    Хороший аргумент! Вполне здравый и логичный.
    Значит можешь, Михайло, если хочешь!
    А то... так уже надоели твои "аргументы" и "возражения" в ответах, типа: нет, не был, он так не думал, этого не будет, ты не прав, и пр.
  • 2004.06.27 | СЕМЕН

   Кость, Ви праві.

   Подібні звинувачування будуть завжди, при любому керівництві України, ХТО Б НЕ БУВ.

   Як тільки самміт НАТО - скандал, як тільки засідання ЄЕП тиша і гладь.

   Почерк країни з керівником "хитрою, ФСБешною мордою" аж пре.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.06.27 | Михайло Свистович

    Re: Кость, Ви праві.

    СЕМЕН пише:
    > Подібні звинувачування будуть завжди, при любому керівництві України, ХТО Б НЕ БУВ.

    Не будуть.

    >
    > Як тільки самміт НАТО - скандал, як тільки засідання ЄЕП тиша і гладь.

    Бо керівників ЄЕП це не цікавить. Вони самі такі, як Кучма.

    >
    > Почерк країни з керівником "хитрою, ФСБешною мордою" аж пре.

    З почерку Семена "хитра, але тупа гебешна морда" аж пре.
  • 2004.06.27 | Ukropithecus (robustus)

   А що тут дивного? Це просто класика.

   Скомпрометований президент використовується в геополітичній боротьбі за сфери впливу, і заручником президента стає вся країна. Не бачити цього може лише дитина. Потрібно, як мінімум, мати в конституції реальну процедуру імпічменту, хоча з нинішніми президентськими повноваженнями, недорозвинутим парламентом і ембріональним судочинством навряд чи вона буде дієвою.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.06.27 | Михайло Свистович

    Це не класика.

    Ukropithecus (robustus) пише:
    > Скомпрометований президент використовується в геополітичній боротьбі за сфери впливу, і заручником президента стає вся країна. Не бачити цього може лише дитина.

    Україна не є об"єктом геополітичної боротьби. Не бачити цього може лише дитина.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.28 | Ukropithecus (robustus)

     ЄЕП - це не геополітична боротьба?

     Для Росії єдино важливою і реальною сферою геополітичного впливу є Україна. Якщо Україна відходить до Європи, то Росія взагалі перетвориться з регіонального лідера на буферну країну між Європою і Азією (за щільністю населення в порівнянні з Європою і Азією, Росія просто економічна пустеля). Хто тоді буде у сфері впливу Росії - узбекські і туркменські звіролови? Це те ж саме, що мати у сфері впливу пустелю Сахару. 300 років Вас нічому так і не навчили? Ну то хоч Лєніна почитайте, він казав - "Росія без України, як людина без голови".

     PS
     Ви тільки вдумайтесь у масштабність витоку інформації - 200 сторінок справи, яку веде Генпрокуратура і в якій замішані вищі посадові особи, а потім будете розказувати про "випадковості".
 • 2004.06.27 | Shooter

  Експертиза смерті Гончарова: його було убито наркотиком (/)

  Експертиза смерті Гончарова: його було убито наркотиком

  www.ПРАВДА.com.ua


  Це – результат розтину тіла Ігоря Гончарова. Саме на цей документ посилалася у сенсаційній статті британська газета "Індепендент" минулої суботи. Тоді вона повідомила, що екс-УБОЗівця і організатора банди перевертнів Гончарова було убито під час арешту рік тому.

  Як відомо, весь цей час влада відкидала твердження, що він помер несвоєю смертю. Тепер відомо, що свідка, який заявив про готовність довести зв'язок між владою і знищенням Гонгадзе, було убито ін'єкцією наркотику.

  Лише минулого понеділка Генпрокуратура заявила про порушення кримінальної справи – однак причиною смерті названо не ін'єкцію тіопенталу, а "спинальну травму", отриману Гончаровим у СІЗО.

  Причина, чому влада обрала версію "спинальної травми", проста. Адже тоді можна стверджувати, що Гончаров просто "скинули з нар" у слідчому ізоляторі. Саме цей сценарій відпрацьовує влада, порушивши кримінальну справу проти посадових осіб СІЗО №13.

  Версія ін'єкцію набагато небезпечніша для влади. Адже тоді виходить, що убивство було скоєно, коли Гончаров перебував у лікарні. Він був ізольований, і окрім лікарів доступ до нього був лише із санкції прокурора – тобто тієї ж влади. Враховуючи небезпеку, яку ніс Гончаров із своїми свідченнями, його фізичне знищення було вигідне дуже багатьом.

  Експертиза, яка доводить, що Гончарова убили ін'єкцією наркотику, датована 3 листопада минулого року. А це значить, що генпрокурор Васильєв вводив громадськість в оману, коли 18 грудня 2003 заявив, що "експертиза насильницької смерті не встановила". Звичайно, може він мав на увазі, що наркотик Гончарову ввели "ненасильно", і що теж можливо, враховуючи стан, в якому його було госпіталізовано.

  Цей результат розтину тіла Гончарова "Українська правда" отримала від автора публікації в "Індепендент" Аскольда Крушельницького, якому джерела в правоохоронних органах передали понад 200 сторінок матеріалів слідства у справі Гонгадзе.

  Наводиться оригінал документу:

  Міністерство охорони здоров'я України

  Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації

  Бюро судово-медичної експертизи
  м.Київ-141, Докучаєвська, 4
  тел. 277-30-57
  Відділ комісійних експертиз
  м.Київ-073,Бондарський,7-а, тел.432-78-51

  ВИСНОВОК ЕКСПЕРТА
  (Експертиза за матеріалами справи)
  № 153

  На підставі постанови заступника начальника управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України старшого радника юстиції Столярчука Ю.В. від 01.08.2003 в приміщенні відділу комісійних експертиз Київського міського бюро судово-медичної експертизи експертна комісія у складі: голови - начальника Київського міського бюро судово-медичної експертизи судово-медичного експерта вищої кваліфікаційної категорії ЮРЧЕНКА В.Т., який має вищий клас судового експерта, стаж роботи за фахом 24 роки, членів - завідувача відділом судово-медичної експертизи трупів судово-медичного експерта другої кваліфікаційної категорії ТРУША М.М., який має четвертий кваліфікаційний клас судового експерта, стаж роботи за фахом 10 років, завідувача відділенням судово-медичної гістології судово-медичного експерта вищої кваліфікації КИСЕЛЬОВА С.В., який має третій кваліфікаційний клас судового експерта, стаж роботи за фахом 26 років, судово-медичного експерта вищої кваліфікаційної категорії ВИЛЕГЖАНІНА О.І., який має вищий кваліфікаційний клас судового експерта, стаж роботи за фахом 32 роки, лікаря-нейрохірурга вищої кваліфікаційної категорії ДИБКАЛЮКА С.В., який має вчений ступінь кандидата медичних наук, стаж роботи за фахом 13 років, і доповідача по справі судово-медичного експерта другої категорії ЗОСІМЕНКА В.В., який має п'ятий кваліфікаційний клас судового експерта, стаж роботи за фахом 7 років, провела судово-медичну експертизу за матеріалами кримінальної справи № 62-2222.

  З правами й обов'язками експерта, що передбачені ст. 77 КПК України, ознайомлений. За відмову або ухилення від дачі висновку експерта, за дачу свідомо неправдивого висновку експерта та за розголошення даних досудового слідства або дізнання несу відповідальність за ст.ст. 384,385, 387 КК України.

  Експерти: [Шість підписів]

  При проведенні експертизи були присутні ____

  Печатка із надписом "Відділ комісійних експертиз"

  Експертиза почата 01. 08. 2003р.
  Експертиза закінчена 03. 11. 2003р.

  "Висновок експерта" викладений на 7 аркушах.

  […]

  На разрешение комиссии экспертов поставлены следующие вопросы:

  1. Які ушкодження є у Гончарова І.І. відповідно до наданої медичної документації та результатів дослідження його трупа, який їх характер, локалізація, механізм та час утворення?

  2. Згідно показів потерпілого від 27 червня 2003 року, тілесні ушкодження у нього утворилися внаслідок падіння з висоти власного зросту, в тому числі при падінні з нар в СІЗО, зі сходинок. Чи можливе утворення ушкоджень, які виявлені при дослідженні тіла Гончарова І.І при вказаних ним обставинах?

  3. Яка причина смерті Гончарова І.І.?

  4. Коли настала смерть Гончарова І.І.?

  5. Якими захворюваннями страждав Гончаров І.І.? Внаслідок чого виникли дані захворювання потерпілого Гончарова І.І.? Чи є причинний зв'язок між отриманими тілесними ушкодженнями, виявленими на трупі, та настанням хвороби потерпілого Гончарова І.І.?

  6. Яка групова належність крові Гончарова І.І.?

  7. Чи вживав Гончаров І.І. незадовго до смерті алкоголь, чи наркотичні речовини? Якщо так, то в якій кількості? Чи не могло таке вживання алкоголю чи наркотичних речовин сприяти настанню смерті Гончарова І.І.?

  8. Чи вірно був поставлений діагноз Гончарову І.І.?

  9. Чи відповідало лікування Гончарова І.І. поставленому діагнозу?

  10.Чи не було протипоказане проведене лікування Гончарову І.І.?

  11. Чи в повному обсязі проводилось лікування?

  12. Чи не стало лікування, застосоване до Гончарова І.І., причиною погіршення стану його здоров'я або смерті?

  13. Чи вірно було вибрано методику проведення лікування Гончарова І.І.?

  ОБСТОЯТЕЛЬСТВА ДЕЛА

  "У Генеральній прокуратурі України проводиться досудове слідство по кримінальній справі за № 62-2222 за обвинуваченням Гончарова І.І., Гайдая В.П., Мельникова В.С. та інших у вчиненні ряду умисних вбивств та інших злочинів на території м. Києва та Київської області. У ході досудового слідства 1 липня 2003 року обвинуваченого Гончарова І.І. у зв'язку з погіршенням стану здоров'я було госпіталізовано до Київської міської лікарні швидкої медичної допомоги, де 1 серпня 2003 року він помер."

  ИССЛЕДОВАТЕЛЬСКАЯ ЧАСТЬ

  На исследование представлены:

  "Акт судебно-медицинского исследования трупа" № 3173 от 01.08.2003г. (труп Гончарова Игоря Игоревича, 1959 г.р.) из которого следует: "...НАРУЖНОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ. Труп доставлен без одежды. труп мужского пола, правильного телосложения, удовлетворительного питания, длина тела 180 см...

  На волосистой части головы при осмотре и ощупывании повреждений не обнаружено... Кости и хрящи носа на ощупь целы...Зубы естественные, без повреждений... На шее: на передней поверхности шеи ниже перстневидного хряща располагается овальной формы дефект размером 1,8 х 1 см со сглаженными краями проникающий в трахею; у левого края его имеется хирургическая нить фиксированная к коже, синего цвета, длиной 10 см...

  В правой подключичной области располагается катетер с заглушкой фиксированный к коже хирургическим швом, здесь же располагается 6-ть белесоватых прямолинейных рубцов длиной 0,5 см с расстоянием между ними 0,5-1см. В левой подключичной области располагаются две точечные ранки прикрытые буроватой плотной корочкой выше уровня кожи... В правой подвздошной области располагается плотный белесоватый рубец длиной 6 см.

  На передней брюшной стенке по серединной линии выше и ниже пупка располагается аналогичный рубец длиной 18 см. Два аналогичных хирургических рубца располагаются на уровне 6-го межреберья справа по передней подмышечной линии длиной 2 см и 3 см, с расстояниями между ними 1см...

  В области крестца с переходом на ягодицы на участке 15 х 7 см располагается буровато-красного цвета раневая поверхность с четкими границами с дном ниже уровня кожи"

  […]

  8 (10 и 12). Проводимое стационарное лечение по установленному диагнозу не было противопоказано больному Гончарову И.И.

  Однако, выявленный в биологических объектах трупа Гончарова И.И. тиопентал натрия, свидетельствует о том, что данный препарат вводился больному незадолго до до момента наступления его смерти (факт введения тиопентала натрия не отображен в медицинской документации), принимая во внимание состояние больного и его гемодинамику - был ему противопоказан, и учитывая фармакологическое действие тиопентала натрия - через кардиотоксическое свое влияние мог способствовать быстрейшему наступлению смерти Гончарова И.И.

  9 (13) Методика ведения пациента Гончарова И.И. была выбрана верно, обосновано, за исключением тиопентал натрия - в данном случае, исходя из реакции организма больного на данный препарат, было показано его замена препаратами выбора.

  Эксперты:

  Юрченко В.Т.

  Вылегжанин А.И.

  Труш Н.М.

  Дыбкалюк С.В.

  Киселев С.В.

  Зосименко В.В.

  Печатка із надписом "Відділ комісійних експертиз"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.27 | Ігор Немашкало

   Газета "2000" все це вже спростувала

   У великій статті там висміюється версія з тиопенталом. Бо інакше влада зовсім дурна, бо наслала аж шість експертів, щоб завсвідчити докази проти себе. Спинальна травма. Впав з нар, забився і помер. Таке ж часто бо буває. Хіба ви не їздили потягами. Та з кожного потяга вигрібають після поїздки по п'ять-шість трупаків, які падають з другої полки. Кирпа навіть хоче відмовитися від них, чи навісити якісь обмежувальні вірьовки. Я й сам падав, але дивом живий.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.06.27 | Михайло Свистович

    Не читайте газету "2000" перед обідом (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua