МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пора згадати Конституцiю!

06/29/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогоднi, 29 червня 2004 року в рамках всеукраїнської акцiї "Пора згадати Конституцiю!" в Києвi з 12.30 до 14.00 активiсти громадянської кампанiї "ПОРА!" роздавали примiрники Основного Закону України службовцям Адмiнiстрацiї Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, депутатам Верховної Ради України.

Мета акцiї - нагадати керiвникам України положення Конституцiї України i спонукати їх до неухильного виконання її норм.

За пiвтори години було роздано майже тисяча примiрникiв Конституцiї України. Чиновники були приємно здивованi дарунком i привiтно дякували активiстам кампанiї.

Як не дивно, не всi погоджувались прийняти Конституцiю в подарунок. Багато поважних представникiв АП та КМУ зухвало вiдмовлялися вiд спiлкування i отримання Конституцiї.

Протягом проведення акцiї навiть була помiчена закономiрнiсть - чим дорожчий одяг на чиновнику i чим вища його посада, тим менше вiрогiднiсть, що вiн вiзьме примiрник Основного Закону.

Порiвняно з поважними керiвниками Адмiнiстрацiї Президента i Кабiнету Мiнiстрiв, якi часто вiдмовлялися брати Конституцiю, народнi депутати України з радiстю приймали подарунки i просили ще - "на комiтетi роздати депутатам".

Також проявили активнiсть працiвники мiлiцiї та державної служби охорони, якi не тiльки приймали подарунки, але навiть сприяли в їх розповсюдженнi. Так, в Кабiнетi Мiнiстрiв i Нацiональному банку України охоронцi органiзовували розповсюдження Конституцiї для всiх службовцiв, якi виходили на обiдню перерву.

Великим i приємним сюрпризом для активiстiв кампанiї стало те, що розчулений подарунком чоловiк бiля Кабiнету Мiнiстрiв повернувся до молодих людей, якi роздавали Конституцiї, i попросив дозволу помолитися Богу за цю добру просвiтницьку справу.

Якщо чиновники усiх ланок та рiвнiв державної влади згадають Конституцiю України та почнуть її виконувати, то кучмiзму в Українi стане менше. Тим бiльше, як зазначали активiсти кампанiї пiд час сьогоднiшньої акцiї, перш, нiж змiнювати Конституцiю України, чиновникам треба навчитись виконувати те, що вже є.

Акцiєю "Пора загдати Конституцiєю" в Києвi започатковано одноiменний просвiтницький тиждень, який триватиме до 2 липня. Протягом цього тижня активiсти громадянської кампанiї "ПОРА" будуть надсилати безкоштовнi примiрники Конституцiї України всiм, вiд кого залежить дотримання Основного Закону, починаючи вiд Президента, Прем'єр-Мiнiстра України, вiдповiдальних керiвникiв органiв центральної виконавчої влади i закiнчуючи начальниками райвiддiлiв мiлiцiї по мiсту Києву.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua