МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Новини з Cум

06/28/2004 | Майдан-ІНФОРМ
(Новини з Cум постійно оновлюються на головній сторінці "Майдану")

Мітинг спротиву студентів та викладачів розпочався о 9 годині, незважаючи на перепони влади та погрози організаторам.

У зв'язку з тим, що терміново проведення у вихідні засідання суду заборонило акцію на площі Незалежності, мітингуючи перемістилися до скверу Шевченко.

В акції беруть участь біля 300 студентів та більше 100 викладачів. Почався мітинг з виступу Олега Медуниці, після нього виступила студентський ректор Сумського державного університету Ірина Меркун.

***********************************************

Звернення сумських студентів

Ми, студенти та викладачі - учасники руху опору проти об’єднання сумських ВНЗ, звертаємось до громадських організацій, об’єднань, політичних партій, профспілок, до всіх мешканців України солідаризуватися з акціями протесту, які відбуваються в понеділок, 28 червня, на День Конституції України в місті Суми. В цей же час на площі Незалежності буде розгорнуте наметове містечко.
Ми вимагаємо:
1. відміни Указу Президента, розпорядження Кабінету Міністрів і Наказу Міністра освіти щодо об’єднання сумських ВНЗ;
2. усунення Олександра Царенка з посади тимчасового ректора СНУ;
3. збереження робочих місць усіх викладачів ВНЗ;
4. відміни відпрацювань та переатестації бюджетників, яку запроваджує тимчасовий ректор СНУ Олександр Царенко.
Просимо вас не бути байдужими до проблеми об’єднання, а значить і до долі 30 000 студентів Сум. Молодь – наше майбутнє, а якісна освіта – основна умова розвитку цивілізованого суспільства. Підтримавши наші вимоги, ви зробите вагомий внесок в розбудову демократії в Україні.
Студенти не хочуть мовчати, коли тимчасовий ректор СНУ, народний депутат України, член фракції СДПУ(о) Олександр Царенко змушує їх відпрацьовувати у дві зміни кожного дня на території навчального закладу, коли їх Alma Mater перетворюється на концтабір (студентські квитки слід зранку здавати, а після закінчення праці – забирати!), коли за дві години руйнуються напрацювання десятиліть – розформовуються кафедри та факультети ВНЗ, коли в переддень Дня Конституції з фронтону Сумського державного університету знімають державну символіку.
Сьогодні, 27 червня 2004 року, невідомі вдерлися додому до батьків студентського ректора Сумського державного університету Ірини Меркун і погрожували їм розправою в разі участі в мітингу їхньої доньки.
На інших організаторів завтрашнього мітингу також чиниться тиск, за приміщенням обласної організації Спілки української молоді, де збираються студенти і викладачі, велося спостереження.
Стало зрозумілим, що в нинішніх умовах, враховувати думку студентів влада не збирається. Ми вимагаємо відміни указу щодо створення СНУ!

Відповіді

 • 2004.06.29 | S@nya

  Re: Втручається Верховна Рада!

  28-06-2004 10:13 Майдан-ІНФОРМ
  Новини з Cум (оновлюється)

  Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1088406798.html

  29.06.2004

  11:40

  За пропозицією голови Комітету з питань освіти, народного депутата України — члена фракції СПУ — Станіслава Ніколаєнка погоджувальна рада Верховної Ради України прийняла рішення направити спільну комісію Міністерства освіти та ВРУ до м. Суми, в зв'язку з конфліктом між студентами та новою адміністрацією вузу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua