МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Влітку на Україну чекає "приватизаційний бум"

06/30/2004 | Dworkin
Після завершення п'ятої сесії Верховної Ради в Україні розпочнеться справжній приватизаційний бум. Таку думку висловив директор Міжнародного інституту приватизації, управління власністю і інвестиціями Олександр РЯБЧЕНКО в інтерв'ю кореспонденту УНІАН.

За його словами, досвід продажу 93,02% акцій ВАТ "Криворіжсталь" засвідчив, що народні депутати можуть бути одними з найактивніших опонентів приватизаційної політики, що її проводить сьогодні Фонд державного майна. Тому, як відзначив О.РЯБЧЕНКО, автори сьогоднішньої приватизації, швидше за все, ухвалили абсолютно логічне рішення - продовжити приватизацію великих об'єктів, що залишилися в держвласності, після того, як народні депутати роз'їдуться по своїх округах і візьмуть участь у майбутніх президентських виборах. "Депутати підуть на вибори, а великий бізнес - на велику приватизацію", - відзначив О.РЯБЧЕНКО. (Відповідно до постанови ЦВК, президентська виборча кампанія 2004 року в Україні офіційно почнеться 3 липня – УНІАН.)

За словами О.РЯБЧЕНКА, можливо вже в середу, 3 липня (п'ята сесія ВР повинна завершитися 2 липня – УНІАН), Фонд держмайна оголосить про початок конкурсних продажів щодо таких великих об'єктів, як Державна акціонерна холдингова компанія "Укррудпром", ВАТ "Одеський припортовий завод". Ближче до осені буде оголошено конкурс з продажу ВАТ "Укртелеком", який, на думку експерта, швидше за все, дістанеться одній з російських компаній. "Те, що власником "Укртелекому" в сьогоднішніх умовах стане західний інвестор - виключено", - відзначив О.РЯБЧЕНКО.

Як повідомляв УНІАН, голова Фонду держмайна Михайло ЧЕЧЕТОВ заявив про те, що "Укррудпром" буде готовий до продажу вже до 1 липня, Одеський припортовий завод – наприкінці червня - початку липня.

Довідка УНІАН. Під час конкурсу з продажу державного пакета ВАТ “Криворіжсталь" деякі депутати від опозиції неодноразово ініціювали в парламенті заборону на приватизацію металургійного комбінату. Крім того, голова Спеціальної контрольної комісії ВР з питань приватизації Валентина СЕМЕНЮК і депутат Степан ХМАРА подавали до суду позови, що блокують проведення конкурсу з продажу найбільшого в Україні меткомбінату. Фонд держмайна оспорив ці позови і провів конкурс. 14 червня ФДМУ визнав переможцем конкурсу з продажу 93,02% "Криворіжсталі" консорціум "Інвестиційно-Металургійний союз", що запропонував за пакет 4,26 млрд. грн.

Державна акціонерна холдингова компанія "Укррудпром" включає 100% акцій "Кривбасвибухпрому", "Криворізького залізорудного комбінату", Балаклавського, Новотроїцкого і Докучаєвського рудоуправлінь, 50%+1 акція Північного і Центрального ГЗКів, 37,6% Інгулецького ГЗКа, 25% Південного ГЗКа і Сухої балки. Статутний фонд "Укррудпрому" становить 1 млрд. 343,578 млн. грн.

ВАТ "Одеський державний припортовий завод" спеціалізується на виробництві аміаку і карбаміду, здійснює перевантаження хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування і перевантаження аміаку. За прогнозом М.ЧЕЧЕТОВА, реалізаційна ціна ВАТ "Одеський державний припортовий завод" становитиме близько одного мільярда гривень.

Згідно із затвердженим на 2004 рік списку підприємств, що підлягають приватизації, на продаж планується виставити держпакет ВАТ “Укртелеком”, який становить 42,86% статутного фонду, і залишити в держвласності 50%. М.ЧЕЧЕТОВ оцінює 42,86-процентний державний пакет "Укртелекому" не менш ніж в 1 млрд. грн.

http://www.unian.net/

Відповіді

 • 2004.06.30 | Socialist

  Перед втратою влади намагаються скупити те, що не встигли?

  За 13 років незалежності ніхто так і не врахував експертної оцінки щодо необхідних розмірів державної власності, які необхідні для того щоб ринок залишався керованим.
  Тим часом приватизація у цивілізованому світі відбувається набагато повільніше ніж в у нас. (наприклад, залізниці у Великобританії)
  Десять разів відмір і один відріж, якраз той принцип, який варто тут пам"ятати.
  В Канаді, де вже не перший рік фіксують один з найвищих рівнів життя у світі, соціалістичні уряди провінцій інколи навіть зупиняють приватизацію, залишаючи об"єкти у "власності народу провінції".
  Якою буде політика Ющенка у цьому питанні? Почуєте, що він думає про "приватизаційний бум" дайте знати на сайті.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".