МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Суд може визнати вибори у 151-у окрузі недійсними

06/28/2004 | Майдан-ІНФОРМ
ПОЛТАВЩИНА: Суд може винести рішення про визнання виборів у 151-у виборчому окрузі недійсними

29 червня о 10-й годині ранку в Шишацькому районному суді Полтавської області розпочнеться судовий процес над Олексієм ЛЕЛЮКОМ, кандидатом у народні депутати на проміжних виборах у 151-у Карлівському виборчому окрузі Полтавської області, що відбулися 20 червня ц.р. і де, за рішенням Окружної комісії, О.ЛЕЛЮК набрав найбільше голосів виборців.
При цьому Окружна комісія відфутболила всі заяви і скарги учасників виборчого процесу про порушення цим „кандидатом від влади” виборчого законодавства, зокрема, в частині заборони підкупу виборців і використання свого службового становища в агітації за себе.
О.ЛЕЛЮК, голова правління ВАТ „Полтавагаз”, досі абсолютно невідома для загалу особа, на зустрічах з виборцями обіцяв не стільки приймати нормальні закони (звісно, в разі обрання народним депутатом), а газифіковувати села, встановлювати безплатні лічильники газу, ремонтувати у селах водонапірні башти, дахи шкіл, обслуговувати газові котли в райлікарнях, будувати лікарні, розвозити пасажирів за рахунок коштів „Полтавгазу”. За ці ж кошти фінансувати спортсменів, церкви, надавати юридичні послуги виборцям та кредитувати встановлення лічильників, прокладати газові труби до віддалених вулиць тощо.
Все це не тільки афішувалося, а активно виконувалося підлеглими кандидату в депутати виробничими службами в період виборчої агітації за О.ЛЕЛЮКА.
Про це О.ЛЕЛЮК не тільки говорив на зустрічах, а й писав у своїх агітках, рекламних газетних статтях, оплачених з його виборчого фонду.
При цьому він, через незнання чи свідомо, знаючи про безкарність, порушив цілу низку статей Закону „Про вибори народних депутатів України”. Зокрема, п. 10 ч. 3 ст. 49, ч. 16 ст. 56, де чітко виписано про заборону кандидату в депутати „надавати виборцям або членам виборчих комісій гроші чи безоплатно або на пільгових умовах товари, роботи, послуги, цінні папери, кредити, лотереї, інші матеріальні цінності”.
Чітко виписана в Законі заборона кандидатам у депутати „залучати для передвиборної агітації або використання для будь-якої роботи, пов’язаної з проведеням передвиборної агітації підлеглим їм осіб”, а також „службовий транспорт, зв’язок, устаткування, приміщення, іншу об’єкти та ресурси за місцем роботи”.
Всі ці вимоги Закону зневажив кандидат О.ЛЕЛЮК. Про це посвідчать тисячі рядових виборців, у домівках і квартирах яких протягом травня-червня побували працівники газових служб. Посвідчать навіть школярі, які встигли проїхатися на придбаному „Полтавгазом” маршрутному автобусі „Машівка – с.Новий Тагамлик”, чи подивилися спонсоровану кандидатом О.ЛЕЛЮКОМ циркову виставу в с.Селещина Машівського району.
Багато цих та інших фактів наведено у заяві до Шишацького районного суду Сергія СОЛОВ’Я, довіреної особи кандидата у народні депутати „нашоукраїнця”, голови Полтавської обласної організації Української народної пратії Олександра КУЛИКА, який, за даними Окружної комісії, набрав близько 20 тисяч голосів виборців і посів друге місце.
25 червня суддя Юрій КОЛОС розглянув заяву і виніс Ухвалу: заборонити Центральній виборчій комісії видавати О.ЛЕЛЮКУ тимчасове посвідчення народного депутата до розгляду в суді заяви по суті.
Того ж дня О.ЛЕЛЮКУ і Центральній виборчій комісії суд направив відпоовідні телеграми, рекомендовані листи і повістки про судове засідання.
Прес-служба обласної організіції Української народної партії інформує виборців, журналістів, що суд над О.ЛЕЛЮКМ розпочнеться о 10-й ранку 29 червня в смт Шишаки Полтавської області за адресою районного суду (вул.Партизанська,6).
На думку провідних українських юристів, народних депутатів, зібраного фактажу, фото- та відеозаписів, живих свідчень достатньо, щоб вибори 20 червня у 151-у окрузі визнати недійсними, а злісного порушника законодавства О.ЛЕЛЮКА притягти до кримінальної відповідвльності.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".