МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Новини зі студентського страйку в Сумах за 30.09. (оновлюється)

06/30/2004 | Майдан-ІНФОРМ
(Ця стрічка новин з Сум постійно оновлюється на головній сторінці Майдану.)

30.06.2004

14-10

Викладачі Сумського Державного педагогічного університету з перших днів створення Сумського національного університету почали писати заяви про звільнення і одночасно заяви про
зарахування їх до СНУ. Під шаленим тиском біля 90% викладачів вже перевелися, але після того, як викладачами СумДУ було досягнуто домовленості з комісією облдержадміністрації про призупинення процесу об'єднання до 01.01.05 викладачі СумДПУ масово почали забирати свої заяви. Це яскравий приклад того, що на них чинився тиск і точку зору викладачів СумДУ вони розділяють.

Тим часом, у наметовому містечку пройшла інформація, що в центр міста направлено велику групу студентів Аграрного університету, де заправляє народний депутат України О.Царенко.

За попередніми даними студенти СНАУ будуть пікетувати за створення СНУ. В той же час наметове містечко все більше
розбудовується: з'явилася стіннівка, колонки з мікрофоном, радіо та невеликий телевізор для того, щоб слідкувати за новинами і дивитися репортажі про себе.

13-00

У зв'язку з тим, що Верховна Рада ухвалила рішення направити спільну комісію Міністерства освіти та Верховної Ради до Сум актив Студентського Спротиву прийняв таке звернення:

Всім! Всім! Всім!

Студенти міста Суми вдячні всім за підтримку, яку Ви надали нам в організації та проведенні наших акцій протесту. На наші електронні адреси приходять сотні листів солідарності та підтримки з усіх куточків України та закордону. Ваша моральна підтримка - запорука успішності наших дій.
Ми вдячні студентам різних міст, молодіжним організаціям за солідарність з нашими вимогами. Розуміння того, що спротив брутальному об'єднанню сумських вузів є справою всього українського студентського руху єднає нас з Вами.

Ми вдячні нашим батькам, викладачам, сумчанам, які протягом всього існування наметового містечка підтримують нас.
Ми вдячні всім тим, хто є патріотом нашої справи не до хрипоти в горлянці, а до глибини власної кишені.
Ми вдячні активістам нашого Руху Спротиву об'єднанню сумських вузів за дисципліну, витримку яку вони проявили.
Ми продовжуємо нашу боротьбу.

Разом ми переможемо! В єдності наша сила!

Актив Студентського Спротиву

11:00

До наметового містечка завітали журналісти телеканалів ICTV, 1+1 та "Новий". Студентський ректор Ірина Меркун перед камерами розповідає про загальні причини, якими керуються об'єднувачі трьох сумських вузів. Основне питання, яке задають журналісти: чому ж, насправді, поганий СНУ.

Зараз у наметовому містечку мешканцям дозволили поїхати додому, відпочити та переодягтись. На території залишається біля 30 чоловік чергових.

00:19

Наметове містечко студентів, що протестують проти об'єднання вузів, продовжує діяти. Після зборів в актовій залі викладачі Сумського державного університету взяли участь в засіданні комісії облдержадміністрації щодо об'єднання. Було досягнуто усної домовленості між представниками викладачів та головою комісії Миколою Соколовим, членом її та начальником обласного управління освіти Володимиром Чирвою. Було оговорено, що СумДУ зберігає свою структуру до 01.01.05, що члени комісії, створеної Міністерством освіти та Верховною радою обов'язково поспілкуються з зацікавленими студентами та викладачами. Зареєструвалось більше 250 мешканців студентського містечка, з яких 150 залишилося на ночівлю. Зведено великий намет на 30 чоловік під номером 15. У зв'язку з рішенням Верховної Ради про створення комісії, провокацій не очікується.

Читайте також: http://maidan.org.ua/static/mai/1088453919.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua