МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Через есдеків сесія львівської облради півроку не може розпочатися.

06/30/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Бездіяльність обласної ради приносить відчутні збитки жителям Львівщини. У 2004 році бюджет області недоотримає понад 8 млн. грн. тільки від приватизації комунального майна. А є ж іще втрати іншого ґатунку: постійні чвари і незгоди у Львівській облраді призводять до того, що у Києві на Львівщину дивляться як на область, яка не здатна вирішити свої внутрішні проблеми, не те що розпоряджатися великими бюджетними грішми. Тому Львівщина несе величезні втрати за рахунок недоотримання дотацій з Центру. А це значно більші суми, ніж ті, що можна отримати за рахунок місцевої приватизації.

Для віднайдення способів врегулювання проблеми 9 -11 червня на Львівщині працювала робоча група Верховної Ради України з питань вивчення суспільно-політичної ситуації у Львівській області на чолі із головою Комітету ВРУ з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Анатолій Матвієнком. Після зустрічі керівника Львівського обласного представництва блоку „Наша Україна” Петра Олійника з членами комісії Матвієнка, політрадою блоку було прийнято рішення щодо ситуації в облраді. Ним політрада рекомендувала голові обласної ради протягом трьох днів оголосити про скликання пленарного засідання сесії обласної ради. ”Наша Україна” також висловила готовність іти на компроміс, порекомендувавши своїй фракції в облраді розглянути можливість перегляду принципу формування комісій обласної ради з урахуванням інтересів усіх існуючих фракцій. Однак „НУ” ні за що не погоджується на відставку Михайла Сендака, а „Соціальна Справедливість” і „Ділова Львівщина”, танцюючи під дудку Сергія Медведчука, повторили, що намірені бойкотувати сесію доки Сендак не піде у відставку.

Очевидно, що найбільш дискомфортно почуває себе за даних умов „Ділова Львівщина” у якій зібралися в основному державні службовці. З одного боку якось незручно весь час слідувати у фарватері есдеків і зберігати при цьому пристойний вираз обличчя, а з іншого боку – обміління обласного бюджету стосується державних службовців безпосередньо, не залишаючи їм можливості ні для повноцінної праці, ні – що гірше – для заробітку. Ось чому аграрії, підрахувавши, що за сприяння їхньої партії до обласної ради пройшло 15 депутатів, вирішили зруйнувати „Ділову Львівщину” і на її уламках створити фракцію НАПУ. Вони навіть передбачали, що фракція НАПУ може стати власником своєрідної „золотої акції”, утворюючи ситуативні союзи залежно від ситуації – або з „НУ”, або із „СС”.

Сьогодні на сесії облради мало відбутися оприлюднення інформації про створення депутатської фракції Народної Аграрної партії України. Звичайно ж, 16 депутатів-аграріїв пообіцяли Михайлові Сендаку, що – кров з носа – прийдуть на сесію. Проте соціал-демократи вже вкотре показали хто є господарем у середовищі провладних сил. Не знаю чи довго есдеки пояснювали аграріям що саме вони думають про усі їхні плани, але аграрії зрозуміли правильно. Сьогодні пленарне засідання сесії Львівської облради не змогло розпочатися через відсутність кворуму: у залі зібралося лише 33 із 81 депутати. Група депутатів Львівської облради скерувала сьогодні на ім’я голови Львівської облради Михайла Сендака лист-заяву, в якому викладено причини, з огляду на які вони буцімто не можуть взяти участь у роботі сьогоднішнього засідання сесії Львівської облради. Вони вважають, що проекти рішень сесії підготовлено з порушеннями регламенту, сесія не підготовлена, порядок денний та проекти рішень остаточно не узгоджені.

А голова Львівської обласної ради Михайло Сендак не буде подавати до суду на депутатів облради, які пропускають сесійні засідання. Про це Михайло Секндак заявив сьогодні на брифінгу. „Нехай їх судить їхня громада, нехай їх судить їхня совість, нехай їх судить їхня сім'я”, — додав він. На думку Михайла Сендака, наступить час коли кожен депутат отримає оцінку за свої дії. „Якщо найближчим часом не відбудеться сесія, не буде наповнення бюджету, тих запланованих цифр, тих 8 млн. грн., які ми повинні були взяти від приватизації. Це відіб’ється на побудові лікарень, на побудові шкіл, оскільки ніхто ці кошти другим способом, другим фінансуванням не можуть перекрити”, — наголосив голова облради.

За матеріалами інтернет-газети "Вголос"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua