МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Бажаючого балотуватися у Президенти України В. Швеця арештовано

06/30/2004 | Vadym Gladchuk
Об'єднання “Народний президент” заявляє, що арешт співкоординатора цього об'єднання – це “політична провокація”
[30.06.2004 18:18]


Представники об'єднання політичних партій України ”Народний президент” вважають “політичною провокацією” арешт голови Політичної партії середнього і малого бізнесу України, співкоординатора політичного об'єднання “Народний президент”, координатора блоку “Проти всіх” Віктора ШВЕЦЯ напередодні офіційного початку виборчої кампанії з виборів Президента.

Про це на прес-конференції в УНІАН заявив співкоординатор об'єднання, народний депутат України ІІІ скликання, голова Патріотичної партії України Микола ГАБЕР.

За його словами, В.ШВЕЦЯ заарештовано “за сфабрикованими звинуваченням в ухилянні від сплати податків в особливо великих розмірах”, а також в переховуванні від правосуддя.

М.ГАБЕР пов'язує відкриття справи проти В.ШВЕЦЯ з початком діяльності об'єднання “Народний президент”, яке має намір стати ”третьою силою” і виступати, як проти влади так і проти опозиції. “Це удар по лідеру третьої сили” – вважає М.ГАБЕР. На його думку, кримінальна справа з'явилася після того, як було оголошено про створення об'єднання ”Народний президент”

М.ГАБЕР також зазначив, що пов'язує затримання В.ШВЕЦЯ з його бажанням балотуватися в Президенти України та попереднім рішенням партії про його висунення претендентом у кандидати на посаду Президента України. Ще однією причиною арешту він вважає політичні погляди В.ШВЕЦЯ, щодо необхідності зміни політичної еліти та нову, “не пов'язану спільним номенклатурним минулим”.

Як передає кореспондент УНІАН, дружина В.ШВЕЦЯ, яка прибула із запізненням на прес-конференцію повідомила, що протягом двох діб сім'я не може з'ясувати у правоохоронців причину арешту її чоловіка. За її інформацією, В.ШВЕЦЬ після арешту з серцевим нападом був переведений до Бориспільської центральної лікарні і перебуває там під наглядом правоохоронців.

Адвокат В.ШВЕЦЯ Анна БОРЯК заявила, що бориспільські правоохоронці під час арешту В.ШВЕЦЯ порушили процедуру досудового слідства, Європейську конвенцію про права людини, Конституцію України. За її словами, кримінальна справа щодо В.ШВЕЦЯ була відкрита у квітні 2004 року, однак він не був офіційно повідомлений про цей факт і повісток від органів досудового слідства не отримував, а відтак не переховувався. А.БОРЯК наголосила, що звинувачення у несплаті у податків є “абсурдом”, оскільки “В.ШВЕЦЬ не є суб'єктом підприємницької діяльності”, а як лідер партії є політичним діячем і займається виключно громадською роботою.

Представники об'єднання “Народний президент” оприлюднили звернення до вищих державних посадовців, в якому зазначається, що партії, які входять в об'єднання заявляють про свій протест проти “грубої провокації проти В.ШВЕЦЯ і розцінюють діє правоохоронних органів, як бажання створити прецедент політичного тиску на керівників політичних партій, що мають незалежну позицію, захищають основи демократії, конституційні права та права людини в Україні, ведуть активну політичну діяльність та беруть участь у виборах Президента України”. “Народний президент” просить Президента, як гаранта Конституції, взяти під контроль справу В.ШВЕЦЯ і “покласти край політичному переслідуванню” та “сфабрикованій справі проти В.ШВЕЦЯ та його родини”.

У разі невиконання вимог об'єднання, “Народний президент” залишає за собою право застосовувати методи політичної боротьби: проводити пікети, голодування, мітинги, акції непокори в усіх регіонах України.

Під час прес-конференції було повідомлено, що в парламенті підтримали депутатський запит Юрія ОРОБЦЯ (“Наша України” - УНІАН) щодо з'ясування причин арешту В.ШВЕЦЯ.
UNIAN

http://www.unian.net/ukr/news/news-58228.html

Відповіді

 • 2004.07.01 | Майдан-Інформ

  Влада провела “зачистку” електорального поля.  В Борисполі ,за звинуваченням в “ухилянні від сплати податків в особливо великих розмірах, а також в переховуванні від правосуддя заарештовано Віктора Шевця , якого планували висунути кандидатом в президенти України від об'єднання “Народний Президент”

  Віктор Швець є головою Політичної партії середнього і малого бізнесу України, співкоординатором політичного об'єднання “Народний президент”, координатора блоку “Проти всіх”. Дружина Швеця повідомила, що протягом двох діб сім'я не може з'ясувати у правоохоронців причину арешту її чоловіка. За її інформацією, він після арешту був переведений до Бориспільської центральної лікарні з серцевим нападом і перебуває там під наглядом правоохоронців.

  Представники об'єднання політичних партій України ”Народний президент” вважають арешт Швеця напередодні офіційного початку виборчої кампанії з виборів Президента “політичною провокацією”.

  Початково вважалося що проект “Народний президент” та блок “Проти всіх” спрямовані на відтягування голосів від основного опозиційного кандидата Віктора Ющенка. З огляду на це арешт Швеця можна було б розглядати як спробу влади розрекламувати “свого” гравця перед початком президентської кампанії.

  Однак більш вірогідною причиною арешту Шевця може бути побоювання влади, що він відтягне голоси не так в Ющенка , як в кандидата від влади, оскільки буде звертатися до тих виборців, які і так не будуть голосувати за Ющенка. За даним “Майдан-Інформу” лідери коаліції “Народний Президент”, співголовою якої є до речі колишній соратник Наталі Вітренко Микола Габер, декілька раз давали зрозуміти що вони поагітують і “за 20 мільйонів знімуть кандидатуру”. Звичайно що такі гроші легше скачувати з провладного кандидатат, аніж з опозиції. Тому можливо, що влада вирішила “зекономити” гроші для купівлі більш “перспективних” кандидатів.

  В будь якому випадку арешт Швеця є способом впливу на потенційного кандидата і забороненим Конституцією втручанням влади в політичне життя .


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".